Vinohrady jsou na druhém místě za Litvínovem. Foto: Pavel Doubek Photography
29. 9. 2017 1. liga (3) KOMENTÁŘŮ

Hulič dovedl Litvínov ke čtvrtému vítězství, Vinohrady porazily BLACK ANGELS

Litvínov vyhrál i čtvrté utkání a je tak s dvanácti body první. První vítězství si připsal Florbal Havířov, který přestřílel Svitavy 11:6. SKV v dramatickém závěru proti Black Angels udrželo vedení 5:4.

Litvínov zatím prožívá diametrálně odlišnou sezónou od té loňské a důkazem je i výhra proti MVILU Ostrava. Domácí sice měli více střel, v produktivitě ale za Litvínovem zaostali. Z 11 branek Litvínova se na pěti podílel Daniel Hulič (3+2).

Na opačné straně jsou Svitavy a Slovan, kterým se stále nepodařilo bodovat, oba týmy ve 4. kole podlehly doma. Svitavám hrubě nevyšla první třetina, která rozhodla celé utkání.

Slovan hrál proti Startu98 o poznání vyrovnanější partii. O naději na body ale přišel v posledních pěti minutách, když třikrát inkasoval po brankách Hradického, Chudiny a Bělocha.

Kladno nenavázalo na výhru proti Slovanu, ve Varech podlehlo 4:6. Nováček z Chomutova v Brně dlouho vzdoroval, v nové domácí hale v Maloměřicích Hattricku nakonec ale nestačil.

Královské Vinohrady si během třetí třetiny proti Black Angels vypracovaly tříbrankový náskok, v poslední minutě se ale musely nakonec strachovat o výhru. Dvě branky během osmi vteřin však na vyrovnání nestačily a hosté si tak odvezli tři body.

Petrovice do soutěže vstoupí v neděli utkáním proti Pelhřimovu.

Slovan Havířov po čtyřech zápasech stále nemá ani bod. Foto: FB TJ Slovan Havířov

VÝSLEDKY 4. KOLA 1. LIGY MUŽŮ:

1. MVIL Ostrava – SK Bivoj Litvínov 6:11 (1:4, 2:2, 3:5)
2. a 47. Dombrovský, 23. Šrámek, 25. Tesárek, 47. Němec, 59. Hranický – 1. Tichý, 5. Krejčí, 12. a 17. Skalitz, 22. Cabiš, 25. a 43. Pecháček, 41., 55. a 59. Hulič, 56. Skuhravec. Diváci: 45.

FbK Svitavy – Florbal PEGRES Havířov 6:11 (0:6, 2:2, 4:3)
26., 38., 41., a 43. Zach, 55. Říha, 59. Prudil – 5., 12., 50. a 59. Mžyk, 8. Holeš, 15. Vlach, 17. Krečmer, 20., 26. Kloza, 25. Bezděčík, 59. Kozlík. Diváci: 167.

TJ Slovan Havířov – Start98 Praha- Kunratice 6:9 (1:4, 3:1, 2:4)
20. a 26. Kozelský, 32. a 55. Chalupa, 33. a 47. Skácel – 8. Volek, 19. Zavadil, 19., 46. a 58. Chudina, 20. Štyler, 38. Fenik, 56. Hradický, 59. Běloch. Diváci: 102.

FB Hurrican Karlovy Vary – Kanonýři Kladno 6:4 (3:2, 0:1, 3:1)
1. Macek, 5. Černý, 8. (vl.) Cvrček, 43. Horký, 45. Klápa, 58. Svatek – 10. Cvrček, 14. Blažek, 39. Linhart, 58. Burian. Diváci: 225.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – Florbal Chomutov 6:4 (2:1, 3:2, 1:1)
Branky: 2. a 37 .Fuchs, 18. Andrle, 30. a 56. Nagy, 32. Habr – 13. a 39. Pastor, 40. Pačmag, 46. Fokt. Diváci: 90.

BLACK ANGELS – TJ Sokol Královské Vinohrady 4:5 (0:1, 2:1, 2:3)
Branky: 31. a 60. Renčín, 36. Nekola, 60. Nachtmann – 17. Rychetník, 26. a 49. Kapucián, 43. Skřivánek, 55. Stuchlík.