Florbalistky Tigers mají lepší výchozí pozici Foto: Ivanti TIGERS FK Jižní Město
30. 9. 2017 Extraliga žen (2) KOMENTÁŘŮ

PREVIEW: Je z čeho vybírat! Repríza Superfinále, návrat Ostravy a boje o play off
Extraliga žen pokračuje o víkendu pátým kolem. Jeho jednoznačným tahákem je souboj Vítkovic s Tigers, když úřadující mistryně přijedou v posledním ligovém představení před Champions Cupem na ostravskou Dubinu. Kromě tohoto exponovaného utkání zaujmou také vzájemné zápasy týmů z druhé poloviny tabulky: především Jičína s Panthers a Tatranu s Olomoucí. Zajímavý návrat do Prahy čeká také florbalistky Ostravy.

Program 5. kola Extraligy žen

KM automatik Jičín – Panthers Praha
Sobota, 18.00, Sportovní areál Jičín
Jediné sobotní utkání slibuje napětí, Jičín totiž již musí zabrat. Poté, co v minulém kole prohrál s Vinohrady – a za předpokladu výhry Panthers – by se dostal již v pátém kole do relativně nepříjemné pozice. Rovněž pro Pražanky, které zaujaly povedeným začátkem soutěže, sobotním utkání začíná tak trochu „trojboj pravdy“: zápasy proti Jičínu, Židenicím a Liberci. Devět bodů, které jsou ve hře, bude klíčových v boji o postup do play off.
Tip Florbal.cz: Výhra Jičína v základní hrací době

K1 Florbal Židenice – Crazy girls FBC Liberec
Neděle, 13.30, MSH Vodova Brno
Židenice přestály dva zápasy s favority a soustředěnými výkony ve druhých dvou zápasech získaly šest bodů. Pokud chtějí mít větší klid na práci, tak by měly potřetí zvítězit právě proti Liberci. Tomu se zatím příliš nedaří, našel staronovou vůdkyni v Michaele Mlejnkové, ale zatím nezískal více než jednu výhru.
Tip Florbal.cz: Výhra Židenic v základní hrací době

FbŠ Bohemians – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava
Neděle, 15.00, SH Děkanka
Ostravský návrat do Prahy může v případě výhry podpořit tezi, že si hráčky FBC pro sebe uzurpují místo v elitní čtveřici právě na úkor Bohemians, podobně jako již tolikrát vzpomínanou čtvrtfinálovou sérii z minulého play off. Oba týmy se zatím profilují střeleckými výkony, které stojí na individualitách, Ostrava by mohla získat pro větší nebezpečnost jednotlivých formací.
Tip Florbal.cz: Výhra Ostravy v základní hrací době

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – TJ Sokol Královské Vinohrady
Neděle, 15.00, SH Jižní Město
Papírově by se mělo jednat o nejjednoznačnější záležitost tohoto kola, Vinohrady jedou na Chodov v pozici outsidera. Na druhou stranu přijedou s výhrou nad Jičínem v zádech, která jim určitě dodá sebevědomí. Chodov ale uhnout nemůže: tři body jsou pro něj k bojům o nejvyšší pozice povinností.
Tip Florbal.cz: Výhra Chodova v základní hrací době

Únětická 12° Tatran Střešovice – FBS Olomouc
Neděle 16.00, STODOLA Aréna Střešovice
Další nesmírně zajímavý duel z pohledu boje o play off. Olomouc již musí bodovat, Pražankám by se zase náramně hodilo potvrdit cenné vítězství nad Libercem a připsat si další body v pokusu o zdolání elitní osmičky. Lepší výchozí pozici má každopádně Tatran, jenže právě takové zápasy by mohly sloužit také k tomu, aby se Hanačky konečně nastartovaly.
Tip Florbal.cz: Výhra Tatranu v základní hrací době

1. SC TEMPISH Vítkovice – Ivanti TIGERS FK Jižní Město
Neděle, 16.00, SC Dubina Ostrava
Je jisté, že po pátém kole už bude v Extralize žen maximálně jeden jediný tým, který bude mít na kontě plný počet bodů. Los tomu chtěl tak, že se zatím oba superfinalisté utkali se stejnými soupeři a neztratili ani bod, Tigers navíc každému vstřelily minimálně deset branek. Pro Vítkovice mírně hraje fakt, že se jedná o poslední zápas před Champions Cupem, který je vždy trochu specifický. Na Dubině nás každopádně čeká velká bitva!
Tip Florbal.cz: Výhra Vítkovic za dva body


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

  • Kaca42 napsal:

    Tip na Jičín byl dobrej ulet 😁😁 Panterky minuly kolo drtili herne Bohemku. Ostrava neudela ani bod z Bohemkou. Tigers 3 body jasny !! Duo Šatalíkova Šteglova je velmi silné!

Napsat komentář

*