Ani Petr Weissgärber nepomohl Ústí k prvnímu vítězství Ani Petr Weissgärber nepomohl Ústí k prvnímu vítězství
30. 9. 2017 Superliga (2) KOMENTÁŘŮ

Nováčci dál tápou. Ústí nepomohl ani nový gólman, Znojmo dalo jen jeden gól

Nováčci florbalové Tipsport Superligy zažívají krušné chvíle. Znojmo i Ústí počítají, jak dlouhá bude série proher. Severočeši dostali ve Vítkovicích 14 gólů a nepomohl ani nový gólman. Znojmo naopak dalo Otrokovicím jen jediný gól…

Vítkovice – Ústí 14:4 (4:1, 6:1, 4:2)

Branky: 1. Firda, 6. Rýpar (Hájek), 14. Rýpar (Delong), 20. Hubálek (Delong), 23. Delong (Jastřembský), 29. Hubálek (Hájek), 38. Rýpar (Hájek), 39. Delong (Nehera), 40. Hrubý (Gál), 40. Hájek (Hubálek), 43. Hájek (Rýpar), 56. Besta (Delong), 58. Hájek (Hubálek), 59. Hubálek (Hájek) – 16. Kolstrunk (Kopecký), 31. Stummer (Kopecký), 46. Krbec (Šafařovský), 52. Kopecký (Krbec).

Ve Vítkovicích to byla od začátku jasná záležitost. Ústí dostalo gól už v první minutě, a když to chvílemi začalo vypadat nadějně, přišla dvě vyloučení, se kterými si domácí tým věděl rady. Skóre postupně narůstalo a na konci zápasu napočítaly Vítkovice 14 gólů.

MOMENT ZÁPASU

V brance Ústí se nečekaně objevil Petr Weissgärber, který pamatuje nejvyšší mužskou soutěž ještě v barvách Future a Vinohrad. Poslední zápas ale chytal v březnu a po šesti gólech ještě před polovinou zápasu přenechal místo Tomášovi Fibigerovi.

NÁHRADA

Vítkovický navrátilec Lukáš Hrubý zalepil místo po distancovaném Marku Bräuerovi a ve svém třetím startu po přestupu domů také skóroval.

Znojmo – Otrokovice 1:5 (1:1, 0:1, 0:3)

Branky: 7. Martínek (Novák) – 1. Zapletal (Pešat), 33. Zapletal (Pešat), 43. Kostka (Ťopek), 59. Kostka (Ťopek), 60. Sovják (Zapletal).

Když nedáte góly, nemáte šanci na body. To moc dobře vědí Znojemští. V duelu s Otrokovicemi marně hledali recept na dobře organizovanou obranu hostů a jen jedinkrát překonali jistého Radovana Michajloviče.

A když šlo do tuhého, projevily se zkušenosti vyzrálejšího a také úsporně hrajícího týmu Panterů. Hosté si podruhé vzali vedení na svou stranu ve 33. minutě a opratě zápasu už nepustili. Krutý výsledek 1:5 pak pečetili v samotném závěru po druhé trefě Kostky i gólu do prázdné brány.

Do poslední třetiny vstupovalo Znojmo s odhodláním otočit nepříznivý stav 1:2. Jenže vítr z plachet jim vzal Matěj Kostka, který téměř z poloviny hřiště prostřelil několik těl a míček skončil až za zády Skácelíka. Pak už to byla z domácí strany jen křeč.