Ostrava by v Olomouci měla bodovat naplno. Foto: Ladislav Káňa - fbcostrava.cz
2. 10. 2017 Extraliga žen (2) KOMENTÁŘŮ

Tygřice otočily duel s Vítkovicemi, zabrala také Ostrava, naopak tápe Jičín

Páté pokračování nejvyšší ženské soutěže splnilo očekávání a nabídlo několik zajímavých duelů: v největším šlágru uspěly florbalistky Tigers, které dokázaly otočit utkání proti Vítkovicím. Dařilo se Ostravě, která v gólové přestřelce porazila Bohemians, Židenice pak porazily Liberec 7:3. Stále se nepovedlo bodovat Jičínu, florbalistky FBK totiž na domácí palubovce především pokazily úvodní třetinu proti Panthers.

Na zápas Vítkovic s Tigers se dlouho čekalo a upřímně řečeno, nejlepší reklama na extraligový florbal to zrovna nebyla: utkání chyběla přesnost, nasazení, oba týmy podaly výkon daleko za svými možnostmi…

Lépe začaly domácí florbalistky, které sice nevyužily přesilovou hru, přesto ale na začátku druhé třetiny vedly 2:0 zásluhou Halfarové. Následně ale florbalistky Tigers převzaly aktivitu a deset minut před koncem vedly 4:2. Vítkovicím už se povedlo pouze snížit, a tak si tygřice odvezly z Dubiny tři body po výhře 4:3. „Hráli jsme strašně první dvě třetiny. Ty byly opravdu špatné, jak kondičně, tak i florbalově, třetí třetina už vypadala trošku jako florbal. Jsme rádi za tři body, i když jsme si je dnes nezasloužili,“ byla hodně kritická trenérka Tigers Markéta Šteglová.

V gólovou přestřelku se proměnil zápas Bohemians s Ostravou. Přitom to tak dlouho nevypadalo, hráčky Bohemians v utkání dvakrát vedly a ve 36. minutě otočila Vrlíková svou brankou na 3:2 pro Ostravu, vzápětí skórovala také Káčová.

Za deset minut poslední třetiny se ale FBC dostalo až do vedení 9:3, které už se klokankám povedlo jen korigovat na konečných 7:10 z jejich pohledu. „Hráli jsme výborně do doby, kdy se nám povedlo zápas rozhodnout. Nepochopitelně dohraný zápas a pokažený dojem z jinak velmi kvalitního výkonu. Spálili jsme hromadu šancí a drželi Bohemku hloupými vyloučeními ve hře,“ nebyl příliš nadšený kouč Jakub Robenek.

Do problémů zabředávají hráčky Jičína. Těm se ani na pátý pokus nepovedlo bodovat, nyní navíc ztratily domácí utkání s Panthers. O všem rozhodla první třetina, kterou domácí florbalistky prohrály 0:4. Po ní sice nastoupila do branky Samková a další průběh zápasu Jičín vyhrál 3:1, ale všechny body jely do Prahy. „Za dnešek bychom zasloužili cenu za zbytečnou dramatizaci utkání. První třetina skvělá, výborná produktivita a poctivá obrana. Ve druhé třetině Jičín zařadil vyšší stupeň a jen díky štěstí a naší brankářce jsme udrželi čisté konto. Třetí třetina byla o vůli a bojovnosti a obojího jsme měli víc,“ hodnotil zápas trenérský štáb Pražanek.

Florbalistky Židenic získaly v pátém kole třetí výhru. Tentokráte si vyšláply na Liberec, a byť prohrávaly 0:1, tak soustředěným výkonem se již v polovině utkání dostaly do vedení poměrem 5:2. Tři minuty před koncem snížila Anna Kabeláková, ale Židenice zásluhou Hyksové s Grufíkovou drama nepřipustily a zvítězily 7:3. „V dnešním zápase na nás zprvu dolehla nervozita, ale naštěstí se nám podařilo do poloviny utkání soupeři brankově odskočit a nakonec zápas dotáhnout do vítězného konce. Celý týden trénink narušovaly pracovní povinnosti nebo zranění, o to cennější je zisk šesti bodů,“ měla důvod k radosti trenérka Židenic Petra Prouzová.

Olomouc předvedla patrně nejlepší výkon v sezoně, všechny body si ale ze vzájemného utkání odnesl Tatran. Hanačky v utkání vedly 1:0, v průběhu deseti minut dokázaly v polovině utkání stáhnout dvoubrankové manko, ještě na začátku třetí části srovnaly na 4:4, jenže sedm minut před koncem rozhodla Lenka Faltusová. Hanačky tak jsou společně s Jičínem bez bodu, Tatran má naopak druhou výhru. „Po čtvrtečním utkání jsme si spravili chuť a nastoupili jsme do zápasů s větší touhou po vítězství. Díky bojovnosti, nasazení a skvělým fanouškům zůstávají 3 body doma ve Stodole,“ radoval se kouč Tatranu Miroslav Vybíral.

Jednoznačnou roli favorita utkání potvrdily florbalistky Chodova. Vinohrady nepustily prakticky vůbec k ničemu a došly si pro pohodlnou výhru 12:1. Těšit může forma reprezentační útočnice Martiny Řepkové, která si připsala čtyři body, jedinou úspěšnou střelkyní hostí byla Vejvodová. „Dneska není z naší strany moc co hodnotit. Moc pěkného jsme nepředvedli a momentů, se kterými bychom byli spokojeni, bylo opravdu málo,“ nebyl příliš pozitivní Lukáš Procházka.

Výsledky 5. kola Extraligy žen

KM automatik FBK Jičín – Panthers Praha 3:5
branky: 41. Markéta Kosová, 44. Andrea Satýnková, 58. Markéta Kosová – 6. Veronika Zittová, 9. Kristýna Lochmannová, 9. Ivana Miklíková, 16. Ivana Lamková, 52. Petra Šusterová; rozhodčí: Kateřina Hátlová – Lenka Jansová; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; diváků: 105; zásahy brankářů: Eliška Kučová 7, Veronika Samková 9 – Marie Topolová 20; po třetinách: 0:4, 0:0, 3:1;

K1 Florbal Židenice – Crazy girls FBC Liberec 7:3
branky: 13. Linda Hyksová, 18. Anna Grufíková, 21. Martina Indrová, 29. Lenka Novotná, 31. Martina Indrová, 60. Linda Hyksová, 60. Petra Grufíková – 4. Michaela Mlejnková, 21. Klára Leierová, 58. Anna Kabeláková; rozhodčí: Michal Prouza – Petr Rogowski; vyloučení: 3:1; využití: 0:0; diváků: 112; zásahy brankářů: Lenka Remešová 17 – Marcela Štěpánová 14; po třetinách: 2:1, 3:1, 2:1;

FbŠ Bohemians – FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA 7:10
branky: 10. Adéla Bočanová, 19. Hana Poláková, 44. Eliška Reischlová, 51. Veronika Loudová, 54. Andrea Kadidlová, 57. Eliška Reischlová, 59. Hana Poláková – 11. Denisa Kotzurová, 25. Veronika Rybičková, 36. Nela Škopková, 36. Veronika Rybičková, 45. Veronika Káčová, 46. Veronika Káčová, 46. Paulína Hudáková, 49. Pavla Kajfoszová, 51. Kristína Hudáková, 54. Nela Kapcová; rozhodčí: Zbyněk Pěnička – Michal Šafář; vyloučení: 1:3; využití: 2:1; diváků: 57; zásahy brankářů: Daniela Kreisingerová 21, Jitka Omelková 8 – Pavla Lišková 7; po třetinách: 2:1, 0:3, 5:6;

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – TJ Sokol Královské Vinohrady 12:1
branky: 2. Magdaléna Plášková, 10. Tereza Urbánková, 11. Eva Preisslerová, 13. Tereza Urbánková, 18. Nela Jiráková, 25. Karolína Suchá, 35. Martina Řepková, 40. Karolína Suchá, 48. Petra Nosková, 49. Gabriela Tožičková, 53. Martina Řepková, 54. Eva Preisslerová – 36. Kristýna Vejvodová; rozhodčí: Pavel Hála – Vladimír Hála; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 60; zásahy brankářů: Hana Ranochová 7 – Eliška Kuchyňková 24; po třetinách: 5:0, 3:1, 4:0;

Únětická 12° Tatran Střešovice – FBS Olomouc 5:4
branky: 8. Lenka Morová, 9. Karolína Vachušková, 20. Lenka Faltusová, 33. Karolína Vachušková, 54. Lenka Faltusová – 7. Jitka Oháňková, 20. Alice Pavlíková, 31. Kateřina Peterková, 44. Tereza Reimerová; rozhodčí: Přemysl Bališ – Peter Varga; vyloučení:4:4; využití: 0:1; diváků: 71; zásahy brankářů: Eliška Drbalová 15 – Martina Franková 10; po třetinách: 3:2, 1:1, 1:1;

1. SC TEMPISH Vítkovice – Ivanti TIGERS FK Jižní Město 3:4
branky: 11. Zuzana Halfarová, 23. Zuzana Halfarová, 58. Veronika Enenkelová – 36. Martina Čapková, 41. Denisa Billá, 47. Iveta Hyršlová, 49. Dominika Kubišová; rozhodčí: Radim Sýkora – Miroslav Tkáč; vyloučení: 1:2; využití: 0:1; diváků: 108; zásahy brankářů: Nikola Příleská 14 – Jana Christianová 28; po třetinách: 1:0, 1:1, 1:3;