Litvínov podlehl Black Angels a MVILU Ostrava. Foto: FB SK Bivoj Litvínov
3. 10. 2017 1. liga (0) KOMENTÁŘŮ

Litvínov zaváhal během obou víkendových zápasů! Slovan a Svitavy jsou stále bez bodu

Vítěznou šňůru florbalistů z Litvínova nejdříve ukončili Black Angels, domácí porážku ze čtvrtka jim pak vrátil MVIL Ostrava. Vinohrady zvítězily potřetí v řadě a dotáhly se tak na Litvínov. Hořkost porážky musel letos poprvé skousnout Start98, který podlehl Karlovým Varům 4:8.

První trhliny k plnému bodovému zisku pro tým okolo Daniela Huliče přišly již během první třetiny proti Black Angels, kde si hosté vypracovali dvoubrankový náskok. Litvínovu se podařilo vyrovnat, během dalších 30 minut ale branku již nevstřelil a poprvé tak ztratil body.

MVIL si nejdříve v sobotu pohrál s Chomutovem i díky pomoci Kašovského (Florbal Chodov) a Vítovce (Tatran Střešovice). I bez nich pak v neděli dokázal v deseti hráčích porazit Litvínov, kterému oplatil vysokou čtvrteční porážku.

Litvínovský Daniel Hulič. Foto: fb SK Bivoj Litvínov

První zápas měl na programu nováček z Petrovic, který narazil na rozjetý Pelhřimov. Z horké půdy se jim podařilo přivézt jeden bod. Dohrávka 5. kola je čeká v úterý.

V přestřelce mezi Kladnem a Hattrickem byli šťastnější domácí, kteří v závěru přestáli hru proti šesti a zvítězili 9:6.

SKV po vyrovnané první třetině deklasovalo Svitavy a bodově se dotáhlo na vedoucí Litvínov. Má však ještě zápas k dobru a může se tak dostat do čela tabulky.

Kunratický Start98 o víkendu narazil na Karlovy Vary, které přichystaly pro svěřence Jakuba Menharta první letošní porážku, zejména díky skvělému vstupu do zápasu. Kunratice v druhé polovině alespoň odvrátily úplný debakl.

Start98 nezvládl začátek zápasu. Foto: 521 photography

VÝSLEDKY 5. KOLA 1. LIGY MUŽŮ:

SK Bivoj Litvínov – BLACK ANGELS 4:6 (2:4, 2:2, 0:0)
Branky:
4. Krejčí, 9. Pecháček, 22. Pitek, 29. Hocelík – 8. Kopecký, 10. Novotný, 12. Renčín, 12. a 40. Boček, 31. Hněvkovský. Diváci: 68.

Florbal Chomutov – 1. MVIL Ostrava WOOW 5:12 (1:5, 2:2, 2:5)
Branky:
17. Bejček, 37. Fokt, 39., 53. a 54. Linc – 5., 17., 44. a 49. Tesárek, 7. a 33. Kotzur, 18. Smrčka, 18. Gaščík, 24. a 57. Kašovský, 53. Tomiczek, 59. Dombrovský. Diváci: 180.

TJ Sokol Královské Vinohrady – FbK TJ Svitavy 8:1 (1:1, 4:0, 3:0)
Branky: 5. Hájek, 21. Kapucián, 24. a 44. Hartman, 27. Blažej, 30. Hanák, 46. Rychetník, 55. Pecha – 18. Zach. Diváci: 56.

Spartak Pelhřimov – TJ Slovan Havířov 11:4 (4:1, 2:2, 5:1)
Branky: 4., 33., 38. a 52. Fučík, 6. a 41. Lisa, 6. Hendrych, 20. Poduška, 45. Váňa, 49. Blažek, 60. Charouzek – 10. a 31. Macháček, 36. Trunkát, 58. Skácel. Diváci: 135.

Kanonýři Kladno – FBŠ Hummel Hattrick Brno 9:6 (3:2, 2:1, 4:3)
Branky: 3., 26. a 34. Blažek, 6. Přívara, 8. Linhart, 41. Přívara, 42. Teslík, 59. a 60. Šťovíček – 16. Martin Nagy, 16. Hronek, 32., 45., 51. a 54. Fuchs. Diváci: 112.

Start98 Praha-Kunratice – FB Hurrican Karlovy Vary 4:8 (0:3, 2:3, 2:2)
Branky:
31. Chudina, 38. Jan Zavadil, 51. Stejskal, 56. Volf – 7. Smolka, 18. Novotný, 20. a 54. Vavro, 25. Horký, 27. Svatek, 28. Macek, 55. Klápa. Diváci: 153.

DOHRÁVKA 4. KOLA 1. LIGY MUŽŮ:

Spartak Pelhřimov – Z.F.K. AQM Petrovice 5:4p (2:1, 1:1, 1:2, 1:0)
Branky:
5., 18. a 25. Lisa, 51. Poduška, 61. Fučík – 14. Šmída, 24. a 49. Oborák, 49. Oborák, 60. Michalík.

PŘEDEHRÁVKA 16. KOLA 1. LIGY MUŽŮ:

SK Bivoj Litvínov – 1. MVIL Ostrava WOOW 4:5 (3:2, 0:2, 1:1)
Branky: 8. Procházka, 19. Cabiš, 20. Kropáček, 54. Hulič – 11. Kotzur, 12. Tesárek, 35. a 50. Šrámek, 39. Tomiczek. Diváci: 48.

Autor: redakce