Florbalistky Tigers prohrály s TPS Turku 3:4 po nájezdech. Foto: IFF Flickr Juha Käenmäki Florbalistky Tigers prohrály s TPS Turku 3:4 po nájezdech. Foto: IFF Flickr Juha Käenmäki
6. 10. 2017 Ženský florbal (6) KOMENTÁŘŮ

Semifinále Ligy mistryň bude bez Češek. Tigers padly po nájezdech

Florbalistky Tigers Jižní Město si semifinále Ligy mistryň nezahrají. V napínavém duelu s finským TPS Turku prohrály smolně 3:4 až po samostatných nájezdech. Na začátku duelu přitom vedly 2:0.

Tigers Jižní Město – TPS Turku 3:4 (2:0, 0:2, 1:1 – 0:0) po sam. náj.

Branky: 12. Hermannová (Čapková), 14. Hyršlová (Hanzlíková), 50. Čapková (L. Pilíková) – 22. Nikkola (Rastas), 26. Rantanen (Nordlund), 48. Saario (Ranta), rozh. nájezd Ranne. Diváci: 1087.

Byla to těžká dřina. Českým mistryním se už ve čtvrtfinále postavil čtvrtý tým finské ligy. A i když to po první třetině vypadalo s dvoubrankovým náskokem nadějně, zápas byl dál velkým dramatem.

Tigers se podařil krásný signál, který zakončovala Hermannová. Brzy po ní zvyšovala na 2:0 Hyršlová. Finky ale na začátku druhé třetiny srovnaly skóre a ve 48. minutě je Saariová poslala do vedení.

Hráčky Tigers rychle kontrovaly. Trestné střílení sice Denisa Billá nedala, ale z následné přesilovky se trefila Martina Čapková.

Vyrovnaný a ve velkém tempu vedený zápas dospěl do prodloužení, a protože ani v nastavených 10 minutách gól nepadl, přišly na řadu nájezdy.

Ty sice začala dobře Košturiaková, ale dva finské góly otočily skóre. Pilíková měla smůlu, když trefila tyč, a Denise Billé se exekuce vůbec nepovedla. V tu chvíli měly Finky hned třikrát příležitost rozhodnout. Nikkolaová ale netrefila bránu a Hanzlíková pak v těžkém momentu dostala TPS pod tlak. Jenže poslední nájezd už finskému týmu vyšel. Milla Ranne excelentně zvládla blafák do bekhendu a poslala svůj tým do semifinále.

Na hráčky Tigers tak čeká jen zápas o 5. místo proti horšímu ze švýcarsko-norského souboje Dietlikon – Sveiva.

MOMENT ZÁPASU

Při nájezdech vsadily trenérky Tigers na osvědčenou oporu. Denisa Billá proměnila nespočet důležitých trestných střílení. V Seinäjoki si ale vybrala černý den. Když nedala za stavu 2:3 v utkání, stihla to ještě přesilovková formace napravit. Billé se ale vůbec nepovedl ani pokus v rozstřelu. Šla jej váhavě, pomalu a nakonec ji překvapila brankářka Noora Vuorela, která rychlým pohybem nohou ještě před velkým brankovištěm znemožnila další pokračování akce.