Liberec si zahraje play off, společně s Jičínem. Foto: Flickr FBC Liberec
9. 10. 2017 Extraliga žen (1) KOMENTÁŘŮ

Tatranky získaly bod s Bohemians, ostatní favorité nezaváhali

Pěti zápasy o víkendu pokračovala ženská nejvyšší soutěž. O největší překvapení se postaraly hráčky Tatranu, které v pražském derby s Bohemians získaly jeden bod. Problémy měl Liberec, který prohrával po první části 0:2 s Vinohrady, naopak Vítkovice, Chodov a Ostrava nastřílely více než deset branek.

Pražské derby mezi Bohemians a Tatranem mělo předpoklady být zajímavé, což se splnilo. Už v první části se Tatran zásluhou Faltusové a Matěvosove dostal do vedení, ale klokanky pokaždé srovnaly. V polovině utkání vedl celek Bohemians o dvě branky a zdálo se, že utkání kontroluje, jenže tomu tak nebylo.

Ve 37. minutě snížila Vachušková a na začátku třetí části vyrovnala Faltusová. Obrat vzápětí dokonala opět Vachušková a zdálo se, že ve Stodole dojde k senzaci, nicméně Bohemians má ve svém středu Hanu Polákovou. Zkušená útočnice nakonec srovnala a po dvou minutách nastavení rozhodla o extra bodu pro zelenobílé. „Před skvělou diváckou kulisou se hrál místy florbal nahoru-dolů, diváci hnali Tatran kupředu a vzhledem k vývoji utkání jsem rád za dva body. Některé hráčky se budou muset probrat, aby se vůbec vešly do sestavy,“ zlobil se kouč Bohemians Pavel Krbec.

Spokojen byl naopak kouč Tatranu Miroslav Vybíral. „Dnes holky předvedly fantastický výkon, který byl podpořen úžasnými fanoušky. Holkám nelze nic upřít, ale jen poděkovat za dnešní zážitek, protože vidět můj tým, jak diktuje tempo hry po většinu utkání, je pro mě největší odměnou,“ uvedl do online přenosu.

Nečekaně zajímavé utkání se hrálo také v Liberci. Domácí Crazy girls měly velké problémy s úlohou favorita v utkání s Vinohrady. Velké utkání hrála především Lingová, která ve 41. minutě završila hattrick. Vyrovnávala tím na 3:3, když předtím Liberec dokázal otočit skóre 0:2. Následně přežily domácí hráčky oslabení a zásluhou Mlejnkové s Pekárkovou získaly dvoubrankové vedení, které jim nakonec stačilo na výhru 6:4. „Zaplaťpánbůh za to, že jsme první třetinu prohráli jenom 0:2. Zasloužili jsme si minimálně bůra. Zaplaťpánbůh podruhé, že jsme od druhé třetiny začali konečně hrát kontaktní sport, jímž florbal je. Zlomové v utkání bylo, že jsme konečně pochopili smysl rozehrávky, a tím soupeře od druhé třetiny přehrávali,“ ulevil si kouč Lukáš Nesměrák.

Zbylá tři utkání dopadla výrazným rozdílem ve prospěch favoritů. Trápící se Jičín přijel na Dubinu, ale proti stříbrným medailistkám loňské sezony z Vítkovic se bodově nechytil. Vítězství Ostravanek 15:3 režírovala především pětibodová Michaela Šponiarová, hned čtyři branky zapsala Zuzana Halfarová. „Zápas byl od začátku v naší režii. Ve druhé třetině jsme měli spoustu šancí, které jsme nevyužili, a jakoby na nás padla deka. Třetí třetina byla opět výborná, hlavně za podpory trenérů Dudeška a mě,“ pochválil trenér Richard Urban mimo jiných sám sebe.

Až příliš snadno přišel Chodov k bodům v Brně. Tamní Židenice proti němu totiž předvedly ustrašený výkon, který vyústil v prohru 1:11. Dařilo se především Karolíně Suché, pochvalu ale zaslouží také židenická brankářka Krištofová, která v utkání – dochytaném až do konce – předvedla dalších 33 úspěšných zákroků. „Oproti minulému zápasu určitě zlepšení. Ovšem pořád nemůžeme být spokojeni s defenzivní činností,“ konstatoval kouč Chodova Lukáš Procházka.

V posledním víkendovém utkání si Ostrava jednoznačně poradila s Olomoucí. Výsledek 12:5 sice vypadá jednoznačně, ale první třetina skončila 1:1 a Ostrava v ní dokonce téměř deset minut prohrávala. Výhru nakonec řídily útočnice Kapcová s Pastuškovou. „Bolí z toho oči, bolí z toho hlava. Spousta blbostí, málo kvality. Víc trápení než radosti. Špatné individuální výkony. Představení některých reprezentantek je naprosto ostudné a neadekvátní. Jsou hráčky a momenty, které zaslouží pochvalu, ale bohužel převažují negativa,“ hodnotil trenér Jakub Robenek znovu v negativním duchu.

Výsledky 6. kola Extraligy žen

Crazy girls FBC Liberec – TJ Sokol Královské Vinohrady 6:4
branky: 23. Klára Leierová, 25. Daniela Tomanová, 39. Markéta Rumlová, 48. Michaela Mlejnková, 50. Nikol Pekárková, 60. Nikol Pekárková – 16. Michaela Lingová, 20. Michaela Lingová, 41. Michaela Lingová, 56. Aneta Tvrzníková; rozhodčí: Tomáš Kostinek – Martin Reichelt; vyloučení: 2:0; využití: 0:0; diváků: 58; zásahy brankářů:Marcela Štěpánová 16 – Jana Vyrobíková 37; po třetinách: 0:2, 3:0, 3:2;

1. SC TEMPISH Vítkovice – KM automatik FBK Jičín 15:3
branky: 6. Katarína Klapitová, 10. Romana Žurková, 10. Zuzana Halfarová, 13. Michaela Šponiarová, 19. Zuzana Halfarová, 20. Alžbeta Ďuríková, 38. Zuzana Halfarová, 39. Michaela Šponiarová, 40. Justyna Krzywak, 42. Barbora Husková, 46. Alžbeta Ďuríková, 54. Veronika Enenkelová, 54. Alžbeta Ďuríková, 57. Zuzana Halfarová, 57. Veronika Enenkelová – 4. Markéta Kosová, 37. Gabriela Žůrková, 53. Gabriela Žůrková; rozhodčí: Martin Petřík – Tomáš Podlesný; vyloučení: 1:1; využití:0:1; diváků: 52; zásahy brankářů: Lenka Kubíčková 8 – Adéla Kociánová 12, Veronika Samková 36; po třetinách: 6:1, 3:1, 6:1;

Únětická 12° Tatran Střešovice – FbŠ Bohemians 5:6p
branky: 3. Lenka Faltusová, 13. Liana Matěvosova, 37. Karolína Vachušková, 43. Lenka Faltusová, 43. Karolína Vachušková – 7. Eliška Reischlová, 17. Hana Poláková, 21. Monika Slavíková, 31. Andrea Kadidlová, 58. Hana Poláková, 63. Hana Poláková; rozhodčí: Kateřina Hátlová – Lenka Jansová; vyloučení: 1:2; využití: 0:0; diváků: 153; zásahy brankářů: Eliška Drbalová 24 – Daniela Kreisingerová 15; po třetinách: 2:2, 1:2, 2:1, 0:1;

FBS Olomouc – FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA 5:12
branky: 4. Lucie Cholinská, 43. Lucie Cholinská, 45. Jitka Oháňková, 49. Tereza Reimerová, 60. Marta Horáčková – 14. Eliška Jurečková, 25. Eliška Jurečková, 28. Nela Škopková, 32. Andrea Pastušková, 37. Nela Kapcová, 38. Denisa Kotzurová, 41. Andrea Pastušková, 42. Nela Kapcová, 51. Markéta Vrlíková, 55. Nela Kapcová, 56. Paulína Hudáková, 60. Markéta Vrlíková; rozhodčí: Michal Prouza – Petr Rogowski; vyloučení: 2 + Barbora Lichnová 5:2; využití: 0:0; diváků: 81; zásahy brankářů:Martina Franková 44 – Jana Dupčáková 28; po třetinách: 1:1, 0:5, 4:6;

K1 Florbal Židenice – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 1:11
branky: 50. Barbora Sedláčková – 6. Gabriela Tožičková, 15. Eva Preisslerová, 31. Adéla Jůzová, 33. Martina Řepková, 36. Gabriela Tožičková, 44. Martina Řepková, 48. Kristína Belicová, 52. Tereza Urbánková, 53. Gabriela Tožičková, 56. Tereza Urbánková, 60. Karolína Suchá; rozhodčí: Barbora Beranová – Kristýna Šedová; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 105; zásahy brankářů: Karolína Krištofová 33 – Hana Ranochová 15; po třetinách: 0:2, 0:3, 1:6;