Karolína Krištofová před začátkem utkání s Chodovem. Foto: Facebook Florbal Židenic
12. 10. 2017 Extraliga žen (1) KOMENTÁŘŮ

Krištofová proniká do tajů čínštiny a extraligy. Náhrada za Příleskou? Tak vážně to neberu, říká
Brněnské Židenice musely před sezonou vyřešit pozici brankářské jedničky, protože dosavadní neohrožená vládkyně jejich brankoviště Nikola Příleská odešla do Vítkovic. Volba padla na aktuální jedničku slovenské ženské reprezentace Karolínu Krištofovou, pro kterou se jedná o premiéru v české nejvyšší soutěži. Kromě ní poznává také čínštinu v rámci studia na Masarykově univerzitě.

Slovensko je pro českou Extraligu žen už mnoho let zásobárnou kvalitních a mladých florbalistek, které touží po uplatnění v lepší soutěži. V případě Krištofové tomu není jinak. „Určitě jsem v minulosti doufala, že si zahraji v české extralize,“ potvrzuje mladá brankářka. „Jsem ráda, že si to alespoň pár měsíců před mistrovstvím světa můžu zkusit, můj přestup do Čech ale samozřejmě souvisí hlavně se studiem,“ usmívá se.

Studium je u slovenské brankářky rovněž zajímavé, na Masarykově univerzitě totiž studuje Kulturní studia Číny. „Otázku na důvod slýchám velmi často, ale popravdě sama nevím,“ směje se. „Už střední školu jsem studovala ve francouzštině, ale v té jsem nechtěla pokračovat, tak jsem hledala další jazyk a čínština mi přišla velmi perspektivní,“ vysvětluje brankářka, která kromě mateřštiny domluví také anglicky a francouzsky.

Jiné nabídky neřešila. „Prakticky od začátku jsem věděla, že půjdu studovat do Brna, takže jsem neviděla jinou možnost než Židenice. A jiné oficiální nabídky jsem ani neměla,“ přiznává.

V Židenicích by se tak mohla považovat za náhradu Nikoly Příleské. Bere se tak sama? „Ani ne, upřímně, výsledky Židenic jsem v minulých letech moc nesledovala, takže jsem Nikolu dlouho neznala a potkaly jsme se až na reprezentačních akcích,“ odpovídá upřímně. „Ačkoliv mi trenérka naznačila, že mě jako náhradu Nikoly vidí, tak já to tak – v uvozovkách – vážně neberu,“ říká.

Zatím se mezi tyčemi poměrně pravidelně střídá s Lenkou Remešovou. „Kdo bude jedničkou, to bude asi jasné až v play off. Ano, je pravda, že se zatím pravidelně střídáme, na mě zatím připadly zápasy s týmy TOP 4, proto mé statistiky nevypadají zrovna růžově,“ kaboní se.

V Česku vůbec zažívá úplně novou situaci, kdy nechytá právě za TOP tým. „Je to pro mě asi ta největší změna, protože jsem posledních pět let nebyla zvyklá na Slovensku prohrávat a zde jsem ještě neodchytala vítězné utkání,“ popisuje. „Náročné je to hlavně na psychiku, ale v posledních letech jsem na ni pracovala, takže nyní nemohu dopustit, aby mě nějaké takové zápasy, ve kterých Židenice nebyly favoritem, negativně ovlivnily,“ dívá se optimisticky dopředu.

Přitom ale zůstává na zemi. „Počítala jsem s tím, že cílem Židenic není vyhrát extraligu, ale doufám, že budeme jedním z vedoucích týmů mimo TOP 4,“ přiznává. „Chtěla bych se v Brně co nejdéle udržet na škole a předvádět kvalitní výkony v bráně,“ uzavřela Karolína Krištofová.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

  • Petr napsal:

    No do prileske mas sakra daleko. Myslim ze tato golmanka je horsi prumer alespon podle toho co jsem videl v utkani s chodovem.

Napsat komentář

*