Jaromír Ekl nasbíral proti svému bývalému týmu tři body! Foto: Florbal Mladá Boleslav Jaromír Ekl nasbíral proti svému bývalému týmu tři body! Foto: Florbal Mladá Boleslav
14. 10. 2017 Superliga (4) KOMENTÁŘŮ

Ekl trápil Boleslav, Liberci mohutný finiš ve Vítkovicích na body nestačil

V České Lípě pouze hostuje z Mladé Boleslavi. Přesto dneska svému kmenovému týmu nadělal pořádné starosti. Jaromír Ekl třemi body vicemistra značně potrápil. Středočeši ale druhé zaváhání v řadě nepřipustili a vyhráli 7:4. Zvítězily také Vítkovice a Tatran.

První třetina byla z pohledu favorita rozpačitá. Mladá Boleslav rychle vedla 2:0, jenže o svůj náskok přišla a i na následující gól Bíny odpověděl hostující Spilka. Do šaten se nakonec po úvodní dvacetiminutovce odcházelo za stavu 4:3 pro Boleslavské. Odpor nováčka definitivně zlomily až dvě branky z prostředního dějství. Na obou měl podíl nejlepší hráč domácího celku Tadeáš Chroust.

Výhra nad Libercem udržela v čele Superligy Vítkovice. Ve druhé třetině zápasu padlo neuvěřitelných 12 branek. Osm z nich do sítě Liberce. Přesto se však domácí ještě o výsledek strachovali. Severočeši totiž v poslední části začali dotahovat a po dvou gólech v přesilovce se dostali na dostřel. Na vyrovnání už však nedosáhli.

Tabulkou vzhůru stoupá Tatran. Druhý zápas v řadě řádila první lajna, která obstarala šest ze sedmi gólů Střešovic. Klíčový náskok si Tatran vytvořil ve druhé části, kdy utekl Znojemským o tři góly. V poněkud divokém závěru zápasu padlo hned pět dvouminutových trestů.

Florbal Mladá Boleslav – FBC Česká Lípa 7:4 (4:3, 2:0, 1:1)

STATISTIKA

Branky: 1. Natov (Kološ), 4. Curney, 12. Bína (Tom. Chroust), 20. Natov (Pluhař), 25. Curney (Tad. Chroust), 40. Tad. Chroust (Curney), 53. Krajcigr (Pluhař) – 6. Ekl (Jirsa), 9. Jirsa (Ekl), 19. Spilka (Legner), 51. Ekl (Jirsa). Rozhodčí: Pangerl, Šedivý. Vyloučení: 1:0. Diváci: 440.

PŘÍBĚH ZÁPASU

Jaromír Ekl svému mateřskému oddílu pořádně zavařil. V utkání zaznamenal tři body a i kvůli němu měli Středočeši s nováčkem starosti. Ve druhé třetině Boleslav odskočila o dva góly a nakonec duel dovedla do vítězného konce.

HVĚZDY ZÁPASU

*** Tadeáš Chroust
** Jaromír Ekl
* Jiří Curney

1. SC Vítkovice – FBC Liberec 10:9 (1:1, 8:4, 1:4)

STATISTIKA

Branky: 15. Delong (Vilím), 24. Besta (Delong), 29. Jastřembský (Delong), 30. Hubálek (Hájek), 31. Delong (Nehera), 34. Jan Šebesta (Hájek), 35. Delong (Vilím), 38. Delong (Vilím), 39. Hájek (Rýpar), 41. Firda (Hubálek) – 13. Strobach (Salát), 21. Valeš (Ferdan), 25. Valeš (Ferdan), 25. Strobach, 33. Ferdan (Valeš), 41. Salát (Kroupa), 52. Valeš (Salát), 53. Valeš (Veselý), 60. Salát (Klucho). Rozhodčí: Sýkora, Tkáč. Vyloučení: 0:1, Rýpar 5 min. (Vítkovice). Využití: 0:2. Diváci: 127.

MOMENT ZÁPASU

Faul Josefa Rýpara na Jana Baudische. Na první pohled to nevypadalo tak nebezpečně. Jenže Rýpar při přehazování florbalky udeřil Baudische do hlavy a od rozhodčích obdržel pětiminutový trest. To nakonec mohlo stát domácí body. Liberec totiž během dlouhé přesilovky vstřelil dvě branky a díky kontaktnímu gólu v závěru sahal po bodu. Vítkovičtí už těsné vedení uhlídali.

*** Adam Delong
** Radek Valeš
* Lukáš Hájek

TJ Znojmo – Tatran Střešovice 2:7 (1:0, 1:5, 0:2)

STATISTIKA

Branky: 11. Číhal (Pánek), 27. Novák (Sláma) – 22. Brautferger (Mühlfait), 23. Marek Beneš (Ullmann), 31. Ullmann (Marek Beneš), 31. Vítovec (Slavík), 40. Marek Beneš (Vítovec), 47. Marek Beneš, 51. Ullmann (Vítovec). Rozhodčí: K. Sojka, T. Sojka. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 371.

Marek Beneš a Filip Ullmann. Ti dva teď táhnou Tatran. Nejprve měli velkou zásluhu na tom, že Střešovice vybojovaly dva body v Mladé Boleslavi. Teď tito dva hráči táhli Tatran i na hřišti tápajícího Znojma, které od prvního kola čeká už šest zápasů na vítězství.