Falun IBF. Enström a Galante Carlström. Foto: Per Wiklund IBF Falun. FOTO: Per Wiklund
16. 10. 2017 Švédsko (2) KOMENTÁŘŮ

Zápas plný českých bodů v Linköpingu, Falun setrval na čele tabulky

Nováček Örebro dál pokračuje v obírání favoritů o body. Tentokrát se obětí stal Dalen, který si nechal první půlku zápasu ujet, a pak již nestihl ztrátu smazat. Ve 25. minutě Örebro vedlo už 3:0, pak sice zvládl snížit parádní trefou Henrik Sjöström, ale Jacob Embretzen osm sekund před koncem třetiny po pěkné přesilovkové kombinaci znovu vrátil domácím tříbrankový náskok. Ve třetí třetině si Dalen vytvořil obrovský tlak, svého soupeře přestřílel 11:2, nicméně vstřelil pouze dvě branky a zůstal tak bez bodu.

Storvreta již potřetí z pěti utkání musela rozhodnout až v prodloužení, podruhé z těchto případů byla úspěšná, nyní proti Siriusu. Na derby dvou týmů z Uppsaly se přišlo podívat dva tisíce diváků. Sirius se za celý zápas ani jednou nedostal do vedení, ale také nikdy nepustil Storvretu k dvoubrankovému náskoku. Velkou zásluhu na úspěchu Storvrety má opět brankář Viktor Klinsten, který čelil o osm více střelám než jeho protějšek Hampus Bodin, ale pustil celkově o jednu méně.

Osm branek přinesla jenom první třetina utkání mezi Växjö a Mullsjö. Za stavu 4:4 začínala třetina druhá v podobném, byť gólově chudším duchu. Právě ve druhé třetině Växjö získalo náskok, který již do konce zápasu nepustilo, naopak ve třetí třetině jej ještě dokázalo zvýšit a i s poslední trefou do prázdné branky nakonec vyhrálo o tři branky.

Souboj dvou týmů z dolní poloviny tabulky nabídl zápas mezi Höllvikens a Jönköpings. Hosté z Jönköpings první i druhou třetinu vyhráli shodně 2:0 a do třetí třetiny tak vstupovali se čtyřbrankovým náskokem. Höllvikens začali branky střílet až ve třetí části, a to už bylo na vyrovnání příliš málo času. Do 5. minuty sice snížili na 2:4, ale definitivně uzavřel skóre v 11. minutě třetí třetiny hostující Anton Hedin.

Hned pět branek s českou stopou přineslo utkání Helsingborgu s Linköpingem. Lépe utkání začal Linköping, který od 10. minuty vedl 1:0. Hned na začátku druhé třetiny ale po asistenci Patrika Suchánka vyrovnal Jonathan Skoglösa. V 5. a 7. minutě druhé třetiny si dvě asistence zase připsal Matěj Jendrišák, když Johannes Jokinen poslal dvěma brankami Linköping opět do vedení. Do konce druhé třetiny ale Helsingborg zvládl skóre otočit a vstupoval do třetiny třetí s vedením 4:3. Jediný úspěch Linköpingu ve třetí třetině zaznamenal Matěj Jendrišák v 53. minutě, naopak Jonathan Nilsson na straně druhé přidal svůj třetí a čtvrtý gól a vítězství Helsingborgu pečetil do prázdné branky Daniel Šebek. Jonathan Nilsson se díky pěti kanadským bodům vyšvihl z pozice mimo elitní desítku až na vrchol tabulky bodování.

Falun, do jehož sestavy se po jednozápasové absenci vrátil Alexander Galante Carlström, zavítal do stockholmu do haly AIK. Galante Carlström sice nastupoval pouze v přesilovkách, ale v první formaci ho opět skvěle zastoupil Omar Aldeeb, který si připsal tři body. AIK podobně jako Höllvikens začalo střílet branky až v poslední třetině za stavu 0:6, o všechny tři branky svého týmu se postaral Kevin Haglund. Falun si pohodlné vedení pohlídal a usadil se tak na vrcholu tabulky SSL.

Výsledky 6. kola Švédské Superligy:

IBF Örebro – IBK Dalen 4:3 (1:0, 3:1, 0:2)
Branky: 7. Jirebeck, 24. Hellqvist, 25. Ekengren, 40. Embretzen – 26. Sjöström, 44. Åkerlund, 48. Forsman. Střely: 20:31 (9:11, 9:9, 2:11). Diváci: 423. Sestřih z utkání:

IK Sirius IBK – Storvreta IBK 4:5 po prodloužení (1:1, 1:2, 2:1 – 0:1)
Branky: 19. Berlin, 37. Drews, 45. Malmgren, 59. Olsson – 10. Samuelsson, 21. Winroth, 39. Nilsberth, 49. Gustafsson, 64. Berggren. Střely: 31:23 (8:5, 10:9, 11:8 – 2:1). Diváci: 2 006. Sestřih z utkání:

Växjö IBK – Mullsjö AIS 9:6 (4:4, 2:1, 3:1)
Branky: 11. Jonsson, 11. Kjellsson, 13. Persson, 20. a 52. Ahlroth, 22. a 51. Andersson, 24. Sankell, 60. Hansson – 8. a 58. Vestlund, 9. Wiklund, 17. Svensson, 17. Eriksson, 29. Palmqvist. Střely: 17:14 (6:6, 6:5, 5:3). Diváci: . Sestřih z utkání:

Höllvikens IBF – Jönköpings IK 2:5 (0:2, 0:2, 2:1)
Branky: 41. Karlson, 45. Wilhelmsson – 4. Malmgren, 10. Zälle, 26. Karlsson, 33. Hessmer, 51. Hedin. Střely: 27:21 (4:7, 12:7, 11:7). Diváci: 386. Sestřih z utkání:

Linköping IBK – FC Helsingborg 4:7 (1:0, 2:4, 1:3)
Branky: 10. Nyholm, 25. a 27. Jokinen (na obě JENDRIŠÁK), 53. JENDRIŠÁK – 23. Skoglösa (SUCHÁNEK), 28. Lindholm, 29., 31., 51. a 59. Nilsson, 59. ŠEBEK. Střely: 27:20 (9:5, 11:8, 7:7). Diváci: 755. Sestřih z utkání:

AIK IBF – IBF Falun 3:7 (0:3, 0:3, 3:1)
Branky: 43., 58. a 59. Haglund – 17. a 20. Aldeeb, 19. a 23. Hajo, 25. Larsson, 29. Galante Carlström, 51. Enström. Střely: 14:21 (3:7, 4:7, 7:7). Diváci: 520. Sestřih z utkání: