Florbalistky Židenic získaly cenné tři body proti Bohemians. Foto: Facebook Florbal Židenice
22. 10. 2017 Extraliga žen (5) KOMENTÁŘŮ

Liberec zkolaboval proti Panthers, Jičín potrápil před 300 fanoušky Tigers

Několik zajímavých duelů nabídla v sobotu nejvyšší ženská soutěž, která měla na programu kompletní osmé pokračování. Předpoklady o dvou nejvyrovnanějších zápasech potvrdily utkání Liberec – Panthers a Židenice – Bohemians. Libereckým hráčkám nestačily ani čtyři branky Michaely Mlejnkové a po kolapsu ve třetí třetině přenechaly všechny body Panthers. Trápily se také florbalistky Tigers, které před polovinou duelu prohrávaly s Jičínem.

Když Panthers před sezonou vyhlásily zteč na play off, tak to mohlo znít zoufale, po osmi kolech je třeba přiznat, že jejich sen začíná mít reálné obrysy. V Liberci sice dlouho prohrávaly 0:3, jenže v poslední třetině se rozjely a po dílčí výhře 5:1 slavily tři body za výhru 5:4. Všechny branky domácích vstřelila Michaela Mlejnková, tři body zapsala Veronika Zittová.

Kouč Lukáš Jenšík byl ve svém hodnocení stručný. „Po celou dobu to bylo vyrovnané utkání, ve třetí třetině jsme měli více štěstí,“ řekl po další výhře. Jeho protějšek Lukáš Nesměrák toho měl na srdci více. „Dvě třetiny hrajeme skvěle a pak někdo mávne proutkem a přestaneme dělat to, co do té doby fungovalo. Pokud bychom prohráli tím, že nás soupeř přehraje, tak prohru uznám, ale tohle je pro mne těžko stravitelné. 2 třetiny dobré práce jsme zahodili lajdáctvím v osobních soubojích, které nás stálo jakýkoli bodový zisk,“ lamentoval kouč Liberce.

Také druhý exponovaný duel tohoto kola mezi Židenicemi a Bohemians měl – co do skóre – podobný průběh. Domácí brněnské florbalistky působily po celé utkání lepším dojmem, přesto ještě po čtyřiceti minutách prohrávaly 2:3. V poslední dvacetiminutovce ale přidaly k herní převaze také branky a především zásluhou hattricku Dundelové berou všechny body za výhru 7:4.

Přesto trenérka Petra Prouzová nebyla úplně spokojená. „Opět jsme potřebovali nepřeberně šancí, abychom vstřelili branku, a k tomu jsme ztráceli koncentraci, takže výsledek byl dlouho otevřený,“ vytkla.

Florbalistky Tigers vyvezly florbal do Milevska, kde se ale před fantastickou návštěvou trápily s Jičínem. Outsider utkání dokonce ještě před polovinou základní hrací doby vedl 5:4. Ve třetím utkání tohoto kola ale třetí třetina skončila poměrem 5:1, což přineslo Ivanti Tigers výhru v poměru 10:6. „Dnešní výkon nebyl z naší strany optimální, hra do obrany by se dala nazvat tristní. Divákům v Milevsku jsme chtěly předvést větší um, ale chytrost některých hráček soupeře nám to nedovolovala,“ zlobila se Karolína Šatalíková.

Ostrava vyhrála nad Tatranem 9:5, export tří bodů na Moravu se ale nerodil snadno. Po první části FBC prohrávalo, třemi brankami během čtyř minut ve druhé třetině ale dokázalo utkání otočit. Tatran se statečně držel na dostřel, ale v časovém úseku 46:40 – 47:20 třikrát inkasoval a měl po nadějích. „Když opomenu první třetinu, kde jsme byli ještě v autobuse, tak zápas ve vysokém tempu a navíc velmi kvalitní. Čekali jsme těžký zápas a to se potvrdilo. Velká pochvala Tatranu za nasazení, aktivitu i kvalitu v určitých situacích. Jsou na velmi dobré cestě, pokud jim zmíněné vydrží,“ vysloužily si Tatranky pochvalu od Jakuba Robenka.

Florbalistky Chodova splnily roli favorita a z Olomouce si po výhře 13:5 odvezly všechny body. Podobně jako Ostrava, také Chodov měl ale v průběhu zápasu problémy. Základ pro tříbodový zisk položil vítězstvím v první třetině 6:0, dalších 40 minut už ale tak jednoznačných nebylo. Pětibodovým zápisem za 2+3 se blýskla Nela Jiráková. „Do zápasu jsme vstoupili v dobrém tempu a první třetina byla dle našich představ. Bohužel v dalším průběhu hry jsme se tím uspokojili, začali hrát zbytečně komplikovaně a hlavně velmi laxně do obrany, což se nám v dalším zápase může zle nevyplatit,“ myslela už Michaela Marešová na očekávaný zápas s Vítkovicemi.

Rekordní střeleckou potenci měly florbalistky Vítkovic, které porazily Vinohrady 22:0, což je jejich nejvyšší výhra v novodobé historii. Za zmínku stojí především pět přesných tref Barbory Huskové, hned šest bodů si zapsala Veronika Enenkelová, zápis 2+3 se pak skvěl u Natálie Martinákové. „Holky chválím, že nepolevovaly v tempu. A že se stále chtěly florbalem bavit,“ líbilo se Richardu Urbanovi.

Výsledky 8. kola

Crazy girls FBC Liberec – Panthers Praha 4:5
branky: 15. Michaela Mlejnková, 16. Michaela Mlejnková, 17. Michaela Mlejnková, 55. Michaela Mlejnková – 42. Ivana Lamková, 45. Veronika Zittová, 52. Kristýna Lochmannová, 54. Kristýna Lochmannová, 58. Veronika Zittová; rozhodčí: Barbora Beranová – Kristýna Šedová; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 40; zásahy brankářů: Marcela Štěpánová 19 – Marie Topolová 34; po třetinách: 3:0, 0:0, 1:5;

1. SC TEMPISH Vítkovice – TJ Sokol Královské Vinohrady 22:0
branky: 4. Barbora Husková, 6. Barbora Husková, 10. Kamila Paloncyová, 15. Barbora Husková, 18. Petra Honzová, 22. Barbora Husková, 23. Romana Žurková, 24. Barbora Husková, 29. Romana Žurková, 32. Romana Žurková, 36. Veronika Enenkelová, 37. Natálie Martináková, 37. Eliška Planková, 37. Justyna Krzywak, 39. Alžbeta Ďuríková, 50. Katarína Klapitová, 52. Alžbeta Ďuríková, 53. Hana Koníčková, 54. Hana Koníčková, 56. Natálie Martináková, 56. Šárka Boľová, 58. Justyna Krzywak; rozhodčí: Patrik Mik – Petr Szilvási; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 55; zásahy brankářů: Lenka Kubíčková 5 – Jana Vyrobíková 17, Eliška Kuchyňková 15; po třetinách: 5:0, 10:0, 7:0;

Ivanti TIGERS FK Jižní Město – KM automatik FBK Jičín 10:6
branky: 5. Dominika Kubišová, 8. Dominika Steinbachová, 10. Nikola Hermannová, 22. Adéla Polívková, 30. Vendula Beránková, 42. Lucia Košturiaková, 46. Tereza Hanzlíková, 47. Eliška Machková, 50. Lucie Pilíková, 51. Denisa Billá – 11. Gabriela Žůrková, 20. Gabriela Žůrková, 24. Kristýna Bachmaierová, 28. Kristýna Bachmaierová, 28. Žaneta Kůželová, 53. Gabriela Žůrková; rozhodčí: Václav John – Lukáš Starý; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 298; zásahy brankářů: Karolína Červová 16 – Eliška Kučová 49; po třetinách: 3:2, 2:3, 5:1;

Únětická 12° Tatran Střešovice – FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA 5:9
branky: 8. Liana Matěvosova, 11. Lenka Faltusová, 39. Karolína Vachušková, 41. Lenka Morová, 60. Liana Matěvosova – 9. Veronika Káčová, 26. Kristína Hudáková, 27. Markéta Režnarová, 30. Nela Kapcová, 41. Paulína Hudáková, 47. Kristína Hudáková, 47. Veronika Rybičková, 48. Veronika Rybičková, 60. Andrea Pastušková; rozhodčí:Tomáš Kapr – Michal Tichý; vyloučení: 3:2; využití: 1:2; diváků: 338; zásahy brankářů: Eliška Drbalová 23 – Pavla Lišková 24; po třetinách: 2:1, 1:3, 2:5;

FBS Olomouc – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 5:13
branky: 24. Petra Mandátová, 38. Petra Mandátová, 39. Jitka Oháňková, 42. Marta Horáčková, 48. Lucie Cholinská – 2. Karolína Suchá, 12. Tereza Urbánková, 12. Gabriela Tožičková, 17. Martina Řepková, 19. Nela Jiráková, 20. Nikola Kuchařová, 30. Gabriela Tožičková, 32. Martina Řepková, 36. Gabriela Tožičková, 41. Nela Jiráková, 43. Martina Řepková, 55. Petra Beránková, 56. Martina Řepková; rozhodčí: Michal Prouza – Petr Rogowski; vyloučení: 1:2; využití: 0:0; diváků: 73; zásahy brankářů: Martina Franková 42 – Kristýna Provázková 14; po třetinách: 0:6, 3:3, 2:4;

K1 Florbal Židenice – FbŠ Bohemians 7:4
branky: 20. Lenka Novotná, 22. Anna Grufíková, 47. Monika Dundelová, 52. Monika Dundelová, 54. Monika Dundelová, 56. Jitka Drápalová, 60. Petra Grufíková – 16. Adéla Bočanová, 37. Veronika Loudová, 38. Monika Slavíková, 59. Jessica Zlámalová; rozhodčí: Petr Števček – Radek Števček; vyloučení: 1:2; využití: 1:0; diváků: 61; zásahy brankářů: Karolína Krištofová 25 – Daniela Kreisingerová 22; po třetinách: 1:1, 1:2, 5:1;