Jiří Skácelík Jiří Skácelík
23. 10. 2017 Superliga (2) KOMENTÁŘŮ

Znojmo v derby přetlačilo Brno! Derby vládl gólman Skácelík

Florbalové Znojmo si užilo televizní derby, ale fandové nakonec mohli na pátý pokus slavit i premiérové domácí vítězství. Červenobílí porazili Bulldogs Brno 3:2 hlavně díky výkonu gólmana Jiřího Skácelíka. Rozhodující gól dal zadák Filip Horák po přihrávce Milana Fridricha.

Znojmo – Brno 3:2 (0:0, 0:1, 3:1)

Branky: 46. Salava (Kuchanič), 47. Šindelář (Číhal), 49. Horák (Fridrich) – 40. Coufal (Černoch), 48. Ondráček (Sládeček). Rozhodčí: Kačer, Vašíček. Vyloučení: 3:0. Bez využití. Diváci: 592

Dlouho čekala vyprodaná hala na první gól, brankáři totiž byli až do konce druhé třetiny neprůstřelní. Malou přestřelku načal ve 46. minutě Salava, který na přední tyč prostřelil brněnského brankáře Kühna a srovnal na 1:1. Další tři góly následovaly v rychlém sledu, ten poslední, který rozhodl zápas, vstřelil ve 49. minutě bekhendem Filip Horák po rozehrání standardky.

Moment zápasu

Gólman domácích Jiří Skácelík ukázal, že je nejen výborný gólman, ale i slušný fotbalista. Jeden z dlouhých pasů směřujících k jeho brance zlikvidoval včasným výběhem daleko před brankoviště, zpracoval si malý míček na stehnech a pak jej rezolutně a jistě odkopl na tribunu.

Znojmo slaví gól. Foto: facebook TJ Znojmo

Hřiště jako v Kanadě

Zápas se kvůli TV přenosu odehrál na hřišti menších rozměrů a mantinely se zúžily na rozměr 38×18 metru. Oba týmy si také musely zvykat na speciální povrch, domácí zápasy jinak hrají jak Znojmo, tak i Brno na dřevě.