Florbalistky Tigers mají cennou výhru. Foto: Ivanti TIGERS FK Jižní Město
30. 10. 2017 Extraliga žen (3) KOMENTÁŘŮ

Šlágry pro pražské týmy, výhry ukořistily také týmy Jičína a Vinohrad

Deváté pokračování nejvyšší ženské soutěže splnilo očekávání a nabídlo několik zajímavých zápletek. Oba největší šlágry, tedy zápasy mezi Chodovem a Vítkovicemi, potažmo Tigers s Ostravou skončily výhrou pražských celků. Tři body získal také Jičín po výhře nad Židenicemi a za dva body zvítězily v malém pražském derby Vinohrady nad Tatranem.

Chodov v zápase s Vítkovicemi potvrdil, že aktuálně hraje zřejmě nejlepší florbal v soutěži. Prakticky po celé utkání vedl, už ve čtvrté minutě otevřela skóre Suchá a do první přestávky to bylo 3:1. Vítkovice chybovaly v obraně a nedokázaly reagovat na útočné výpady soupeře, který nakonec vyhrál poměrem 7:3. „Zahráli jsme velmi dobře do obrany, kvalitně s míčkem pod tlakem a chytře využívali nabídnuté šance. Je na čem stavět. Celkově pěkný zápas v tempu z obou stran,“ líbilo se trenérce Chodova Michaele Marešové.

Stoprocentní jsou nadále florbalistky Ivanti Tigers, které dokázaly porazit Ostravu 6:1. Výsledek je jednoznačnější než průběh a ovlivňuje jej dlouhá power play, při které FBC dvakrát inkasovalo. Pražanky navíc předvedly skvělou efektivitu, když z dvaceti střel hned šestkrát skórovaly a mohly se opřít o výtečnou Janu Christianovou, která si do Prahy odvezla 32 úspěšných zásahů. „Jsem ráda, že po trošku hrůzostrašné první třetině, kdy jsme se téměř nedostaly do zápasu, jsme už další dvě třetiny odehrály trochu lépe. Stálo při nás i štěstí, jsme rády za tři body,“ hodnotila trenérka Tigers Markéta Šteglová.

Jičín sice předvedl špatný start do soutěže, ale po výhře nad Židenicemi je rázem pouhé dva body od osmé pozice, která zaručuje play off. Proti Brňankám vedl zásluhou Floriánové, Židenicím se ale podařilo otočit na 2:1 i díky pětiminutovému vyloučení. O své výhře nakonec domácí florbalistky rozhodly v závěru druhé třetiny, když během minuty otočily skóre Kloutvorová se Svobodovou. „Soupeř byl po dobu zápasu více na balonu, o to víc se těšíme z dnešních 3 bodů. Škoda, že jsme nevyužili všechny přesilové hry, nemuseli jsme dramatizovat až do konce,“ nelíbilo se Petru Čiháčkovi.

Pořádné drama se odehrálo na Vinohradech, kam přijel Tatran. Hostující hráčky nejprve mezi 49. – 51. minutou otočily vývoj utkání třemi brankami ze stavu 1:2 na 4:2 ze svého pohledu, dvě minuty před koncem základní hrací doby ale rázem prohrávaly 4:5. Čtrnáct sekund před koncem srovnala Lenka Faltusová a muselo se prodlužovat, na řadu nakonec přišly nájezdy. Z vybrané šestice hráček byla úspěšná pouze Michaela Lingová a zajistila tak extra bod pro Vinohrady. „Bláznivé utkání ve velmi dobrém tempu jsme dokázali vybojovat. Pochvalu si zaslouží hráčky obou družstev i skvělí fanoušci, kterým se extrémně dramatické utkání muselo líbit. Nad vodou nás držela výborným výkonem v brance Eliška Kuchyňková,“ ocenil Pavel Doubek.

Jediná vyhraná třetina stačila Panthers k vítězství nad Olomoucí, které je pro Pražanky čtvrté v řadě. V poslední části totiž brankami Vranové a Terezy Hubáčkové dokonaly obrat skóre z 0:2 na 3:2 a drží se na pátém místě extraligového pelotonu. „Strašné utkání z pohledu fanouška. Pro nás ale důležitá, ubojovaná a trochu šťastná výhra. Je až s podivem, že je Olomouc na posledním místě, protože zahrála velmi dobré utkání,“ měl Daniel Škvor slova respektu pro celek soupeře.

Deváté kolo by si zasloužilo také přívlastek pražské, protože pět ze šesti duelů – s ohledem na los všechny. ve kterých to bylo možné – pro sebe získaly celky z hlavního města. Jako vůbec prvním se to v sobotu odpoledne povedlo Bohemians proti Liberci. Crazy girls držely krok přes polovinu utkání, nakonec ale po čtyřech inkasovaných brankách za sebou prohrály 3:7. „Po první třetině, která nebyla úplně povedená, jsme se zvedli a předvedli pěkný výkon, který byl oceněn několika brankami, které byly velmi pěkné. Do příštích zápasů zlepšíme důraz na brankovištích a budeme dávat ještě více gólů,“ slíbil Tomáš Grigar.

Výsledky 9. kola extraligy žen

FbŠ Bohemians – Crazy girls FBC Liberec 7:3
branky: 16. Eliška Císařová, 30. Eliška Reischlová, 34. Hana Poláková, 35. Lucie Šindelářová, 38. Hana Poláková, 43. Monika Slavíková, 60. Jessica Zlámalová – 6. Lucie Veidlová, 28. Oxana Šamanina, 35. Klára Leierová; rozhodčí: Michal Prouza – Petr Rogowski; vyloučení: 4:4; využití: 0:1; diváků: 75; zásahy brankářů: Jitka Omelková 21 – Marcela Štěpánová 19; po třetinách: 1:1, 4:2, 2:0;

Panthers Praha – FBS Olomouc 3:2
branky: 23. Tereza Hubáčková, 44. Kristýna Vranová, 55. Tereza Hubáčková – 11. Jitka Oháňková, 22. Lucie Cholinská; rozhodčí: Jan Drška – Jiří Meisner; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 55; zásahy brankářů: Kristýna Horňáková 24 – Martina Franková 21; po třetinách: 0:1, 1:1, 2:0;

KM automatik FBK Jičín – K1 Florbal Židenice 3:2
branky: 15. Lucie Florianová, 39. Lucie Kloutvorová, 40. Zuzana Svobodová – 20. Linda Hyksová, 30. Petra Grufíková; rozhodčí: Tomáš Kostinek – Martin Reichelt; vyloučení:1 + Andrea Satýnková 5:3; využití: 1:1; diváků: 158; zásahy brankářů: Veronika Samková 19 – Lenka Remešová 18; po třetinách: 1:1, 2:1, 0:0;

FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA – Ivanti TIGERS FK Jižní Město 1:6
branky: 42. Kristína Hudáková – 19. Adéla Polívková, 34. Lucia Košturiaková, 36. Iveta Hyršlová, 43. Lucia Košturiaková, 56. Lucia Košturiaková, 60. Nikola Hermannová; rozhodčí: Jan Knap – Martin Kněžík; vyloučení: 2:2; využití: 0:0; diváků: 111; zásahy brankářů: Veronika Tomšová 16 – Jana Christianová 32; po třetinách: 0:1, 0:2, 1:3;

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – 1. SC TEMPISH Vítkovice 7:3
branky: 4. Karolína Suchá, 10. Eva Krauskopfová, 20. Eva Krauskopfová, 39. Martina Řepková, 39. Karolína Suchá, 41. Nela Jiráková, 56. Martina Řepková – 14. Hana Koníčková, 24. Veronika Enenkelová, 47. Zuzana Halfarová; rozhodčí: Jan Drška – Jiří Meisner; vyloučení: 2:1; využití: 0:1; diváků: 133; zásahy brankářů: Hana Ranochová 21 – Nikola Příleská 13; po třetinách: 3:1, 2:1, 2:1;

TJ Sokol Královské Vinohrady – Únětická 12° Tatran Střešovice 6:5pn
branky: 14. Natálie Bartošová, 28. Michaela Lingová, 52. Petra Honzová, 57. Alena Žižková, 58. Anežka Dobisiková, N Michaela Lingová – 12. Adéla Kramperová, 49. Adéla Kramperová, 50. Liana Matěvosova, 51. Karolína Vachušková, 60. Lenka Faltusová; rozhodčí: Kateřina Hátlová – Lenka Jansová; vyloučení: 1:2; využití: 1:0; diváků: 76; zásahy brankářů: Eliška Kuchyňková 29 – Eliška Drbalová 23; po třetinách: 1:1, 1:0, 3:4, 0:0;