Eliška Krupnová, opora ženské reprezentace. Foto: Martin Flousek - xflorbal.cz
3. 11. 2017 Reprezentace žen (8) KOMENTÁŘŮ

Češky nestačily v nepohledném utkání na Finky poměrem 1:5

První vystoupení českých florbalistek na turnaji série Euro Floorball Tour v Malmö vzbudilo rozpaky. V oboustranně nepříliš pohledném utkání padlo celkem šest branek, jenže pět do české sítě. Naše florbalistky tak podlehly Finsku v první generálce na světový šampionát v Bratislavě 1:5, přičemž jedinou českou střelkyní byla Nela Kapcová.

Podstatné záležitosti střetnutí se odehrály již v jeho první polovině: v šesté minutě otevřela skóre Wickman, o dalších šest minut později pak srovnala Kapcová, když si našla chytrou přihrávku Ratajové. Ještě do konce první třetiny ale dokázala opět dostat Finky do vedení Eliisa Alanko.

Na střely bylo utkání poměrně vyrovnané, ale branky střílely už jen finské florbalistky. Druhou periodu orámovala svými brankami Veera Kauppi, sedm minut před koncem uzavřela gólový účet střetnutí Rantala.

Oboustranně se ale nejednalo o příliš pohledné utkání, kterému dominovalo velké množství nepřesností na obou stranách. Je zřejmé, že oba celky mají v posledním měsíci před mistrovstvím na čem pracovat.

Finsko – Česko 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)

Branky: 24. a 38. V. Kauppi, 6. Wickman, 16. Eliisa Alanko a 53. Rantala – 12. Kapcová. Střely na branku: 31:24. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Rozhodčí: Andersson, Dufvenberg (Švédsko). Diváci: 130. Nejlepší hráčky: Veera Kauppi – Hana Koníčková.

Finsko: Siltanen – Kallio, Sippiläinen, Eskelinen, Manninen, Karjalainen, Kippilä, E. Kujala – Rantala, Ella Alanko, Eliisa Alanko – K. Kujala, Luomaniemi, Nieminen – V. Kauppi, Wickman, O. Kauppi – Kauppila a Saario. Trenéři: Lasse Kuronen, Irina Peltola a Markus Huhtimo.

Česko: Christianová – Čapková, Leierová, Koníčková, Paloncyová, Plášková, Billá, Jiráková – Ratajová, Kapcová, Krupnová – Mlejnková, Řepková, Vavrečková – Enenkelová, Žurková, Urbánková – Kubišová a Bočanová. Trenéři: Miroslav Janovský, Lenka Bartošová a Sascha Rhyner.