Český tým si připsal dva body. Foto: Fabian Trees, www.imagepower.ch
4. 11. 2017 Reprezentace - Muži (4) KOMENTÁŘŮ

Češi porazili domácí Švýcary! Reprezentanti sahali po třech bodech, rozhodnout musely až nájezdy

 Český tým ve druhém zápase turnaje EFT ve švýcarském Kirchbergu porazil 5:4 po nájezdech domácí Švýcary. Jedná se tak téměř po třech letech o první výhru nad týmem ze světové špičky. Tři body si v zápase připsal útočník Daniel Šebek.

Výběru Petriho Kettunena nevyšel optimálně start do zápasu. Z několika šancí se jim nepodařilo skórovat a v 11. minutě tak domácí Švýcaři navyšovali vedení na 2:0, které jim zůstalo už po zbytek první třetiny.

Druhá část patřila českému týmu. Nejdříve se po rychlém brejku prosadil Tom Ondrušek, když prostřelil Meiera. Poté čeští florbalisté těžili z přesilových her. Po tlaku Čechů z přesilovky vyrovnal Šebek po přihrávce zpoza brány. Další branka přišla záhy. První vedení české reprezentace v zápase předcházela krásná kombinace, na jejímž konci stál Lukáš Hájek.

Náskok však vydržel pouze minutu, Mendelin po rychlé sehrávce vyrovnal. Skóre se v uplynulých minutách měnilo rychle, po aktivním napadání Beneše poslal Šebek Čechy opět do vedení.

Plné tři body stálo český tým pětiminutové vyloučení Delonga. Dvě minuty před jeho vypršením Zaugg střelou vyrovnal. V nájezdech se prosadil Natov s Hájkem, Souček za svá záda nepustil míček ani jednou. Češi si tak připsali dva body.

Třetí a poslední zápas sehraje česká reprezentace zítra od 13:00 proti Švédsku. Země tří korunek v dnešním zápase porazila Finsko vysoce 8:3 a jeden zápas má ještě k dobru.

ŠVÝCARSKO – ČESKO 4:5pn (2:0, 1:4, 1:0, 0:0)

Branky: 10. M. Hoffbauer (Hartmann), 11. Buchli (Mittelholzer), 32. Mendelin (Engel), 53. Zaugg (Graf) – 24. Ondrušek (Krbec), 27. Šebek (Beneš), 31. Hájek (Šebek), 34. Šebek (Beneš), Natov rozhod. nájezd. Vyloučení: 2:1 + Delong 5, Využití: 1:2. Diváci: 1083.

Daniel Šebek byl hlavním aktérem obratu. Foto: Fabian Trees, www.imagepower.ch

ŠVÝCARSKO

Meier

Camenisch, Graf
M. Hofbauer, Hartmann, Zaugg

Heller, Bischofberger
Mendelin, Engel, Maurer

Siegenthaler, Tromm
Mittelholzer, Lederberger, Buchli

-Riedi, Stucki, Ruegger

ČESKO

Souček

Sýkora, Veltšmíd
Ondrušek, Jendrišák, Krbec

Hubálek, Delong
Natov, Mikeš, Hájek

Němeček, Pražan
Šebek, Langer, Beneš

-Meliš, Suchánek, Tomašík

 


Autor: Ondřej SlukaKOMENTÁŘE

  • ADALBERT napsal:

    Ten Beneš je někde jinde…tvl jeho napadání je absolutně luxusní, sbírá strašně moc balonků, a co nesebere, tak nažene přesně tam kam má…prostě TOP hráč

    • Jarda napsal:

      Souhlas. A ještě víc obdivuju, jak je schopný hrát a přitom stejně kvalitně pít, možná geny 🙂 . A btw, na té fotce nahoře, nesedí tam napravo Doža?

Napsat komentář

*