Viktória Bobotová se dočkala nominace na světový šampionát. Foto: Ivanti Tigers
6. 11. 2017 Mistrovství světa žen 2017 (3) KOMENTÁŘŮ

Jedlička při nominaci překvapil, našel místo pro obránkyni Tigers Bobotovou
Slovensko už ví, které florbalistky jej budou reprezentovat na domácím mistrovství světa v Bratislavě. Trenér Michal Jedlička povolal všechny tradiční opory, spoléhat se bude hned na jedenáct hráček z české nejvyšší soutěže včetně obránkyně Tigers Viktórie Bobotové, která nehrála soutěžní utkání od březnového zranění kolene.

V nominované dvacítce je hned jedenáct florbalistek, které působí v české nejvyšší soutěži: brankářka Karolína Krištofová z Židenic, vítkovická legie v podobě Bol’ové, Ďuríkové, Ferenčíkové, Klapitové a Michaely Šponiarové, FBC Ostrava vyšle na šampionát dvojčata Hudákovy s Viktorií Grossovou, v Bratislavě bude reprezentovat také Viktória Bobotová a samozřejmě kapitánka Slovenek Lucia Košturiaková z Tigers.

Český stratég společně s trenérkami Markétou Šteglovou a Karolínou Šatalíkovou a kometou posledních týdnů Jozefem Gregou také dvakrát překvapili: do dvacítky se jim vešly Romana Janegová s obránkyní Viktórií Bobotovou, přičemž obě pro dlouhodobé zdravotní problémy v letošní sezoně ještě nenastoupily k ligovému zápasu.

Nejedná se ale o unáhlené rozhodnutí. „Máme ji na očích a vidíme, jak se připravuje. Pokud by se takto připravovali všichni, tak můžeme hrát finále mistrovství světa,“ pochválil Bobotovou Michal Jedlička. „Uvidíme, co koleno udělá na závěrečném soustředění,“ dodal.

Částečně tak společně vykompenzovali další zranění Timey Patakyové se Zuzanou Šponiarovou. Především u vítkovické florbalistky se dá předpokládat, že kdyby byla zdravá, tak by v Bratislavě na hřišti nechyběla.

Dalším odvážným krokem může být nominace brankářky Kysuckého Nového Mesta Kristíny Hlavaté. Talentovaná gólmanka se narodila v roce 2000.

Nominace Slovenska na Mistrovství světa 2017

Brankářky: Kristína Hlavatá (Kysucké Nové Mesto) a Karolína Krištofová (Židenice, CZE).

Hráčky do pole: Viktória Grossová (FBC Ostrava, CZE), Alžbeta Ďuríková (Vítkovice, CZE), Barbora Kocurová (Spišská Nová Ves), Klaudia Robová (Sabinov), Michaela Šponiarová (Vítkovice, CZE), Andrea Šidlová (Puské), Katarína Klapitová (Vítkovice, CZE), Monika Pintérová (Nitra), Daniela Kvasková (Prešov), Denisa Ferenčíková (Vítkovice, CZE), Šárka Bol’ová (Vítkovice, CZE), Lenka Cupráková (Sabinov), Paulína Hudáková (FBC Ostrava, CZE), Kristína Hudáková (FBC Ostrava, CZE), Lucia Košturiaková (Tigers, CZE), Jana Trošková (Pruské), Viktória Bobotová (Tigers, CZE) a Romana Janegová (Nitra).


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • marpetka napsal:

  „Talentovaná gólmanka se narodila v roce 2000 a je tak jedinou hráčkou narozenou ve třetím tisíciletí.“

  Desetiletí, století, tisíciletí, … končí letopočtem, kdy je na místě jednotek nula. Třetí tisíciletí tudíž začíná 1. 1. 2001.

  • Kerim napsal:

   Správně, je to tak.
   Ještě jedna nesoutěžní otázka pro autora: MS v Bratislavě se koná 2017 nebo 2018 😉

 • omg napsal:

  janegova? si delate prdel????

Napsat komentář

*