Martin Tokoš, Falun. Foto: Per Wiklund Martin Tokoš. Foto: Per Wiklund
10. 11. 2017 Superliga (12) KOMENTÁŘŮ

TOKOŠ SE VRACÍ DO VÍTKOVIC! Vánoční dárek, jásají v Ostravě
Tipsport Superliga přivítá další zvučné jméno. Útočník Martin Tokoš totiž předčasně ukončil své angažmá v Churu a minimálně do konce sezony se rozhodl pro návrat do Vítkovic. Končí tak jeho putování po Švédsku a Švýcarsku, během kterého vystřídal dresy Jönköpingu, Dalenu, Falunu a Churu. Na své poslední skandinávské štaci se v minulé sezoně stal prvním Čechem, který zvítězil ve švédské Superlize.

Tokošova kariéra ve Švédsku byla blesková a dosáhl zde na absolutní vrchol. Začal v Jönköpingu, brzy se ale stěhoval do ambicióznějšího Dalenu a nakonec zakotvil ve Falunu, kde podepsal smlouvu pro ročník 2016/2017. Florbalová mašina splnila svůj cíl také s Martinem Tokošem, který se tak v dubnu stal prvním Čechem, který zvítězil v Superlize.

Ukázalo se, že vítězné Superfinále bylo na nějaký čas jeho posledním zápasem v nejlepší lize světa, pro letošní sezonu totiž zamířil do Churu. Po třech měsících ale ve Švýcarsku končí a vrací se do Vítkovic. „Pro nás všechny ve Vítkovicích je to předčasný vánoční dárek, vrací se další klubová ikona a pevně věřím, že nám pomůže v dosažení společného cíle: vítězného Superfinále před domácími fanoušky,“ řekl k Tokošově přestupu do Vítkovic prezident Tomáš Krásný v tiskové zprávě. „Osobně jsem velmi rád, že je Martin zase s námi, jsme připraveni mu pomoci a věříme, že on pomůže nám,“ dodal.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*