Miroslav Janovský. Foto: Ondřej Deml, Český florbal Miroslav Janovský. Foto: Ondřej Deml, Český florbal
10. 11. 2017 Mistrovství světa žen 2017 (13) KOMENTÁŘŮ

NOMINACE: Beránková jede bez jediného startu na MS. Budou hráčky zdravé?
Nominace České republiky na Mistrovství světa žen 2017 v Bratislavě je známa. Hlavní trenér Miroslav Janovský provedl proti poslednímu turnaji série Euro Floorball Tour jedinou změnu: místo nezbylo na Adélu Bočanovou, bez jediného reprezentačního startu si naopak na šampionátu zahraje obránkyně Tigers Vendula Beránková. Zároveň je také jasné, že Janovský bude do poslední chvíle čekat, jestli všechny nominované budou schopny nastoupit.

Výsledkový cíl reprezentace v Malmö splnila, když dokázala porazit Švýcarsko, jenže z pohledu zdravotního stavu hráček to bylo pořádné fiasko. Hned několik jich odletělo s většími nebo menšími šrámy, přesto se nakonec všechny do závěrečné nominace vešly, ačkoliv u některých se dá předpokládat, že o jejich startu se rozhodne až na poslední chvíli.

Jednoznačně nejpřekvapivějším jménem je obránkyně Ivanti Tigers Vendula Beránková. Talentovaná juniorka a hráčka ročníku 2000 zatím nemá jediný start za ženskou reprezentaci, přesto bude jedním z osmi nováčků v českém národním týmu na mistrovství světa.

Kromě Beránkové čeká první ženský šampionát také brankářku Nikolu Příleskou, společně s Nelami Jirákovou a Kapcovou, Dominikou Kubišovou, Magdalenou Pláškovou, Karin Vavrečkovou a Romanou Žurkovou.

Dost možná je to právě Vavrečková, u které je zdravotní otazník největší. Florbalistce, která drží v současnosti nepřekonatelný rekord spočívající ve třech účastech na juniorském šampionátu, by tak premiérová účast mezi ženami mohla opět utéct.

Nominace České republiky na Mistrovství světa žen 2017

Brankářky: Jana Christianová (Ivanti Tigers) a Nikola Příleská (Vítkovice).

Hráčky do pole: Vendula Beránková, Denisa Billá, Martina Čapková (všechny Ivanti Tigers), Veronika Enenkelová (Vítkovice), Nela Jiráková (Chodov), Nela Kapcová (FBC Ostrava), Hana Koníčková (Vítkovice), Eliška Krupnová (Pixbo / Švédsko), Dominika Kubišová (Ivanti Tigers), Klára Leierová, Michaela Mlejnková (obě Liberec), Kamila Paloncyová (Vítkovice), Magdalena Plášková (Chodov), Denisa Ratajová (SB-Pro / Finsko), Martina Řepková, Tereza Urbánková (obě Chodov), Karin Vavrečková (FBC Ostrava) a Romana Žurková (Vítkovice).


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Fanoušek florbalu napsal:

  Jedním slovem: CIRKUS!

 • Ventilační prachová částice napsal:

  Osobně s některými jmény nesouhlasím, ale nejsem trenér repre a proto holkám přeji hodně štěstí a ať se jim MS povede!

  Na druhou stranu věřím, že si je vedení reprezentace vědomo toho, že reprezentace nepodává uspokojivé výkony pod panem Janovským, a v případě neúspěchu přistoupí k výměně na trenérském postu.

 • JV napsal:

  Trenér po MS končí. To už je v rámci únie oficiální věc, jen nemá trenér odvahu to říct veřejně.

 • Pavel napsal:

  Holkám budu fandit a určitě do Bratislavy zajedu na nějaký zápas.
  Nominace je věc trenéra. V poslední době moc ženský florbal nesleduji, takže sestavě neruzumím. Jen nevíte někdo, co je se Sládečkovou?

 • Glosátor napsal:

  Neměl by někdo panu „trenérovi“ prozradit, že to je nominace na MS a nikoli na nějaký přípravný turnaj?

 • Petr napsal:

  Může mi někdo znalý situace osvětlit, zda je Vavrečková v Ostravě natolik dobrá, aby si zasloužila reprezentaci, s dvěma asistencemi za dosavadní sezónu? V Ostravě na soupisce je vedena jako obránce (nevím, na jakém postu hraje) a v repre je nominována jako útočnice.

  Naopak s Beránkovou problém nemám. V juniorské repre hraje, v lize také.

 • neználek napsal:

  …já nevím, že se tak divíte, máme jen dvě hráčky top úrovně (Krupnová, Ratajová) a tak je zbytek nominace úplně jedno….a není to chyba trenérů, ale celého systému výchovy hráčů v kolektivních sportech u nás…, také s výrazným podpisem ČF a jak někdo vtipně podotknul i hlavního przniče soutěží Z.M.,…. i tak přeju hráčkám a trenérům na MS úspěch, tzn. pokus o bronzovou medaili v zápase o bronz s Finskem (byl by to velký zázrak)…

 • Petr napsal:

  V reprezentaci mi chybí Poláková. Byla sice různě zraněná, což je ale ostatně i řada nominovaných hráček. Výkon Bohemky na ní stojí, góly je schopná dávat i na ně přihrávat. Jestli problém nebude spíš v její osobnostní dominanci a z toho plynoucí obavě realizačního týmu, že by jim do toho kecala.

  • Ota napsal:

   Souhlasím, Poláková góly dává. Její hra je mi sympatická. Otázkou je, jak by vypadala na mezinárodní úrovni. Přece jenom ona většinu gólů dává z prostoru před bránou, kam jí Bočanová nahraje na hokejku, a soupeřky si jí trestuhodně nepohlídají. Kvalitnější a fyzicky silnější hráčky ze Skandinávie by jí podle mého názoru umlátily.
   Naopak bych v repre uvítal Tožičkovou. Góly dává, umí nahrávat a umí hrát tělem. To samé Žůrková. Ta má smůlu v tom, že nehraje v TOP týmu, ač je stále jednou z nejlepších v lize.

   • Petr napsal:

    Poláková je na tom fyzicky dobře a asi úplně nejvíc ze zelenobílého týmu je schopná a ochotná jít do osobních soubojů. Je komplexní, rychlá a přemýšlí. Právě proto se prosazuje. Samozřejmě spolupráce s Bočanovou je klíčová. Právě její rvavost a častý herní kontakt u ní vede ke zraněním, obvykle s delší herní pauzou. To ji omezuje v kariéře.

    S názorem na Tožičkovou souhlasím.

    • Ota napsal:

     Souhlasim. Jen podotykam, ze je rozdil hrat ceskou extraligu a pak se utkat s tymem hracek postavy Elisky Krupnove 🙂 Ikdyz s tim ma problem vetsina hracek…

 • fanda2 napsal:

  …co Čech, to stavitel, myslitel, odborník…nominace vždy byla věcí trenéra, jeho volbou, jeho zodpovědností…

  • Petr napsal:

   Od toho tady ty diskuze jsou, abychom byli „staviteli, mysliteli, odborníky…“. Nic jiného než uspokojení nad nezávazným plkáním.

Napsat komentář

*