Marek Dzierža dopomohl Lípě k výhře. Foto: FBC Česká Lípa Marek Dzierža dopomohl Lípě k výhře. Foto: FBC Česká Lípa
11. 11. 2017 Superliga (3) KOMENTÁŘŮ

Česká Lípa srazila Brno! Nováčkovi pomohli k triumfu skvělý Ponomarev a třígólový Dzierža

Nováček Superligy si připsal další skalp! Tentokráte parta kolem Štěpána Slaného zdolala v rámci 11. kola brněnské Bulldogs 8:4. Hattrickem k tomu dopomohl střelec Marek Dzierža. 25 zákroky podržel Českolipské brankář Ivan Ponomarev. Výhry v sobotu oslavily také Sparta a Vítkovice.

Sparta Praha – Florbal Ústí 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)

Branky: 3. Košir (Čermák), 25. Zouzal (Marvánek), 50. Garčar (Košir), 51. Koščo (Zouzal), 57. Jaroš – 20. Josef Novák (Krbec), 38. Kopecký (Kühnel). Rozhodčí: Pangerl, Šedivý. Vyloučení: 2:0. Bez využití. Diváci: 910.

Sobotní program 11. kola Tipsport Superligy načaly Sparta s Ústím. Utkání se odehrálo v Karlových Varech, kam na výjezdní zápas přišlo přes devět stovek diváků.

Úvodní dvě třetiny byly z hlediska skóre vyrovnané. V poslední desetiminutovce ovšem Sparta zabrala a třemi góly rozhodla o svém vítězství. Dvěma kanadskými body se na něm podíleli Marek Zouzal a Robert Košir.

TJ Znojmo – 1. SC Vítkovice 4:6 (0:1, 2:1, 2:4)

Branky: 22. Kuchanič (Salava), 39. Salava, 49. Číhal (Pánek), 54. Kuchanič (Salava) – 14. Delong, 38. Rýpar (Delong), 51. Bräuer (Jastřembský), 55. Hájek (Rýpar), 58. Hájek (Firda), 60. Rýpar. Rozhodčí: Both, Černín. Vyloučení: 3:1. Využití: 1:2. Diváci: 345.

Vítkovice se k výhře ve Znojmě protrápily. V úvodních dvou třetinách sice dvakrát vedly, ale srdnatě bojující domácí dokázali vždy odpovědět vyrovnáním.

Ve třetí části si pak Vítkovičtí zahrávali. Znojmo se dostalo do vedení 3:2 a následně i 4:3 a sahalo po bodech. Jenže Vítkovice se mohou spolehnout na Lukáše Hájka. Reprezentační útočník sice nejprve neproměnil trestné střílení, následně však dvěma trefami otočil skóre ve prospěch hostů.

Vítězství Vítkovic zpečetil v poslední minutě Rýpar. Vítkovice tak minimálně do zítřka, kdy se uskuteční duel druhé Mladé Boleslavi se třetím Chodovem, setrvají na první příčce Superligy.

Znojmo sahalo proti velkému favoritovi po bodech. Foto: Facebook Florbal Znojmo

Znojmo sahalo proti velkému favoritovi po bodech. Foto: Florbal Znojmo

FBC Česká Lípa – Bulldogs Brno 8:4 (2:2, 2:2, 4:0)

Branky: 9. Dzierža (Ekl), 18. Slaný (Ekl), 29. Jirsa (Karel), 39. Dzierža (Legner), 41. Vnuk (Slaný), 51. Jansa (Ponomarev), 56. Dzierža (Ekl), 60. Jansa (Spilka) – 12. Černoch (Grlický), 14. Juhaňák (Bauer), 25. Bauer (Juhaňák), 32. Černoch (Grlický). Rozhodčí: K. Sojka, T. Sojka. Vyloučení: 2:2, navíc Kněžour (Česká Lípa) 5 min. Bez využití.

Českolipští slaví už své čtvrté vítězství v sezoně. To asi před sezonou čekal od nováčka soutěže málokdo. Svěřenci Lenky Bartošové si nedělali těžkou hlavu z toho, když prohrávali postupně 1:2, 2:3 a 3:4.

Pokaždé dokázali manko smazat a ve třetí třetině po chybách v brněnské defenzivě definitivně strhli vedení na svou stranu. V závěru zkompletoval hattrick Marek Dzierža, tři nahrávky si připsal Jaromír Ekl. Výborný výkon v brance korunovaný gólovou asistencí předvedl Ivan Ponomarev. Česká Lípa se posunula na devátou příčku Superligy.

Ivan Ponomarev. Foto: Facebook FBC Česká Lípa

Ivan Ponomarev. Foto: FBC Česká Lípa