Boleslav zvládla boj o čelo. Foto: Český florbal
12. 11. 2017 Superliga (18) KOMENTÁŘŮ

Boleslav slaví skalp Chodova a vede ligu! Bohemians od Tatranu schytali 10 gólů
Mladá Boleslav v repríze posledního Superfinále doma porazila Chodov 9:5 a je na prvním místě před Vítkovicemi. Pardubice přidaly další tři body, Ostravu porazily o dvě branky. V pražském derby Klokani nezvládli závěr zápasu a od Tatranu utrpěli porážku 3:10.

FLORBAL MLADÁ BOLESLAV – FLORBAL CHODOV 9:5 (1:2, 2:1, 6:2)

Branky: 9. Pluhař (Novák), 30. Gruber (Pluhař), 36. Jelínek (Pluhař), 41. Tomašík (Kološ), 53. Ta. Chroust (To. Chroust), 53. Pluhař (Krajcigr), 58. Tomašík (Krzyžanek), 60. Natov (Curney), 60. Tomašík (Novák) – 2. Strachota (Kotlas), 9. Vávra (Ondrůšek), 27. Sýkora (Mikeš), 46. Vávra (Mikeš), 48. Sýkora (Vávra). Rozhodčí: Gavlas a Mikula. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Diváci: 615.

Mladoboleslavští do zápasu nevstoupili nejlépe, střelecký účet otevřel Strachota. I během dalších minut se Chodov držel ve vedení, na 3:1 zvyšoval Sýkora. Skóre se však před třetí třetinou srovnalo a pohledné utkání rozhodla až poslední část.

Oba týmy se o vedení přetahovaly, vítězný gól pro Boleslav vstřelil nejproduktivnější hráč zápasu Josef Pluhař (2+2). Ke konci přidala Boleslav ještě tři branky a Tomašík zkompletoval hattrick.

Ondřej Mikeš a Milan Tomašík. Foto: Český florbal

SOKOL PARDUBICE – FBC OSTRAVA 8:6 (4:2, 3:2, 1:2)

Branky: 12. Krigovský (Teichman), 15. Teichman (P. Pakosta), 15. Oubrecht (Ďopan), 18. Dlesk (Ďopan), 28. Janeček (Levínský), 37. Ďopan (P. Pakosta), 38. Petr (Janeček), 52. Kourek (Škeřík) – 11. Klimscha (Daniš), 15. Hrabal (Křiva), 23. Mendrek (Čonka-Skyba), 35. Hrabal (Jiří Šebesta), 46. Čonka-Skyba, 56. Eichner (Hrabal). Rozhodčí: Svrček a Walcizko. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:1. Diváci: 457.

Ambiciózní Ostravě se nedaří udržet delší sérii výher, po výhrách nad Libercem a Otrokovicemi přišla prohra s Pardubicemi. Východočeši doma nestačili pouze na vedoucí Mladou Boleslav, dobrou domácí formu potvrdili i dnes.

Ostrava sice skórovala jako první, většinu zápasu ale na Pardubice nestačila. Domácí se ale v posledních minutách museli ještě bránit tlaku hostí při hře v šesti. Během něj Ostrava skórovala pouze jednou z přesilovky. Pardubice slaví další výhru a drží se na čtvrté příčce.

Pardubice přestály závěrečný tlak. Foto: Český florbal

TATRAN STŘEŠOVICE – FBŠ BOHEMIANS 10:3 (1:1, 5:2, 4:0)

Branky: 15. Jak. Kolísko (Švejkovský), 25. Nehila (Slavík), 27. Svoboda (Váňa), 32. Svačinka (Marek Beneš), 34. Marek Beneš (Deutsch), 35. Svoboda (Váňa), 55. Meliš (Marek Beneš), 58. Marek Beneš (TS), 58. Ullmann (Meliš), 60. Slavík (Meliš) – 3. Kieler (Krebner), 34. Zezulka (Růžek), 35. Šárka (Cabejšek). Rozhodčí: Černý a Janoušek. Vyloučení: 2:2 + Adam Růžek 5. Využití: 0:0. Diváci: 265.

I ve třetím dnešním utkání se jako první ujali vedení hosté. A stejně jako v předchozích dvou dnešních utkáních hostům náskok nevydržel a domů se vraceli bez bodu.

Po vyrovnaném začátku začali být produktivnější svěřenci Luďka Beneše. V průběhu druhé třetiny si vypracovali dvoubrankový náskok, který korunovali v závěrečné části. Čtyři branky v posledních šesti minutách upravily výsledek na 10:3 pro Tatran. Tatran tak po ztrátě se Spartou opět bodoval.


Autor: Ondřej SlukaKOMENTÁŘE

 • trenér napsal:

  trenéři podhráský a pazdera mluví o „špičkovém“ florbale, zápase…mě naopak připadají některé fataly na počet reprezentantů v obou týmech jako zlý sen. situací, které si dovedu představit všude jinde než u chodova s bolkou, je na můj vkus příliš mnoho a tak oba výše jmenované podezřívám z přehánění a nadhodnocování výkonú svých svěřencú…

 • Němeček napsal:

  Reprezentanti by se měli probrat…a rozhodčí už konečně taky.

 • Včelka napsal:

  Už dlouho jsem neviděl tak nepřesně odpískaný zápas těchto rozhodčích. Dokonce i streamový komentator měl co dělat, aby si to logicky v hlavě dešifroval . 😂

  A k hře (některých) reprezentantů ?? Raději bez komentáře.

 • Petra napsal:

  Podle mě by si někteří lidé jak je třeba p. TRENÉR, jehož komentáře jsou skoro ke každému článku, co vyjde na florbal.cz mohl krom vysedávání na gauči a psaní chytrých komentářů zvednout a jít to trénovat a třeba to pak bude vypadat jinak 🙂 Zkuste se zamyslet, že ti kluci to dělají ve svém volnu, mají práce, školy a svoje rodiny a osobní životy. A dokonce si myslím, že v těch podmínkách ve kterých hrají předvádí hodně vysoký výkon. Takže se spíše zamyslete nad sebou, když nevidíte dovnitř.

  • Petr napsal:

   Toto si všichni, kdo do tohoto sportu trochu vidí, jsou plně vědomi. Tady se nehodnotí okolnosti a podmínky, za jakých tento sport provozují. Tady se hodnotí výkon samotný. Ono je potřeba si uvědomit, že za obdobných podmínek hrají i hráči ve Švýcarsku, Finsku i Švédsku, ostatně i kdekoliv jinde. Opravdových profesionálů je ve florbalu málo, drtivá většina hráčů má školu nebo práci, rodiny a rozpočet, na zápasy si bere volno, dovolené, které pak chybí na skutečnou regeneraci.

   Prostě porovnáváme sportovní výkon, a to se zvláštní pozorností na výkony reprezentantů, kteří se nedávno vrátili z EFT a opět nedokázali porazit Finy a Švédy.

  • trenér napsal:

   neumím a nechci odpovídat na demagogii, tudy cesta nevede…a váš příspěvek je krystalická ukázka toho, jak se nikam neposunout…a mimochodem – v tom zápase bylo možné vidět 15 reprezentantú (širší kádr) z celkového počtu cca 30lidí a troufám si říci, že valná většina z nich nehraje „zadarmo“ a ať už je podpora klubu v jakékoliv podobě a formě, rozhodně se mýlíte v tom, že bych nic o tom nevěděl a poučení by se mělo dostat spíše vám v tomto směru…ale o tom rozhodně moje poznámka nebyla, což jste vúbec nepochopila. jde o to, že bych od reprezentantú za jakýhkoliv podmínek a kdykoliv čekal výkon na podstatně jiné úrovní a ne takové, co předváděla valná většina z nich v tomto zápase. s podivem jsem potom komentoval komentář obou trenérů o vynikající úrovni s ohledem na to, že kam se má náš florbal posunout, když podle mě zápas nevalné ba průměrné úrovně je ohodnocen takovým nadšením z jejich strany…

   • Jarda napsal:

    No, tihle z toho možná něco maj, ale taky se utkaly 2 kluby, které jsou v postupu k poloprofesionalismu nejdále. A 5000 Kč měsičně na byt, pár tisícovek za KB, proplacená VŠ, to tě stejně nevytrhne. I když, pořád lepší než nic

 • Pavel napsal:

  Jak rád s Vámi souhlasím, Petře!..opravdu výjimečně si myslím, že komentáře výše uvedené jsou pravdivé, krom toho ..“Petra“. Vím, že většina trenérů má trénování jako hlavní náplň svého života a nic jiného k tomu nedělá.. U hráčů je to samozřejmě jinak. A rozhodčí mají dobře zaplaceno, ať je jejich výkon dobrý či špatný. Stále se řeší jen prohřešky klubů, platí se pokuty za „minichyby“ při pořádání , ale zbytek je nedotknutelný!!!

 • Petra napsal:

  Přesně tuhle reakci jsem čekala a vůbec mě nepřekvapila. Asi máte dobré informace o tom, kdo kolik bere a v jakém prostředí kluci hrají. Uvědomte si prosím jednu věc. Jsou to pořád amatéři a hlavně to nejsou stroje panebože 🙂 A jsem přesvědčená o tom, že ve Švédsku či Finsku Vám každý hráč nezahraje zápas 100% bez chyby 🙂 Život je o chybách – díky kterým rosteme a posouváme se výš a věřím, že tyhle komentáře ani nečtou. Každopádně psaní slohových prací zkuste využít jinde, možná Vám za ně někdo dobře zaplatí. A nebo mě napadá ještě jedna věc. Opustit počítač a věnovat se rodině, nebo sportu – kterému tak rozumíte určitě každý tým, který Vás má musíte posouvat neskutečně dopředu 🙂

 • ronyk napsal:

  Může mi někdo jako laikovi sdělit, zda lze anulovat rozhodčího?

  • Standa napsal:

   Jisté možnosti tu jsou:

   a) před utkáním – rozhodčí jsou na zápas nominováni dopředu. Klub může určitě zaslat své vyjádření (stanovisko, nesouhlas, žádost, stížnost, ….) k této nominaci a „ŽÁDAT“ (opět se rádo zaměňuje za „požadovat“) o změnu (úpravu, ….).

   b)během utkání (bezprostředně po utkání) – během utkání se nic nestane, ale po utkání je možnost vložit komentář na zadní stranu zápisu o utkání.

   c)po odehrání zápasu – zaslat stanovisko (stížnost, podnět pro komisi rozhodčích,…) nejlépe včetně video-důkazu.

   d) formulář hodnocení rozhodčích – jako trenér jsem měl vždy možnost vyplnit a zaslat formulář hodnocení rozhodčích v zápase.

   Snad jsem to nezvoral a moc mne neukamenujete, ale myslím si, že v globále tu nějaké možnosti jak reagovat na proces nominace a hodnocení rozhodčích jsou.

Napsat komentář

*