Liberec si zahraje play off, společně s Jičínem. Foto: Flickr FBC Liberec
12. 11. 2017 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Liberec přemohl v derby po velkém obratu Jičín, favorité vysoko vyhráli

Desáté pokračování Extraligy žen naplnilo papírové předpoklady. Favorité vysoko vyhráli, snad kromě Vítkovic, které narazily na skvěle chytající Kristýnu Horňákovou a Židenice nedaly svou kůži Ostravě zadarmo. Podle předpokladů se také největší boj odehrál v duelu Liberce s Jičínem, který skončil vítězstvím Crazy girls 8:7

Prakticky v polovině základní části šlo mezi Libercem a Jičínem o přímý souboj o pozici v elitní osmičce, minimálně o to, aby se vítěz přiblížil Tatranu, který čekal přetěžký souboj s Chodovem. Lépe začaly domácí hráčky, po dvou brankách Mlejnkové vedly po první třetině 3:2. Ve 25. minutě vedly dokonce 4:2, jenže pak se na polovinu utkání odmlčely, čehož využil Jičín a šest minut před koncem vedl 6:4.

Vzápětí ale během sedmdesáti sekund prakticky ztratil tři body. Třikrát totiž inkasoval, a byť ještě zásluhou Kloutvorové dokázal srovnat, tak poslední slovo měla Veidlová. „Dvě třetiny jsme byli lepším týmem, když se nám dařilo vyhrávat osobní souboje. Ve třetí třetině jsme měli 5minutový výpadek, kde nás soupeř dokázal potrestat. I před dvě branky nás to nepoložilo a šli jsme dále za vítězstvím,“ chválil Petr Horáček.

Olomouc sice vstoupila do utkání s Bohemians bídně – v deváté minutě prohrávala 0:3, ale ukázala, že se postupně zlepšuje. Ještě do konce první třetiny snížila na rozdíl jediné branky, a ačkoliv si posléze nechala soupeře opět utéct do stavu 2:6 ze svého pohledu, tak při konečné prohře 4:7 ukázala pasáže, na kterých se dá jednoznačně stavět.

Na straně hostí nebyl znát žal z opomenutí v nominaci na mistrovství světa na Adéle Bočanové, která si připsala tři asistence. „Zápas jsme měli ve své režii v 9. minutě, kdy jsme vedli 3:0. Potom jsme polevili a usadili soupeře do sedla. Ve druhé třetině jsme zlepšili výkon a zápas jsme dovedli do vítězného konce,“ komentoval trenér Bohemians Pavel Krbec.

Židenice pozvaly Ostravu do Přerova a před výbornou návštěvou více než 260 fanoušků dokázaly vyhrát úvodní třetinu, poté ale vyklidily pole a po třech inkasovaných brankách v řadě rázem prohrávaly 2:4. Dokázaly opět snížit, ale v útoku Ostravy řádila autorka hattricku Veronika Káčová a Ostrava tak v závěru utkání pouze kontrolovala výhru 8:3. „Měli jsme špatný vstup do zápasu, což se podepsalo na výkonu v první polovině utkání. Pro nás je za dané situace důležité vítězství a zbytek není až tak důležitý. Pochvalu holky zaslouží za třetí třetinu, kdy jsme to letos poprvé dohráli hodně zkušeně a měli jsme vše pod kontrolou,“ líbilo se Jakubu Robenkovi.

Vítkovice nastoupily v okleštěné sestavě proti Panthers a zásluhou tří branek zahraničních hráček porazily Panthers poměrem 4:0. Absolutní hodnocení si zaslouží obě brankářky: Kristýna Horňáková předvedla v bráně Pražanek 31 úspěšných zákroků, Lenka Kubíčková pak vychytala již třetí čisté konto v tomto ročníku. „První třetina byla z naší strany velmi dobrá, akorát jsme spálili spoustu šancí. V dalším průběhu zápasu se soupeř více zatáhl před své brankoviště a vyrážel na ojedinělé, ale nebezpečné brejky. I když nám to střelecky moc nelepilo, tak jsem s výkonem poměrně spokojený,“ řekl kouč Vítkovic Richard Urban.

Pražské celky Chodova a Ivanti Tigers jednoznačně potvrdily roli favoritů. Oba rozhodly o svých výhrách již v úvodních třetinách. Chodov ji vyhrál 8:0, celé utkání pak 13:4, přičemž Magdalena Plášková oslavila premiérovou nominaci na seniorský šampionát hattrickem.

Ivanti Tigers pak úvodní třetinu vyhrál 7:0 a v dalším průběhu zápasu přidal ještě deset branek. Dominika Kubišová, kterou rovněž čeká premiérový ženský šampionát, získala se zápisem 3+2 pět bodů. „Během utkání jsme se snažily udržet co nejvíce v tempu a tlačit se do zakončení. Jsme spokojeny jak s udrženou nulou, tak i s počtem vstřelených gólů. Co nám však trochu chybělo, byl větší pohyb,“ našla si prostor pro negativní hodnocení Karolína Šatalíková.

Výsledky 10. kola Extraligy žen

Crazy girls FBC Liberec – KM automatik FBK Jičín 8:7
branky: 2. Martina Dostalíková, 12. Michaela Mlejnková, 20. Michaela Mlejnková, 26. Michaela Mlejnková, 55. Oxana Šamanina, 55. Adéla Dlouhá, 56. Klára Leierová, 56. Lucie Veidlová – 3. Tereza Mrázková, 19. Lucie Florianová, 33. Kristýna Bachmaierová, 40. Kristýna Bachmaierová, 44. Gabriela Žůrková, 55. Kristýna Bachmaierová, 56. Lucie Kloutvorová; rozhodčí: Kateřina Hátlová – Lenka Jansová; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 25; zásahy brankářů: Marcela Štěpánová 23 – Adéla Kociánová 28; po třetinách: 3:2, 1:2, 4:3;

1. SC TEMPISH Vítkovice – Panthers Praha 4:0
branky: 13. Michaela Šponiarová, 27. Michaela Šponiarová, 34. Romana Kiecková, 48. Justyna Krzywak; rozhodčí: Radim Sýkora – Miroslav Tkáč; vyloučení: 0:0; využití:0:0; diváků: 63; zásahy brankářů: Lenka Kubíčková 10 – Kristýna Horňáková 31; po třetinách: 1:0, 2:0, 1:0;

FBS Olomouc – FbŠ Bohemians 4:7
branky: 12. Petra Mandátová, 16. Lucie Cholinská, 51. Jitka Oháňková, 52. Tereza Reimerová – 5. Monika Slavíková, 5. Kristýna Andrlová, 9. Hana Poláková, 30. Jessica Zlámalová, 35. Monika Slavíková, 49. Andrea Kadidlová, 52. Hana Poláková; rozhodčí:Patrik Mik – Tomáš Podlesný; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 83; zásahy brankářů: Martina Franková 33 – Daniela Kreisingerová 44; po třetinách: 2:3, 0:2, 2:2;

K1 Florbal Židenice – FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA 3:8
branky: 17. Linda Hyksová, 19. Lenka Novotná, 40. Barbora Sedláčková – 10. Veronika Káčová, 22. Veronika Káčová, 24. Nela Škopková, 39. Paulína Hudáková, 41. Markéta Vrlíková, 47. Veronika Káčová, 53. Denisa Kotzurová, 54. Paulína Hudáková; rozhodčí:Jaromír Kubáč – Radim Klimecký; vyloučení: 2:4; využití: 1:1; diváků: 263; zásahy brankářů: Lenka Remešová 15 – Jana Dupčáková 14; po třetinách: 2:1, 1:3, 0:4;

Únětická 12° Tatran Střešovice – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 3:14
branky: 36. Lenka Faltusová, 42. Karolína Marko, 54. Daniela Reindlová – 7. Petra Nosková, 12. Tereza Urbánková, 12. Karolína Suchá, 14. Magdaléna Plášková, 17. Martina Řepková, 17. Magdaléna Plášková, 18. Martina Řepková, 18. Karolína Suchá, 21. Eva Preisslerová, 28. Magdaléna Plášková, 33. Markéta Svačinová, 51. Tereza Urbánková, 59. Eva Preisslerová, 59. Daniela Frantíková; rozhodčí: Filip Leibl – Jan Strnad; vyloučení: 6:2; využití: 0:4; diváků: 130; zásahy brankářů: Eliška Drbalová 17 – Kristýna Provázková 13; po třetinách: 0:8, 1:3, 2:3;

Ivanti TIGERS FK Jižní Město – TJ Sokol Královské Vinohrady 17:0
branky: 3. Barbora Zabavská, 8. Denisa Billá, 10. Alena Machačová, 11. Adéla Polívková, 11. Denisa Billá, 13. Nikola Hermannová, 16. Dagmar Surá, 22. Dominika Steinbachová, 25. Dominika Kubišová, 36. Dominika Kubišová, 38. Adéla Polívková, 45. Martina Čapková, 51. Adéla Polívková, 52. Tereza Hanzlíková, 57. Lucie Pilíková, 58. Iveta Hyršlová, 59. Dominika Kubišová; rozhodčí: Kateřina Hátlová – Lenka Jansová; vyloučení: 0:3; využití: 2:0; diváků: 48; zásahy brankářů: Karolína Červová 8 – Eliška Kuchyňková 36; po třetinách: 7:0, 4:0, 6:0;