Petr Trulík vstřelil dvě branky. Foto: Český florbal
18. 11. 2017 Superliga (9) KOMENTÁŘŮ

Tatran vybouchnul v Ostravě! Liberec ztratil čtyřbrankový náskok nad Chodovem
17. listopad se nesl ve znamení 12. kola. Největší překvapení se urodilo v Ostravě, kde domácí florbalisté rozstříleli Tatran 8:1. Druhý nečekaný výsledek se rýsoval v Liberci, Chodov ale zvládl zápas otočit. Boleslav rozstřílela Znojmo vysoko 11:1 díky sedmigólové smršti v poslední třetině. Bohemians porazili nováčka z Ústí, šest bodů si připsal David Šimek.

FBC OSTRAVA – TATRAN STŘEŠOVICE 8:1 (2:1, 3:0, 3:0)

Branky: 7. Trulík (Hrabal), 13. Hrabal (Křiva), 27. Mendrek (Kuczera), 31. Eichner (Kuczera), 31. Eichner (Kuczera), 44. Čonka-Skyba, 49. Mendrek (Čonka-Skyba), 51. Trulík – 8. Slavík. Rozhodčí: K. Sojka, T. Sojka. Vyloučení: 0:3. Využití: 2:0. Diváci: 215.

Velmi studená sprcha přišla pro hráče Tatranu po sympatickém výkonu proti Chodovu. Domácí nepotvrdili nelichotivou domácí bilanci a od začátku svého soupeře zaskočili.

Na první trefu zvládly ještě Střešovice zareagovat, to bylo ale z jejich pohledu pro celý zápas všechno. Utkání zlomily tři zásahy v rozmezí pěti minut ve druhé třetině, kdy Ostrava odskočila na čtyři branky.

Ostrava se posunula na deváté místo právě za střešovický Tatran, na který ztrácí pět bodů se zápasem k dobru.

Gól v síti Tatranu. Foto: Český florbal

FBŠ BOHEMIANS – FLORBAL ÚSTÍ 7:4 (3:2, 4:2, 0:0)

Branky: 3. Šárka (D. Šimek), 16. Šárka (D. Šimek), 19. D. Šimek, 21. D. Šimek (Šárka), 23. Krbec (Krebner), 28. Höffer (D. Šimek), 31. D. Šimek (Palatínus) – 6. Josef Novák, 14. Kolstrunk, 36. Vl. Štorek (Kolstrunk), 39. Kühnel (Krbec). Rozhodčí: Dolanský, Sýkory. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:1. Diváci: 230.

Tři body Bohemians opět dirigovalo útočné duo Šárka-Šimek. V první části museli svěřenci Michala Jedličky otáčet skóre, o což se postarala právě zmíněná dvojice.

Druhou třetinu měli domácí až na výpadek v posledních pěti minutách ve svých rukou. Ke konci už se stav neměnil, domácí tak zvítězili 7:4, David Šimek chyběl pouze u jedné branky.

Jakub Šárka natahuje ke střele. Foto: Šimon JIRÁČEK

FLORBAL ZNOJMO – FLORBAL MLADÁ BOLESLAV 1:11 (0:2, 0:2, 1:7)

Branky: 49. Palát (Kučera) – 14. Natov (Curney), 15. Řehoř (Tomašík), 22. Curney (Zakonov), 32. Krajcigr (Novák), 44. Pluhař (Gruber), 45. Rožnovják, 47. Curney (Natov), 51. Gruber (Rytych), 52. Řehoř (Tomašík), 56. Natov (Curney), 57. Novák (Zakonov). Rozhodčí: Sýkora, Tkáč. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 412.

Utkání ve Znojmě bylo jednoznačně v režii hostů, kterým navíc pomohl dobrým výkonem David Rytych. Mladoboleslavští potvrdili svoji pozici v ligové tabulce, již od začátku pilně zaměstnávali obranu superligového nováčka.

Naplno se brankostroj hostů rozjel v poslední třetině, kdy vstřelili 7 branek. Čtyři body si v zápase připsal Jiří Curney a Boleslav tak zůstává na první příčce.

Boleslav si ve Znojmě zastřílela. Foto: Český florbal

FBC LIBEREC – FLORBAL CHODOV 7:8 (4:2, 1:3, 2:3)

Branky: 2. Hůza (Baudisch), 3. Ferdan (Marek), 5. Marek (Ferdan), 12. Kořínek (Salát), 35. Marek (Valeš), 56. Ferdan (Valeš), 60. Kopecký (Salát) – 12. Ondrušek (Mikeš), 14. Ondrušek (Sýkora), 21. Mikeš (Sýkora), 23. M. Vávra (Ondrušek), 35. Žák (Fiala), 46. Ondrušek (M. Podhráský), 52. Pražan (Mikeš), 58. Matejčík (Strachota). Rozhodčí: Čížek, Laštovička. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:1. Diváci: 133.

Hrůzný začátek prožil v Liberci Chodov. Fantastický náskok 4:0 po dvanácti minutách se ještě do konce prvních dvaceti minut snížil na dvě branky. Chodov se poté vrátil do zápasu a podruhé se již šlo do šaten za nerozhodného stavu.

Vítězný gól si připsal Marek Matejčík, ačkoliv domácí dokázali v poslední minutě snížit na rozdíl jediné branky. Z nadějného vedení tak domácí nevytěžili ani bod.

Liberec měl skvělý úvod. Foto: Český florbal

PANTHERS OTROKOVICE – SOKOL PARDUBICE 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky: 25. Jurčík (Kittel), 57. Kittel (Ťopek). Rozhodčí: J. Filipčík, O. Filipčík. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 638.

Florbalově netradičním výsledkem skončil souboj v hale na Štěrkovišti. Otrokovice udržely čisté konto i díky pouhým dvanácti střelám hostujících Pardubic.

Přes 600 diváků tak vidělo branky Kittela a Jurčíka, které stačily k domácí výhře. Otrokovice se v tabulce posunuly právě před Pardubice, mají ale shodný počet bodů.

BULLDOGS BRNO – FLORBAL VÍTKOVICE 4:5 (1:2, 1:2, 2:1)

Branky: 8. Černoch, 36. Novotný (Bauer), 45. Kadlec (Žižka), 48. Coufal (Bauer) – 14. Bräuer (Hrubý), 18. Hubálek (Jan Šebesta), 22. Delong (Jastřembský), 31. Delong (Hájek), 45. Hrubý. Rozhodčí: Kačer, Vašíček. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváci: 739.

O drama v Hodoníně na výjezdním utkání se postaralo Brno s Vítkovicemi. Brno se i přes nepříznivý průběh dokázalo vrátit zpět do hry a udržet se o jednu branku na dosah. Poslední krok k vyrovnání se jim ale nepodařil. Vítkovice si odvážejí všechny tři body po těsné výhře 5:4.

Florbalová Superliga pokračuje zítra utkáním Ústí s Ostravou v předehrávce 13. kola.


Autor: redakceKOMENTÁŘE

 • trener napsal:

  s tím, jak bude stoupat únava, frustrace, nedisciplinovanost, sobectví klíčových hráčú střešovic, tím méně bodú budou získávat…když k tomu připočtu nevyrovnané výkony kafky v brance, budou dostávat dárečky velmi podobné tomu v ostravě stále častěji, ti nejlepší následně utečou jinam…možná to vidím moc černě, ale střešovice jedou už nějakou dobu z kopce a loňský bronz byl na dlouho jejich posledním kovem

 • ronyk napsal:

  Nemám zvláštní přehled jako trenér,ale myslím si , že to byl ojedinělý výpadek. Ovšem určitě nazrál čas určit, nebo sehnat jedničku brankáře a té dát důvěru za každou cenu. Kafku už pověřit něčím jiným, je né chytáním.Bez ohledu na jeho zásluhy.

  • Jim napsal:

   Tatran se vydal cestou nepřeplácet hráče a investovat do mladých. Tato cesta v podmínkách Bolky a Chodova nutně musí znamenat, že nic víc než střed tabulky hrát nemohou. Ale zase aspon vychovaji prp tyto kluby kvalitní hráč.

   • trener napsal:

    tatran se vydal cestou, která končí slepou uličkou…poloprofesionalizace a profesionalizace je onou cestou, kterou se dříve či později budou muset vydat pod tlakem všichni…vychovat hráče mohou – dokonce špičkové – ti se však jednou budou muset rozhodnout…zda přijmou podmínky tatranu či zda půjdou za podmínkami bolky,chodova,vítkovic…jak se budou v budoucnu rozhodovat naznačil exodus hráčú tatranu ze současnosti

  • Uzký napsal:

   Myslím, že by občas měli nechat chytat toho mladého brankáře, který je (minimálně věkově) perspektivní. Pokud chytat nebude, nikam se neposune.

 • Honza napsal:

  Tatran má v současné době nejlepšího trenéra extraligy, takže pochybuji, že by si hráči chtěli pohoršit..Podmínky pro hráče Chodova, MB a možná i Vítkovic, jsou určitě podstatně lepší, ale to není všechno. Důležitější je přístup trenéra k hráčům, komunikace i vedení zápasů, a to mi v těch „lepších“ týmech trochu chybí. I když, třeba se mýlím, je to ale můj dlouhodobější pohled na florbal celkově.

  • trener napsal:

   nevím kdo a jakou částkou financuje chod klubu – střešovice – ale i ten se rozhodně nespokojí s umístěním ve středu tabulky, bez medailového umístění…takovou ambici nikdo nemá a hlavně do takové činosti nebude sypat peníze. zdroje tedy zůstatanou stejné nebo ubydou. mezitím ujede vlak, protože bolka jistě chce mistrovský titul stejně jako chodov si jej chce ponechat, vítkovice se chtějí vrátit na výsluní a zbytek světa tomu nebude chtít přihlížet donekonečna. pokud tedy střešovicím stačí nejlepší trenér v lize a přitom hrát o bačkoru s tím, že kafka jednou skončí, mladý beneš, němeček a možná někdo další zdrhne, nadějné juniory si rozeberou finančně silné mužstva, tak potom se obávám, že střeškám zbydou oči pro pláč…ale toho se neobávám, nejsou tak slepí…

 • Včelka napsal:

  Honzo, ty jsi zřejmě zapáleny fanoušek Tatranu. To je sice v pořádku,ale pravdu má ve svém komentáři spíše „trenér“. Pochvala od trenéra vlídným a laskavým proslovem, poplácáním po zádech nebo návštevou v Mekáči stačí tak maximálně v kategorii mladších žáků.
  Jediná cesta pro florbal (pokud tento sport nechce být „jen“ pro zábavu pro školní mládez) je jeho postupná profesionalizace.

  • Honza napsal:

   Jen pro vysvětlení…nejsem zapálený fanoušek Tatranu, spíš nejsem vůbec jejich fanoušek, ale mnoho věcí se mi tam líbí a hlavně je mi velice „sympatické“ vedení týmu mužů. Ale vyjádření trenéra se mi víceméně taky líbí..

Napsat komentář

*