Petr Trulík vstřelil dvě branky. Foto: Český florbal
18. 11. 2017 Superliga (9) KOMENTÁŘŮ

Tatran vybouchnul v Ostravě! Liberec ztratil čtyřbrankový náskok nad Chodovem

17. listopad se nesl ve znamení 12. kola. Největší překvapení se urodilo v Ostravě, kde domácí florbalisté rozstříleli Tatran 8:1. Druhý nečekaný výsledek se rýsoval v Liberci, Chodov ale zvládl zápas otočit. Boleslav rozstřílela Znojmo vysoko 11:1 díky sedmigólové smršti v poslední třetině. Bohemians porazili nováčka z Ústí, šest bodů si připsal David Šimek.

FBC OSTRAVA – TATRAN STŘEŠOVICE 8:1 (2:1, 3:0, 3:0)

Branky: 7. Trulík (Hrabal), 13. Hrabal (Křiva), 27. Mendrek (Kuczera), 31. Eichner (Kuczera), 31. Eichner (Kuczera), 44. Čonka-Skyba, 49. Mendrek (Čonka-Skyba), 51. Trulík – 8. Slavík. Rozhodčí: K. Sojka, T. Sojka. Vyloučení: 0:3. Využití: 2:0. Diváci: 215.

Velmi studená sprcha přišla pro hráče Tatranu po sympatickém výkonu proti Chodovu. Domácí nepotvrdili nelichotivou domácí bilanci a od začátku svého soupeře zaskočili.

Na první trefu zvládly ještě Střešovice zareagovat, to bylo ale z jejich pohledu pro celý zápas všechno. Utkání zlomily tři zásahy v rozmezí pěti minut ve druhé třetině, kdy Ostrava odskočila na čtyři branky.

Ostrava se posunula na deváté místo právě za střešovický Tatran, na který ztrácí pět bodů se zápasem k dobru.

Gól v síti Tatranu. Foto: Český florbal

FBŠ BOHEMIANS – FLORBAL ÚSTÍ 7:4 (3:2, 4:2, 0:0)

Branky: 3. Šárka (D. Šimek), 16. Šárka (D. Šimek), 19. D. Šimek, 21. D. Šimek (Šárka), 23. Krbec (Krebner), 28. Höffer (D. Šimek), 31. D. Šimek (Palatínus) – 6. Josef Novák, 14. Kolstrunk, 36. Vl. Štorek (Kolstrunk), 39. Kühnel (Krbec). Rozhodčí: Dolanský, Sýkory. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:1. Diváci: 230.

Tři body Bohemians opět dirigovalo útočné duo Šárka-Šimek. V první části museli svěřenci Michala Jedličky otáčet skóre, o což se postarala právě zmíněná dvojice.

Druhou třetinu měli domácí až na výpadek v posledních pěti minutách ve svých rukou. Ke konci už se stav neměnil, domácí tak zvítězili 7:4, David Šimek chyběl pouze u jedné branky.

Jakub Šárka natahuje ke střele. Foto: Šimon JIRÁČEK

FLORBAL ZNOJMO – FLORBAL MLADÁ BOLESLAV 1:11 (0:2, 0:2, 1:7)

Branky: 49. Palát (Kučera) – 14. Natov (Curney), 15. Řehoř (Tomašík), 22. Curney (Zakonov), 32. Krajcigr (Novák), 44. Pluhař (Gruber), 45. Rožnovják, 47. Curney (Natov), 51. Gruber (Rytych), 52. Řehoř (Tomašík), 56. Natov (Curney), 57. Novák (Zakonov). Rozhodčí: Sýkora, Tkáč. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 412.

Utkání ve Znojmě bylo jednoznačně v režii hostů, kterým navíc pomohl dobrým výkonem David Rytych. Mladoboleslavští potvrdili svoji pozici v ligové tabulce, již od začátku pilně zaměstnávali obranu superligového nováčka.

Naplno se brankostroj hostů rozjel v poslední třetině, kdy vstřelili 7 branek. Čtyři body si v zápase připsal Jiří Curney a Boleslav tak zůstává na první příčce.

Boleslav si ve Znojmě zastřílela. Foto: Český florbal

FBC LIBEREC – FLORBAL CHODOV 7:8 (4:2, 1:3, 2:3)

Branky: 2. Hůza (Baudisch), 3. Ferdan (Marek), 5. Marek (Ferdan), 12. Kořínek (Salát), 35. Marek (Valeš), 56. Ferdan (Valeš), 60. Kopecký (Salát) – 12. Ondrušek (Mikeš), 14. Ondrušek (Sýkora), 21. Mikeš (Sýkora), 23. M. Vávra (Ondrušek), 35. Žák (Fiala), 46. Ondrušek (M. Podhráský), 52. Pražan (Mikeš), 58. Matejčík (Strachota). Rozhodčí: Čížek, Laštovička. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:1. Diváci: 133.

Hrůzný začátek prožil v Liberci Chodov. Fantastický náskok 4:0 po dvanácti minutách se ještě do konce prvních dvaceti minut snížil na dvě branky. Chodov se poté vrátil do zápasu a podruhé se již šlo do šaten za nerozhodného stavu.

Vítězný gól si připsal Marek Matejčík, ačkoliv domácí dokázali v poslední minutě snížit na rozdíl jediné branky. Z nadějného vedení tak domácí nevytěžili ani bod.

Liberec měl skvělý úvod. Foto: Český florbal

PANTHERS OTROKOVICE – SOKOL PARDUBICE 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky: 25. Jurčík (Kittel), 57. Kittel (Ťopek). Rozhodčí: J. Filipčík, O. Filipčík. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 638.

Florbalově netradičním výsledkem skončil souboj v hale na Štěrkovišti. Otrokovice udržely čisté konto i díky pouhým dvanácti střelám hostujících Pardubic.

Přes 600 diváků tak vidělo branky Kittela a Jurčíka, které stačily k domácí výhře. Otrokovice se v tabulce posunuly právě před Pardubice, mají ale shodný počet bodů.

BULLDOGS BRNO – FLORBAL VÍTKOVICE 4:5 (1:2, 1:2, 2:1)

Branky: 8. Černoch, 36. Novotný (Bauer), 45. Kadlec (Žižka), 48. Coufal (Bauer) – 14. Bräuer (Hrubý), 18. Hubálek (Jan Šebesta), 22. Delong (Jastřembský), 31. Delong (Hájek), 45. Hrubý. Rozhodčí: Kačer, Vašíček. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváci: 739.

O drama v Hodoníně na výjezdním utkání se postaralo Brno s Vítkovicemi. Brno se i přes nepříznivý průběh dokázalo vrátit zpět do hry a udržet se o jednu branku na dosah. Poslední krok k vyrovnání se jim ale nepodařil. Vítkovice si odvážejí všechny tři body po těsné výhře 5:4.

Florbalová Superliga pokračuje zítra utkáním Ústí s Ostravou v předehrávce 13. kola.