Florbalistky Chodova získaly skalp Tigers. Foto: Martin Flousek - xflorbal.cz
18. 11. 2017 Extraliga žen (2) KOMENTÁŘŮ

Chodov získal skalp Tigers, Vinohrady porazily Židenice a Panterky poprvé bolí prohra

Sváteční kolo v ženské extralize splnilo předpoklady a nabídlo několik zajímavých duelů. Souboj dvou neporažených týmů pro sebe získal Chodov, který tak zkompletoval první polovinu základní části se ztrátou jediného bodu. Překvapily Vinohrady, které porazily Židenice, a svým způsobem také Tatran, který uštědřil první opravdu bolestivou porážku Panthers. Olomouc dohrávala bez brankářky, reprezentaci pak může mrzet zranění Kamily Paloncyové.

Bitva o Prahu 11 se výsledkově změnila v jednoznačnou záležitost pro Chodov. Poražený tým Ivanti Tigers byl sice opticky častěji u míčku, jenže svěřenkyně trenérky Michaely Marešové využívaly téměř každou nabídnutou příležitost. Výsledkem je tak výhra 7:2, na které se čtyřmi body podílela Tereza Urbánková, hattrickem pak Eva Preisslerová.

„První třetina se nám hrubě nevydařila, přesto jsem byla ráda, že se hráčky do zápasu ve 2. třetině vrátily. Nepodařilo se nám vsítit kontaktní góly a Chodov ve třetí třetině rozhodl zápas,“ uznala porážku trenérka Ivanti Tigers Markéta Šteglová.

Trenéra Chodova Lukáše Procházku vítězství hřálo. „Zápas neměl takové tempo a kvalitu, jakou jsme očekávali. Hrálo se spíše opatrně a takticky. My jsme byli produktivnější a přesnější ve finální kombinaci, čímž jsme utkání rozhodli,“ hodnotil.

Židenice vyslaly na branku Vinohrad o dvacet střel více, přičemž samotný rozdíl je větší než celkový počet střel soupeře, ale přesto si – nutno říci opět – nevezou z venkovního zápasu ani bod. Podlehly totiž 3:5 Vinohradům, které byly nesmírně efektivní a potrestaly hrubé chyby brněnské obrany jako například vyhození brankářky Remešové přímo na hůl Kutnarové.

Brňanky tak utrpěly další nepříjemnou prohru a bylo zřejmé, že trpělivost Petry Prouzové došla na svou hranici. „Nepolemizuji o tom, zda jsme měli nebo mohli vyhrát, herně jsme horší nebyli, ale za celkový přístup jsme si uspět nezasloužili. Pokud ani tato porážka nebude pádným varování, vrátíme se do stavu, kdy zase budeme do posledních kol bojovat o všechno,“ nepříjemně, leč při pohledu na výsledky nezbytně zajela hlavní trenérka do svého týmu.

Ani vítězný Pavel Doubek příliš spokojený nebyl. „Po hrůzostrašné první třetině jsme zlepšili naši hru a se slušnou porcí štěstí jsme zápas dobojovali k vítězství. Jsme rádi, že i bez několika absentujících hráček dokážeme vyhrát a dát i nějaký gól,“ vyzdvihl přínos Elišky Kuchyňkové.

V jedenáctém zápase této sezony okusily florbalistky Panthers popáté hořkost porážky, ale když přivřeme oči nad prohrou s Bohemians, tak porážka od Tatranu je prakticky první, která může florbalistky pražského celku – vzhledem k situaci v tabulce – mrzet. Přitom utkání měly rozehrané velmi dobře, vedly 3:1 a 4:2, především po vynikajícím výkonu Lenky Faltusové ale odešly poraženy poměrem 4:6. „Dnes jsme mohli vidět opět TATRAN, který hrál s chutí, nadšením a bojoval do samého konce zápasu. Holky ukázaly svůj potenciál, díky kterému mohou v ostatních zápasech ukázat svou sílu,“ radoval se trenér Tatranu Miroslav Vybíral.

Těžkou hlavu asi po dnešku bude mít kouč Vítkovic Richard Urban a jeho realizační tým. Na jednu stranu sice mohli slavit výhru 12:4 nad Bohemians, o kterou se čtyřmi body zasloužila trojice Ferenčíková – Martináková – Husková, ale hned v první minutě přišly Vítkovice o Kamilu Paloncyovou, což je zlá zpráva také pro českou ženskou reprezentaci. „Utkání jsme až na část druhé třetiny kontrolovali, tehdy jsme měli malý výpadek. Škoda zranění na začátku utkání, asi nám to trochu ubralo ze soustředění. Všichni věříme, že bude Kamča v pořádku,“ přeje si Urban, jemuž se povážlivě začíná úžit manévrovací prostor se sestavou.

Richardu Urbanovi se manévrovací prostor úží, zato jeho kolegovi Petru Dadejovi nezbylo nic jiného, než odehrát posledních pět minut duelu s Jičínem v šesti. Vzhledem ke skóre, které tehdy bylo 7:4 pro Jičín, by na power play nejspíše stejně došlo, ale po zranění jediné brankářky Martiny Frankové si to Dadej vyhodnotil jako nejlepší možnost. Olomouci to ale body po prohře 5:7 nepřineslo. „V dnešní sváteční večer měli diváci v Jičíně možnost vidět snad jeden z nejtvrdších zápasů v historii FBK. Výborný vstup do zápasu nám pomohl v korekci utkání v náš prospěch,“ zhodnotil zápas Petr Čiháček.

Florbalistky Ostravy potvrdily v domácím utkání roli favorita proti Liberci, byť k optimu měl jejich výkon daleko. Na výhře FBC v poměru 8:5 nezměnilo nic ani pět bodů liberecké Michaely Mlejnkové za zápis 4+1.

Výsledky 11. kola Extraligy žen

TJ Sokol Královské Vinohrady – K1 Florbal Židenice 5:4
branky: 3. Anežka Dobisiková, 26. Michaela Lingová, 30. Anna Kutnarová, 50. Alena Žižková, 50. Michaela Lingová – 8. Kamila Pravcová, 22. Tereza Mošťková, 49. Barbora Sedláčková, 53. Martina Indrová

Panthers Praha – Únětická 12° Tatran Střešovice 4:6
branky: 16. Veronika Zittová, 17. Tereza Hubáčková, 18. Tereza Pitterlingová, 28. Kristýna Vranová – 15. Lenka Morová, 25. Liana Matěvosova, 28. Lenka Faltusová, 49. Lenka Faltusová, 52. Lenka Faltusová, 59. Lenka Faltusová

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – Ivanti TIGERS FK Jižní Město 7:2
branky: 13. Martina Řepková, 17. Tereza Urbánková, 20. Karolína Suchá, 20. Eva Preisslerová, 45. Eva Preisslerová, 57. Nikola Kuchařová, 57. Eva Preisslerová – 15. Lucia Košturiaková, 24. Lucia Košturiaková

1. SC TEMPISH Vítkovice – FbŠ Bohemians 12:4
branky: 9. Michaela Šponiarová, 16. Klára Kociánová, 22. Eliška Planková, 30. Barbora Husková, 32. Natálie Martináková, 41. Denisa Ferenčíková, 42. Barbora Husková, 46. Michaela Šponiarová, 50. Barbora Husková, 56. Veronika Enenkelová, 58. Justyna Krzywak, 59. Zuzana Halfarová – 28. Hana Poláková, 29. Hana Poláková, 51. Eliška Reischlová, 55. Eliška Reischlová

KM automatik FBK Jičín – FBS Olomouc 7:5
branky: 2. Pavlína Mikolášková, 3. Žaneta Kůželová, 12. Barbora Pařízková, 13. Karolína Exnarová, 31. Markéta Kosová, 31. Kristýna Bachmaierová, 47. Markéta Kosová – 6. Tereza Reimerová, 31. Petra Mandátová, 44. Jitka Oháňková, 54. Tereza Reimerová, 60. Martina Podroužková

FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA – Crazy girls FBC Liberec 8:5
branky: 10. Andrea Pastušková, 13. Pavla Kajfoszová, 15. Kateřina Šromotová, 29. Veronika Káčová, 30. Andrea Pastušková, 33. Denisa Kotzurová, 38. Markéta Vrlíková, 45. Kristína Hudáková – 5. Michaela Mlejnková, 14. Klára Leierová, 19. Michaela Mlejnková, 30. Michaela Mlejnková, 36. Michaela Mlejnková