Therese Edin (vpravo) s Fridou Nilsson si v Bratislavě nezapískají Foto: www.imagepower.ch / Fabian Trees
18. 11. 2017 Mistrovství světa žen 2017 (1) KOMENTÁŘŮ

Stopka pro sudí: Švédky Edin s Nilsson nesplnily fyzické testy, na šampionátu pískat nebudou
(AKTUALIZOVÁNO): Dva týdny před začátkem světového šampionátu žen v Bratislavě musela Mezinárodní florbalová federace udělat změnu v nominaci rozhodčích. Švédský pár Therese Edin – Frida Nilsson totiž nesplnil ve své domovině fyzické testy a po suspendování ze strany federace přišla stopka také ze strany IFF. Náhradní pár nominován nebude.

Není to příjemná a obvyklá situace, nicméně dva týdny před světovým šampionátem je jasno, že švédský pár si na světovém šampionátu nezapíská. Už před sezonou totiž švédský ženský pár nesplnil fyzické testy, za což byl v říjnu suspendován. Co pro Švédky může být do budoucna problém, je fakt, že o tom samy neinformovaly Mezinárodní florbalovou federaci.

Vedení světového florbalu poté, co v tomto týdnu zjistilo, jak se věci mají, tak rychle zareagovalo a sudí, které letos odpískaly pouhé tři zápasy, na šampionát nepustilo. „Je nesmírně nešťastné, že Therese s Fridou nemohou pískat na nadcházejícím světovém šampionátu žen,“ řekl generální sekretář IFF John Lijelund. „Komise rozhodčích Mezinárodní florbalové federace ovšem byla postavena do situace, ve které nebylo možné jiné řešení než stáhnout nominaci tohoto páru, protože v době, kdy se tato nominace tvořila, nesplňoval zadaná kritéria,“ rázně odmítl, že by řídící orgán nějakým způsobem toleroval nedodržení podmínek.

AKTUALIZOVÁNO: Nejedná se o první změnu v nominaci rozhodčích. Kvůli zranění zad Martina Petříka byla dvojice Petřík – Podlesný, která mimochodem rozhodovala finále posledního šampionátu v Tampere, nahrazena Tomášem Kostinkem s Martinem Reichltem. Rozhodčím navíc bude na šampionátu velet Luboš Malý.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*