Ústí rozhodlo ve třetí třetině. Foto: Český florbal
18. 11. 2017 Superliga (2) KOMENTÁŘŮ

Ostrava nenavázala na skalp Tatranu, venku podlehla Ústí

Ostrava po výrazné na výhře nad Tatranem zaváhala, s posledním Ústím prohrála 3:5. Pro Ústí šlo o první výhru v základní hrací době a přiblížilo se tak Liberci na dva body.

O den později po překvapivě jednoznačné výhře nad Tatranem musela Ostrava sklopit hlavu. Ústí jako první otevřelo skóre po trefě Horáka, na kterou zareagoval Lipový před koncem třetiny. Stav se pak dlouho neměnil, Ústí se ale během druhých dvaceti minut dostalo do vedení.

Psychicky zvládli lépe konec domácí, ačkoliv Ostrava dvakrát srovnala. V posledních třech minutách Kolstrunk poslal Ústí do vedení a po rychlém brejku v 59. minutě rozhodl Fuchsig o stavu 5:3.

Ústí poprvé vyhrálo za tři body, Ostrava naopak ztratila šanci přiblížit se více osmému Tatranu. 13. kolo pokračuje zítra pěti zápasy.

FLORBAL ÚSTÍ – FBC OSTRAVA 5:3 (1:1, 1:0, 3:2)

Branky: 10. J. Horák (Krbec), 31. Fuchsig (Krbec), 53. Kopecký, 58. Kolstrunk (Krbec), 60. Fuchsig (Krbec) – 20. Sládek (Kuczera), 42. Lipový (Hrabal), 56. Hrabal (Daniš). Rozhodčí: Furmánek, Šolc. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 344.

Tomáš Fibiger pochytal 21 střel. Foto: Český florbal