Ondřej Němeček s Markem Benešem zažijí působení v Pixbu. Foto: Koláž Tatranu Střešovice Ondřej Němeček s Markem Benešem zažijí působení v Pixbu. Foto: Koláž Tatranu Střešovice
20. 11. 2017 Superliga (10) KOMENTÁŘŮ

Beneš s Němečkem opouštějí Tatran, na měsíc vyzkouší Pixbo
Na konci minulého týdne oznámil Tatran spolupráci s Pixbem, v pondělí pak vešly ve známost první změny, které se tohoto tématu týkají. Na necelý měsíc si zázemí nejslavnějšího florbalového oddílu na světě vyzkouší Marek Beneš s Ondřejem Němečkem. Od patnáctého prosince budou k vidění opět v barvách Tatranu.

Spolupráce Tatranu s Pixbem je známa teprve pár dní, první přesuny ale na sebe nenechaly dlouho čekat. Oba talentovaní mladíci si během měsíčního angažmá mohou říct o případnou delší smlouvu. „Máme síť partnerských týmů v ČR, která produkuje hráče pro naše týmy. Snažíme se vhodně doplňovat naše elitní týmy hráči, kteří mají předpoklady stát se v budoucnu úspěšnými a svojí úrovní už nemají v původních týmech šanci k růstu. To samé nyní děláme i my. Vnímáme, že Beny a Ondra potřebují v jejich kariéře další impulz, a pokud se jim zadaří, budou moci po sezóně odejít do Pixba na delší dobu,“ uvedl na webu Tatranu šéftrenér Jiří Jakoubek.

S dočasnou ztrátou dvou svých opor se sportovně vyrovnal také trenér A-týmu Luděk Beneš, který věří, že oběma může změna pomoci. „V Tatranu si uvědomujeme, že kvalita naší nejvyšší soutěže nemůže poskytnout prostor pro maximální rozvoj takto špičkových hráčů. Jsem přesvědčený, že se nám tato filozofie z dlouhodobého hlediska vyplatí, a zároveň věřím, že máme hráčský kádr dostatečně široký a kvalitní na to, abychom se s těmito hráčskými stážemi vyrovnali,“ nehází flintu do žita.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • trener napsal:

  a je to tady…pro kluky to snad bude přínos i když i tady vidím spoustu kdyby, o otaznících ani nemluvě…jsem jenom zvědav, jak si s tím poradí dosud nevalně hrající tatran, bude to na superligu stačit, pane trenére potažmo šéftrenére?

 • Sledovatel napsal:

  Tatran prý má zálusk na lídra prvoligového Startu98 Petra Stejskala. Jeho výkonnost je rozhodně nad úrovní první ligy.

  • Prazak napsal:

   Tato informace je ciry nesmysl. Jakozto kapitan tymu je Petr Stejskal dulezitou personou a smiskem kabiny. Navic kvuli svym nemeckym korenum citi velkou odpovednost vuci tymu a ma silnou potrebu komandovat sveho spoluhrace z vychodniho slovenska. O toto vse by v Tatranu prisel, jelikoz maji vlastniho smiska a naopak by byl komandovan, kvuli tomu odkud pochazi.

  • HR agency napsal:

   Petrův přestup mohu za naši agenturu potvrdit, chybí jen doladit poslední detaily (cena za Petra by se měla pohybovat někdo mezi pytlem míčků a 1 brankou).

 • Ole napsal:

  Budou i hrat, nebo je to jen na treninky?

 • Obdiv napsal:

  Není ve Švédsku prohibice ? Co tam tedy bude Beneš dělat ?

Napsat komentář

*