Filip Langer v dresu národního týmu. Foto: Tatran Střešovice Filip Langer v dresu národního týmu. Foto: Tatran Střešovice
22. 11. 2017 Superliga (26) KOMENTÁŘŮ

Filip Langer může od prosince nastupovat v Superlize!
Výkonný výbor Českého florbalu dnes udělil výjimku Filipu Langerovi. Patnáctiletý útočník střešovického Tatranu tak bude moci od prosince nastupovat v seniorských soutěžích. O výjimku zažádal reprezentační trenér českého národního výběru Petri Kettunen.

Rozhodnutí bylo odůvodněno záměrem poskytnout co nejlepší možné podmínky pro přípravu na domácí světový šampionát, který se v roce 2018 uskuteční v Praze!

Dle slov finského lodivoda české střídačky je Langer již v útlém věku pro reprezentaci velkým přínosem a díky své fyzické i psychické vyspělosti je na svou reprezentační roli připraven.

„Názory nebyly jednotné. Nešlo jen o stanovisko komise reprezentace, ale také o pozitivní názory řady dalších odborných komisí. Naopak superligové oddíly byly jednoznačně proti. Myslím, že na samotném jednání Výkonného výboru převážil velice jasný osobní názor Petri Kettunena,“ okomentoval rozhodnutí předseda komise reprezentace David Zlatník.


Autor: redakceKOMENTÁŘE

 • Fanda napsal:

  Naopak superligové oddíly byly jednoznačně proti. – zajímavé 🙃

  • premek podlaha napsal:

   Ano, samozdŕejmě že superligové oddíly byly jednoznačně proti, protože takhle bude v zápasech proti nim mít tatran reprezentanta navíc 🙂

   • trener napsal:

    myslíte si, že se všichni třepou strachy?to snad ne…

    • Tomáš Krásný napsal:

     Netřepeme se strachy, jen si myslíme, že je to nesystémové řešení, navíc divně interpretováno. Proto se hodně klubu vyjádřilo proti. Navíc způsob, který unie zvolila, tedy změnu soutěžního řádu v průběhu soutěžního ročníku je protiprávní. Pokud Filip skutečně nastoupí, ta mu přeji jen to nejlepší. Obecně jsem zastáncem toho, že když na to mlaďoši mají, tak ať hrají. proto hodně fandím finské hokejové reprezentace, která se toho vůbec nebojí a staví mladé kluky.

 • Honza napsal:

  Každý superligový oddíl má nějakého „Langra“, výjimky by měly být tedy pro všechny. Ale Filipovi to moc přeji. Jen čas ukáže, zda to bylo správné rozhodnutí….

 • Adolf napsal:

  Kocourkov v praxi. Nic víc, nic míň. Absolutně odmítám všechny vyjímky. A nechápu, proč by takovou možnost nemohl mít jakýkoliv jiný hráč v jakémkoliv jiném oddíle na jakékoliv úrovni. I pro tým v 1. lize je jistě stejně jako pro Tatran nebo reprezentaci přínosné nasazovat hráče maldšího věku než umožňují regule…

 • Honza napsal:

  …jestli ono tam právě nehraje velkou roli to, že je Filip hráč Tatranu. Jirka Jakoubek je trenér reprezentace juniorů a odtud už je jen malý krok k reprezentaci mužů.

 • Jirka napsal:

  Pokud tady opravdu chce někdo srovnávat Filipa s jinými mladými hráči, tak je šeredně na omylu. Kdyby jste ho aspoň trochu znali a měli aspoň minimální znalost florbalu, třeba by jste pochopili. Ale to ty vaše nulové osobnosti které nikdy nic nedokázali asi v životě nepochopí. Ale kritizovat, to by vám šlo.

  • dejdar napsal:

   Tady přece nejde o Filipa, je to nesporně talent, kterému hra v superlize hodně pomůže v jeho florbalovém vývoji. jde o možnost pro jiné hráče, na jiných úrovních.

  • Michel napsal:

   Ty jsi vtipnej tedy. Přečti si pořádně komentáře a až pak případně nazývej někoho nulová osobnost, ale tak hlavně, že podle tebe nikdo nikdy nic nedokázal a jen kritizuje, přitom všichni mluví o jablkách a ty o hruškách.

   Nikdo nic nemá proti Filipovi, který je nesporným talentem, ale to co se tu řeší je postup Unie v celé této věci. Vyjimky byly do nedávna neprolomitelné a Unie si trvala na svém, když je zakázala a udělala věkové sjednocení kategorií. Plno talentů na to tehdy doplatila, protože musela čekat. Bohužel teď přišla s tím, že prostě jednu vyjimku udělíme, však s tím přišel Kettunen i přes nesouhlas klubů. Proti panu trenérovi nic nemám, je to příjemné oživení pro Český florbal a věřím, že to může posunout vejš, ale já jsem zastáncem, že by měla Unie jít stejným metrem na všechny. Buď povolí vyjimky všem a nebo nikomu. To je to co tady lidi řeší.
   Být váma, zamyslím se prvně nad svým uvažováním a vyjadřováním.

   • Honza napsal:

    Chtěl jsem „Jirkovi“ vysvětlit svůj názor, ale Vy jste to udělal víceméně za mě. Je jen dobře, že má mládí zelenou, ale měla by být pro všechny..A jestli pochopil můj komentář špatně, tak by si ho asi měl přečíst znovu. V opačném případě se totiž hodí jedno staré přísloví, že potrefená husa nejvíc kejhá..

 • dudacek napsal:

  Já to Filipovi taky moc přeju, znám ho asi pět let z turnajů, které hrál proti nám. Už tehdy bylo vidět jaký je to talent. Mrzí mě jenom, že vyjímky zásadně ne a najednou to jde, před dvěma lety to bylo zásadně ne, když jsem chtěl vyjímku pro jednu dorostenku, která teď pojede na MS žen. Ještě dodatečně díky pánové z komisí.

 • trener napsal:

  v obecné rovině říkám, že jsem proti jakýmkoliv vyjímkám bez pardonu, jsem pro doržování pravidel stejných pro všechny… pohledem otce dvou dětí-sportovců-vidím rizika, které bych setsakra zvažoval a to především zdravotní.v 15 letech rozhodně není dokončen vývoj tak mladého organismu jak po fyzické stránce tak psychické. přetížit jej v tomto období znamená značné riziko do budoucna a nenapravitelné škody. podle mého „selského“ rozumu se nejedná o krok správným směrem ve kterém rizika nemohou vyvážit eventuální a okamžitý přínos.

  • rv napsal:

   já si myslím, že přece jako rodič máte právo říct, díky, nechci. Nominaci na zápas odmítám z toho a toho důvodu. Paradoxně tuším junioři v nižší lize hráli dva špíly za den = 6×15 minut. Tedy o 30 minut víc než v KB lize nebo superlize. Navíc, pokud byl ten hráč dobrý,tak byl výrazně vytíženější než junior sbírající zkušenosti v mužské soutěži např. ve 3 lajně.

   • Florbalák napsal:

    Jak můžete srovnávat nižší juniorskou ligu se superligou???

    • rv napsal:

     pokud příspěvek od kolegy Trenéra zmiňuje zdravotní rizika, tak logicky jde asi hlavně o fyzickou zátěž. Ta se odvíjí primárně od časového vytížení hráče. Asi se nebude bát toho, že když dorostnec dostane chřipku od superligového hráče, tak že bude horší než virus z KB ligy či 2. ligy. Moje poznámka se tedy týkala toho, že kvalitní dorostenec může v juniorce hrát třeba 35 minut. V nižší soutěži třeba i více a v superlize posbírá 10 minut za zápas, ale získá jiné zkušenosti. Oboje je dle mého dobře, jen je třeba, aby to bylo vyvážené. Stejnou šanci by měli mít všichni dobří hráči, ne jen ti, co se protočí na 2 akcích repre a nastoupí pak v superlize. Proč by kvalitní dorost nemohl nastoupit v NL nebo 1. lize.

 • Standa napsal:

  Unie nyní právě vyrobila precedens, a bude zajímavé, až nějaké kluby zažádají vyjímku pro své nej-talenty dorostence pro superligu.

  Nejvíce se budu těšit na záporné vyřízení žádosti s odůvodněním, že názor trenéra superligového týmu není dost důležitý jako názor trenéra Kettunena.

  V takovém případě se budou množit žádosti na pana Kettunena, aby podal svůj důležitý názor na toho či onoho dorostence a doporučil jeho start v superlize.

  On by vlastně pan Kettunen mohl jezdit po ČR a čučet na dorostence a dělat skauting. Obídek tam … večeře sem … .

  😉

 • Karel Novák napsal:

  A co na to říká pan MLČOUŠEK proř to najednou jde a šest let ne

  • napsal:

   Myslím, že jsi vedle jak ta jedle. Rozhodl VV, nikoliv Mlčoušek, ať je na něj názor jakýkoliv, tak tohle není jeho práce …

 • Ca4n napsal:

  Tak se tady všichni vybreceli, zopakovali to co je v clanku napsane, ze všichni byli proti a jen proto ze s nim Kettunen pocita do repre, tak mu to VV přes nejednotny postoj prosadil. Mozna nejspis proto aby sme nebyli za zpátečníky a ze mu chteji vyjit vstric?

  A tak mají zakomplexovanci a vymýšleči spikleneckých teorií zase tyden na netu źně.

  Nejvíc mudrujou a žvaněj většinou ti co nikdy nic pro flobal neudělali, maximálně tak pro svůj maloklub. Nemám pravdu, co vy hejtři?

 • trenér napsal:

  nejvíce „miluji“ tyhle mudrlanty…k obsahu ani ťuk, ale s kritikou ostatních se pravděpodobně cítí jako mistr světa. asi bychom měli držet všichni huby…taky názor, na rozdíl od vás respektuji ty ostatní včetně vás

 • Kubas napsal:

  Chtěli jsme Kettunena, protože od něj očekáváme celkový přínos pro český florbal, ne jen pro reprezentaci. Očekávalo se, že začne dělat nové pořádky a ono se to taky děje. Já jsem rád. Třeba Filip otevře dveře dalším.

  Obecně výjimky nemám rád, ale velké změny často začínají výjimkami.

  • Kerim napsal:

   Souhlasím. Ale je nemyslitelné, aby to proběhlo tak, jak to provedl VV, který si změnou soutěžního řádu nakálel do dutiny ústní.
   I když o tom už někdy začínám pochybovat, tak ještě pořád se nacházíme v právním státě a ne v Kocourkově.

 • xxx napsal:

  nemám slov, unie by se měla stydět za svoje činy, ostuda

Napsat komentář

*