Karin Vavrečková (vlevo) s Kamilou Paloncyovou si na MS žen v Bratislavě nezahrají. Foto: florbalvitkovice.cz
27. 11. 2017 Mistrovství světa žen 2017 (15) KOMENTÁŘŮ

Bočanová nakonec na MS pojede, společně se Zittovou nahradí duo Vavrečková – Paloncyová
Dvě očekávané změny v nominaci na světový šampionát žen dnes oznámil hlavní trenér české reprezentace Miroslav Janovský. Zranění kolene připraví o šampionát v Bratislavě Karin Vavrečkovou s Kamilou Paloncyovou, jejich místa zaujmou Adéla Bočanová s Veronikou Zittovou. Konečné rozhodnutí padlo na závěrečném soustředění.

Obě změny se čekaly: Vavrečková se zranila už na posledním turnaji série Euro Floorball Tour, Paloncyovou zase museli odnést ze hřiště hned v první minutě utkání Vítkovic s Bohemians. Pro Vavrečkovou to znamená, že na premiérový start na seniorském světovém šampionátu bude muset čekat minimálně další dva roky.

Naopak se dočká Veronika Zittová, a to přesto, že se kouč Janovský několikrát v průběhu léta a první poloviny základní části vyjádřil, že její přesun z Bohemians do Panthers mu není úplně po chuti. Adéla Bočanová je pak stálicí národního týmu, kterou čeká již čtvrtá účast na světovém šampionátu.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Fanda napsal:

  Tak už je fakt každej ☹️ už se těším, až nynější cyklus (trenér) skončí

 • Michel napsal:

  Nemám slov … snad pan trenér Janovský ví co dělá, když nominuje Zittovou.
  Bočanová má letité zkušenosti a rozhodně měla být už v konečné sestavě a ne jako náhradnice.
  Zittovou jsem viděl na EFT v Olomouci a už tam šlo vidět, že hraje po tří měsíční pauze a místy tahala nohama.

 • Dotaz napsal:

  Nejsem insider, ale proč nejede třeba Zuzka Halfarová nebo Lucie Pilíková? Díky za odpověď.

  • Jim napsal:

   Bo repre vedou jak vedou. Nicméně náš tým je stejně jen o duu Ratajová – Krupnová. Zbytek je komparz s cílem nedostat gól a snad to nějak uhaluzit (bavíme se o těžších zápasech).

  • Jan napsal:

   Obě ještě s Tožičkovou odmítly po p. Janovským reprezentovat… bohužel velká ztráta a selhání trenéra

 • kecal napsal:

  aneb jasná zpráva… vlastně je jedno jak trénuješ a kolik máš zkušeností, ale hlavně že jsi kamoška a nemáš mozek, nebo držíš hubu.

 • vocasvodvosla napsal:

  už se těším, jaký to bude propadák…upřímně doufám, že nebudou hrát o medaile…holkám to teda přeju ale tomu jantárkovi janovskýmu vůbec, štěstí je že po MS odejde…
  předpokládám, že když se repre nedostane do semifinále svede to na řadu absencí v týmu…za tu dobu co tam je (mně to tak přijde) se pořád jen na něco vymlouvá 😀 😀 😀

 • Standa napsal:

  A to já zas týmu přeju, aby jejich snaha a příprava nevyšla vniveč. Ať už je Janovský jaký je, tak teď byste, vy škarohlídové, měli ten tým podržet a fandit jim.

  Doufám, že tyto komentáře holky zdravě nabudí a všem ukážou, že budou v každém zápase hrát svoje maximum. Čechy vždy zdobila zarputilost a srdíčko – dát do toho maximum.

  Teď se ten tým může „posrat“ jedině psychicky, … a tady tyhle Vaše řeči k tomu mohou přispět.

 • dudacek napsal:

  To je ono, hlavně abych někomu nefandil, co kdyby to nevyšlo a já bych nebyl ten „co to říkal“. To taky zdobí náš národ, místo abychom byli hrdí, že tam jsme a budeme bojovat o medaile, tak se těšíme „jak sousedovi chcípne koza“.

  • vocasvodvosla napsal:

   o tom to není, pochopitelně budu fandit české repre ale nelíbí se mi alibismus pana janovského…měl šanci tým někam posunout ale nestalo se tak…to, že MS je vrchol jeho 4 leté práce mi přijde komické…bohužel u nás to chodí tak, že se problémy řeší až po neúspěchu…bohužel jiná stránka věci je, že švedky, finky a švýcarky nám kvalitou utíkájí a nemáme na to je porážet…beru to čistě z logického hlediska 🙂

 • JV napsal:

  Vždy je smutné, když o nominaci (byť třeba dodatečné) nerozhodují kvality hráček, ale osobní vztahy, to, jestli hráčka objela všechny pionýrské tábory, nebo jestli tzv. drží hubu a krok. Tím, že byl trenér po MS „odejit“ se snad poměry zlepší.

 • Svišť17 napsal:

  A já vám holky, trenéři, fyziterapeuti, vedoucí týmu atd. všem přeji ať se vám turnaj podaří a ať přivezete placku. Jakýkoli trenér reprezentace si vybírá hráče kromě florbalového umění podle toho jak mu zapadají do konceptu, jak CHTĚJÍ reprezentovat, jak se chovají když nehrají (jak podporují spoluhráčky), jak se chovají mimo hřiště, jak zvládají tlak různých kecalů na fórech a mnoho dalšího. Z důvodů které kecalové nechápuo, protože to nezažili. Vás všechny si trenéři vybrali z nějakého důvodu. Takže všichni kecalové a chytráci běžte někam a pokud chcete ukázat že to trenér Janovský dělá špatně, tak se přihlašte do výběrového řízení pro další cyklus 🙂

  ČESKO DO TOHO!

  • Fanda napsal:

   A to, jak hráčky k florbalu přistupují a jak se chovají na hřišti během utkání, se nepočítá? 🙂 Zajímavé, že to je tam nějak vynecháno 🙁

 • dudacek napsal:

  Jo Svišť17 to podepíšu

Napsat komentář

*