Lukáš Hájek slaví branku. Foto: Český florbal
2. 12. 2017 Superliga (2) KOMENTÁŘŮ

Hájek s Vítkovicemi porazil Otrokovice v prodloužení, Ostrava utrpěla výprask v Boleslavi

Špatný začátek proti Otrokovcicím odvracel lídr soutěže, zápas nakonec i díky produktivnímu Hájkovi dovedl do prodloužení. Obrat dokonal po necelých dvou minutách Rýpar. Jako trhací kalendář dnes působila obrana Ostravy, která schytala od Mladé Boleslavi 17 gólů. Sparta díky náskoku z první třetiny porazila Znojmo.

1. SC VÍTKOVICE – PANTHERS OTROKOVICE 7:6 (1:3, 2:1, 3:2) PO PRODL.

Branky: 11. Hájek (Firda), 22. Tokoš (Sladký), 23. Hájek (Rýpar), 55. Hájek (Firda), 58. Sladký (Tokoš), 59. Hájek (Rýpar), 62. Rýpar (Hájek) – 2. Jurčík (Petřík), 3. Zapletal (Sovják), 11. Petřík (Vykopal), 36. Petřík (Kostka), 43. Szweda (Mich. Nagy), 45. Mich. Nagy (Pešat). Rozhodčí: Gavlas a Mikula. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. Diváci: 233.

Otrokovice na půdě Vítkovic vstoupily do utkání odvážně a ve 3. minutě se ujaly vedení 2:0. Náskok svěřencům Karla Ševčíka vydržel do  začátku druhé třetiny, kdy vyrovnal Hájek na 3:3. Následně ale domácí opět polevili a Panterům se podařilo odskočit na rozdíl tří branek. Velký podíl na vedení měl i brankář Michajlovič, který si v zápase připsal celkem 26 zákroků.

Ani on ale nedokázal zabránit závěrečnému tlaku Vítkovic, kdy během posledních šesti minut domácí skvěle dotáhli ztrátu. V následném prodloužení pak rozhodl Rýpar. Kromě Michajloviče se v zápase zaskvěl Hájek, který po třech zápasech bez branky opět rozšířil svůj bodový účet. V utkání si připsal 5 bodů.

Radost vítkovických florbalistů. Foto: Český florbal

TJ ZNOJMO – ACEMA SPARTA PRAHA 2:6 (1:4, 0:1, 1:1)

Branky: 20. Palát (Novák), 50. Kucharič (Pánek) – 13. Krejča (Pruner), 16. Garčar (Krejča), 16. Zouzal (Svatoš), 18. Koščo (Ježek), 23. Kareš (Krejča), 50. Koščo (Svatoš). Rozhodčí: Kačer a Vašíček. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. Diváci: 269.

Ačkoliv Znojmo vyslalo na Beneše 37 střel, stačilo to pouze na dva zásahy. Sparta si vypracoval čtyřbrankový náskok z prvních osmnácti minut a vedení jí vydrželo až do úplného konce. Hlavním rozdílem byla efektivita obou týmů, kdy Znojmo nemohlo prolomit obranu hostů.

Stav se poté již příliš neměnil, Znojmu se nepodařilo vyhrát ani jednu třetinu. Všichni tři nováčci tak obsazují poslední tři příčky.

Nástup znojemských florbalistů. Foto: Český florbal

FLORBAL MLADÁ BOLESLAV – FBC OSTRAVA 17:2 (4:1, 7:0, 6:1)

Branky: 3. Novotný (Natov), 6. Curney (Novotný), 6. Tomáš Chroust (Jelínek), 12. Natov (Curney), 21. Novotný (Curney), 29. Tomáš Chroust (Tomašík), 30. Curney (Novotný), 30. Tadeáš Chroust (Řehoř), 38. Pluhař, 40. Tomašík (Tomáš Chroust), 40. Natov (Curney), 43. Gruber (Pluhař), 43. Natov (Curney), 46. Zakonov (Krzyžanek), 53. Curney (Natov), 54. Tomašík (Tomáš Chroust), 56. Kološ (Gruber) – 5. Jiří Šebesta (Daniš), 56. Šindler (Křiva). Rozhodčí: Dolanský a Sýkora. Vyloučení:

Rychle zapomenout na 15. kolo budou chtít hráči Ostravy. Z výjezdu z Boleslavi si odváží sedmnáctigólový příděl. Ostrava byla po celý zápas o notný kus pozadu, nejhorší byla druhá třetina, kterou prohrála 0:7. Gólové hody dirigoval zejména Curney (3+4) s Natovem (3+2), oba střelci si připsali hattrick.

Ostrava prohrála potřetí v řadě a potvrdila své nevýrazné výkony z letošní sezóny.

Curney se podílel na sedmi brankách. Foto: Český florbal