Jiří Curney už je lídrem historického bodování superligy. Foto: Florbal Mladá Boleslav Jiří Curney už je lídrem historického bodování superligy. Foto: Florbal Mladá Boleslav
13. 12. 2017 Superliga (3) KOMENTÁŘŮ

Superliga má nového rekordmana! Jiří Curney překonal Petra Skácela
Útočník Mladé Boleslavi Jiří Curney je novým lídrem historického bodování Tipsport superligy. V úterní dohrávce 14. kola na hřišti Bohemians nasbíral tři body, v kariéře v základní části nejvyšší soutěže má dohromady 513 bodů a překonal tak dosavadního lídra a svého bývalého spoluhráče Petra Skácela (511 bodů).

„Jsem šťastný, že se mi to povedlo. Na rekordu mají velký podíl moji spoluhráči, za což jim děkuju a věřím, že to číslo společně ještě posuneme o dost dál,“ řekl osmadvacetiletý Curney.

V nejvyšší soutěži nastupuje dvanáctou sezonu. Začínal v rodném Třinci, působil také v Ostravě a krátce v pražském Chodově. Nejvíc zápasů odehrál a nejvíc bodů nasbíral v barvách Mladé Boleslavi, kam přestoupil před sezonou 2013/2014. V posledních třech ročnících byl vždy zvolen nejužitečnějším hráčem české ligy.

Jiří Curney. Foto: Florbal Mladá Boleslav

Jiří Curney. Foto: Florbal Mladá Boleslav

Před rokem se Curney stal historicky nejlepším střelcem české nejvyšší soutěže, teď povýšil na první místo i v celkové produktivitě. Potřeboval na to 247 zápasů, o 28 méně než odehrál v lize dosavadní rekordman Petr Skácel.

S ním Curney nastupoval přes tři sezony v Ostravě: „On byl výjimečný. Přirovnal bych ho k Petrovi Novotnému od nás z Boleslavi. Měl skvělý cit pro přihrávku. Když jsem s ním hrál, jedno dvě střídání se nic nedělo a v tom třetím jsem najednou dostal na čepel míček a dával jsem gól do prázdné brány. Finální fázi měl dokonalou.“ Skácelova kariéra v nynějších 33 letech pokračuje v prvoligovém Slovanu Havířov.

Slavnostní ceremoniál ke Curneyho rekordu proběhne před pátečním utkáním Mladé Boleslavi s Pardubicemi.


Autor: redakceKOMENTÁŘE

 • Miloš Zeman napsal:

  Typictí Češi, ani jeden komentář!

  Jirka je borec, zaslouží uznání a respekt! Tady se raději nadává na Janovského a nikdo novému Jágrovi ani nepogratuluje, jen po MS se mu bude nadávat nebo smát za cokoliv…prostě proberme se a začněme makat! A važme si toho, že máme kam a proč psát, hrát a vyjádřit se. Jirko gratuluji a jsi fakt dobrý!

  • Petr napsal:

   Tak já to napravím:
   – Jirka má do skoropadesátky ještě daleko, takže gratulovat ještě není k čemu.
   – Nadávat se mu nebude, zejména pokud nebude v nominaci.
   – Dnes jsem se probral a fakt makal, mám na florbalu.cz už několik příspěvků.
   – K adoraci či dehonestaci slouží Facebook, tady by to chtělo něco analytičtějšího.

   PS1 Jirka je dobrej, bez urážky. Tak snad letos titul s MB už konečně získá.

   PS2 Máš můj hlas.

 • Petr napsal:

  Ale teď vážně. Lidi budou komentovat články, kde je aspoň trochu kontroverze. Komentovat čistou informaci o něčím úspěchu je těžké, zavánělo by to velebením, což může být dětinské a přihlouplé. K tomu fakt slouží Facebook.

  To ale nemění nic na tom, že o úspěch v našem malém rybníčku jde, navíc JC má ještě dost herně aktivních let před sebou. Hlavně aby vyladil formu na příští prosinec.

Napsat komentář

*