Martin Tokoš v duelu se střešovickým Tatranem. Foto: Český florbal Martin Tokoš v duelu se střešovickým Tatranem. Foto: Český florbal
14. 12. 2017 Superliga (13) KOMENTÁŘŮ

Vítkovice ovládly i druhý vzájemný zápas s Tatranem, Tokoš byl u čtyř branek
První letošní vzájemný duel skončil těsnou výhru Vítkovic, které vyhrály 8:7. Z odvety vzešel stejný vítěz, Vítkovice si výraznejší náskok vypracovaly v závěru. Po výhře 9:5 se průběžně posunuly na první příčku Superligy, čtyři body si připsal Martin Tokoš.

TATRAN STŘEŠOVICE – 1. SC VÍTKOVICE 5:9 (1:2, 2:2, 2:5)

Branky: 8. Svačinka (Ja. Kolísko), 30. Slavík, 40. Slavík (Jak. Kolísko), 50. Slavík, 59. Meliš (Svoboda) – 9. Sladký (Tokoš), 14. Delong (Jastřembský), 21. Hubálek, 31. Besta, 41. Tokoš (Delong), 49. Firda (Tokoš), 49. Hájek (Hubálek), 56. Jan Šebesta (Hájek), 56. Tokoš (Delong). Rozhodčí: Sýkora a Dolanský. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. Diváci: 152.

V předehrávce 17. kola si ani jeden tým dlouho nevypracoval výraznější náskok, šanci na tříbrankový rozdíl nevyužil z nájezdu Rýpar. Dlouho vyrovnaný stav mezi oběma týmy vydržel tedy až do poslední třetiny. Velkou zásluhu na tom měl i domácí brankář Rebro.

V úvodu třetí části se jako první prosadila posila ze Švýcarska – Martin Tokoš. Střešovičtí následně museli ve snaze vyrovnat otevřít obranu, což byla voda na mlýn hostům.

Vítkovice ve zbytku třetiny nasázely ještě čtyři branky. Vítězství Vítkovic neohrozilo ani zkompletování hattricku z hole Jakuba Slavíka. O závěrečnou úpravu výsledku se postaral Meliš – 9:5 pro Vítkovice.

Hosté se průběžně posunuli na první místo o dva body před Mladou Boleslav. Tu čekají nejdříve v pátek Pardubice a následně právě Tatran, který je zvládl v předchozím ligovém souboji porazit.

Vítkovice se průběžně posunuly na první místo. Foto: Český florbal


Autor: redakceKOMENTÁŘE

 • trener napsal:

  nejsem si jist, zda cesta, kterou se vydal tatran je tou správnou – mám na mysli jinak chvályhodnou práci s vlastními odchovanci… ukazuje se, a to platí pro všechny kluby – jak důležití jsou někteří hráči a případná jejich absence v zápase. němeček a beneš zcela určitě podstatně ovlivnili počet bodú dosažených za uplynulý měsíc tatranem. pokud se tatran bude dlouhodoběji pohybovat ve středu tabulky bez nároku na to hrát o čelo tabulky, bude to mít podle mého devastující vliv na hráče, kteří ztratí zájem o to hrát bez šance na vidinu superfinále…přijdou nabídky od konkurence a koncepce se sesype jako domeček z karet pokud jim tatran něco nenabídne, něco, co by ty mladé kluky udrželo v tatranu nebo v čr. bude to taková laboratoř i pro ostatní a rozcestník toho, kam a jak se ubírat dále. jsem upřímně zvědav. moje sympatie mají, nicméně pochybuji o správnosti a životaschopnosti této cesty.

  • Petr napsal:

   Jiná možnost jak z „přestárlého“ kádru ven ani nebyla. Odchovanci tam sice nějací jsou, Tatran aktuálně ale jde cestou stahování šikovných hráčů odjinud. Bude trvat delší dobu než se tým sehraje a mladí hráči naberou zkušenosti. Pokud si toto v klubu uvědomují a netlačí za každou cenu na umístění, pak tlak na hráče nemusí být velký. Z většiny jsou to kluci, kteří chodí na školu a dle mého nebudou mít motivaci se za florbalem stěhovat mimo Prahu. A v Praze? Kádry jsou plné. Na Chodově by si nepomohli, do Bohemky asi nepůjdou (když někteří odtud odešli). Pokud postoupí Black Angels, tak možná, ostatní takovou kvalitu nemají (Start, SKV), byť by dobré hráče jiště uvítali. Zbývá neoficiální farma Kladno, to by asi ale byl krok zpět.

   • trener napsal:

    vcelku souhlas, vydali se riskantní a nejistou cestou, pokud ale hráče udrží pohromadě, udrží výkonnost a přidají k tomu zkušenosti, budou velmi, velmi silní…šikovné hráče tam mají, někdy to hrají splašeně a ukvapeně, ale když se člověk podívá na ročníky narození, tak se tomu ani nediví…no, jsem upřímně zvědav, tuto sezónu to zřejmě ještě nevyjde, ale ty další budou o level výše – za určitých podmínek

  • Jarda napsal:

   Tatran vychová hráče, bude bez šance na SF, příjde bohatý tým a hráč se naprosto logicky rozhodne pro peníze a šanci vyhrát.
   Takhle to podlě mě dopadne.

   • Petr napsal:

    Za bohatý tým v současných podmínkách lze považovat pouze Boleslav a Chodov. Ani v jednom z nich by si hráči nepomohli, protože by byli méně herně vytěžováni než jsou nyní v Tatranu. A jít tam jen kvůli medaili, těch mají mnozí z nich z juniorské ligy a mládežnických turnajů dost.

    • Petr napsal:

     Takže, pokud dojde k nějakým změnám, budou to jednotlivci (což je zcela obvyklé každoročně v každém týmu) a celkovou koncepci a kádr týmu to neovlivní.

    • Medaile napsal:

     Zajímavé srovnávat mládežnické turnaje a superligu.

     • Jarda napsal:

      srovnat třeba Mistrovství ČR starších žáků s SF 😀 nevím na jaké úrovni jsi hrál nejvýše, ale nevím o nikom, kdo tohle porovnává, mládež je úplně jedno. A lidí, kteří by šli pinkat třetí lajnu za 5k měsíčně navíc rozhodně není málo. A takové peníze má rozhodně více týmů, než jen Chodov a Tatran (FBC, Vítkovice, Otrokovice, Pardubice, Karlovy Vary, Brno… a tak bych mohl pokračovat).

     • Petr napsal:

      Srovnávám motivaci hráčů, nikoliv úroveň lig či turnajů. Motivací je obvykle výhra, ať jde o turnaj nebo ligu. Dost kluků z Tatranu takové medaile doma má. Je ale otázka, zda by nyní nebo v blízké budoucnosti vyměnili potencionální výhled na titul s reálnou skutečností prosezení na lavičce za reálnou možnost hrát s potencionálním výhledem na titul. Jsem přesvědčen, že naprostá většina z nich raději bude hrát v partě obdobně starých kolegů za tým, kde vyrostli nebo kam byli aktuálně o vlastní vůli angažováni. Proto dle mého nějaký zásadní odchod hráčů s dopadem na úroveň týmu nehrozí.

     • Jarda napsal:

      Ani to nejde srovnat. Zlatou placku z dorostenců má plno lidí, z můžů pořád jen 3 týmy.
      Neporovnatelné emoce, dřina, daleko horší cesta, obrovsky větší motivace.
      Tohle prostě srovnat nejde, promin.

     • Petr napsal:

      Pro Jardu

      Který konkrétní tým dokáže dát hráčům 5 tis. měsíčně? Tipoval bych Boleslav. U ostatních to asi tolik nebude a zda vůbec. Je to ale jen má domněnka.

      Netvrdím, že by se na podobnou nabídku někdo nechytil. Na druhou stranu mladí v Tatranu většinou asi budou studovat ještě střední školu a tam posuny na větší vzdálenost nepřichází zatím v úvahu. Svou replikou jsem reagoval na naznačené nebezpečí rozpadu kádru, a to si myslím, že nehrozí. Samozřejmě možný je odchod Beneše či Němečka do jiných lig, což vidíme epizodně právě teď.

     • Petr napsal:

      Pro Jardu

      Zrovna Tatran je tým, který těch titulů má nejvíc. Je tam tradice, zázemí a klubový duch. Hráčské kádry se moc neměnily, to začalo až za Jakoubka. Teď je tam Beneš s jiným přístupem. Pokud budou kluci trpěliví, herně i výsledkově se posunou a o titul mohou zase za nějakou sezónu bojovat. Aktuální odchod do Boleslavi a na Chodov by jim neprospěl a do Vítkovic je daleko.

      Nicméně je to jen akademická diskuze.

     • Petr napsal:

      Pro Jardu

      Ono těch týmů, co poslední léta vyhrávají celorepublikově starší žáky, dorostence a juniory také moc není, jsou to v zásadě většinou kluci z Tatranu a Bohemky.

      Proto tuto skutečnost zmiňuji u hráčů Tatranu v souvislosti s motivací. Takže mi to nepřipadá od věci.

Napsat komentář

*