Liberec si zahraje play off, společně s Jičínem. Foto: Flickr FBC Liberec
16. 12. 2017 Extraliga žen (1) KOMENTÁŘŮ

Podle předpokladů: Favorité vyhráli, Liberec zabral a Tatran trápil Bohemians

Třinácté kolo nejvyšší ženské soutěže, první po přestávce kvůli mistrovství světa, prakticky do puntíku naplnilo papírové předpoklady. Favorité jako Ivanti Tigers, Chodov, Vítkovice nebo Ostrava bez větších potíží vyhráli, zabral Liberec, který jednoznačně přehrál Vinohrady a nakonec Tatran pozlobil Bohemians, nicméně napodruhé se mu již bodovat nepodařilo. Kolo bylo význačné také několika vysokými tresty.

Šlágrem měl být duel mezi Vinohrady a Libercem, přičemž oběma týmům šlo o hodně: Vinohrady mohly přiživit svůj sen o play off, Liberec naopak velmi dobře věděl, že případná ztráta už by se těžko doháněla.

Liberecké florbalistky mají poklad v Michaele Mlejnkové. Především díky jejímu zápisu 3+1 vedly v polovině utkání již 5:0 a zbytek zápasu mohly pohodlně kontrolovat. Do šaten po druhé třetině se šlo za stavu 6:1 a utkání se prakticky mohlo jen v klidu dohrávat.

Že šlo o hodně ale dokumentuje také desetiminutové vyloučení Kláry Leierové, která si jej vysloužila za debatu s rozhodčími za stavu 7:1 pro Liberec. Nakonec zápas skončil 8:3 a Petr Horáček mohl slavit. „Dneska jsme přijeli pro body, ale věděli jsme že to bude velmi těžký zápas, což bylo vidět v první třetině, která byla velmi vyrovnaná, i když se nám podařilo vstřelit dvě branky,“ hodnotil zápas, ve kterém padl pětiminutový trest na straně Vinohrad.

Roli potencionálního černého koně pro překvapení v pátečním hracím kole potvrdil Tatran, který sice bleskově prohrával s Bohemians 0:2, ale do konce první třetiny dokázal utkání srovnat. Totéž se mu povedlo ještě jednou v polovině zápasu, na konci druhé třetiny ale inkasoval rozhodující branku z hole Reischlové při pětiminutovém trestu Faltusové. V poslední dvacetiminutovce již jen Kadidlová upravila na konečných 5:3 pro Bohemians.

Tomáše Grigara z Bohemians mrzela první třetina. „Mrzí nás neproměněné šance v první třetině. Holky zaslouží pochvalu za výborný týmový výkon. Myslím, že si zaslouženě odnášíme ze zápasu 3 body,“ zhodnotil ale nakonec.

Olomouc v utkání s Ostravou potvrdila, že herně na poslední místo extraligy zřejmě nepatří, nicméně na bodový zisk jí to nestačilo. Dlužno ale podotknout, že se držela statečně, ještě na konci druhé třetiny to bylo 3:3. Poté se přeci jen projevila větší kvalita domácích, kteří čtyřmi brankami v řadě rozhodli o vítězství 7:3. „Protrápený zápas, kdy jsme se celou dobu prali sami se sebou. Hlavně technicky a mentálně to dnes příliš velké měřítko nesnese. Chtěli jsme ale nešlo to,“ neuspokojil výkon svého týmu Jakuba Robenka.

Florbalistky Panthers předvedly proti Ivanti Tigers další z řady výkonů, kterým obohatily extraligu. Nepovedla se jim sice první třetina, po které prohrávaly 1:3, v dalším průběhu ale předvedly srdnatý výkon, především poté, co se jim zásluhou Šusterové povedlo snížit na rozdíl jediné branky. V posledních čtyřech minutách ale dvakrát inkasovaly, což trochu kazí jistou radost z kvalitního výsledku. Připomeňme, že první extraligové vzájemné utkání v této sezoně skončilo výhrou Ivanti Tigers 10:0. „Pro nás dnes hodně těžký zápas. Našich pár střel končilo v rukách výborné Týnky Horňákové a tak jsme těžko hledali herní pohodu. Z naší strany také velmi špatný přístup k utkání, to musíme výrazně změnit,“ zlobila se Karolína Šatalíková.

Židenicím se nedaří a potvrdilo se, že Chodov z titulu člena elitní čtveřice není ideálním soupeřem na rozehrání. Ačkoliv nastoupil ve značně kombinované sestavě, tak po dvou třetinách vedl 7:0 a prakticky bylo rozhodnuto. Utkání nakonec skončilo 9:1, když čestný úspěch hostí trefila Aneta Federselová, hattrickem se blýskla Martina Řepková. Tři body šly také za Terezou Urbánkovou, ta ale zapsala také pětiminutový trest. „Jsme rádi, za to jakým způsobem jsme utkání zvládli. Vzhledem k vynuceným i nevynuceným absencím některých hráček dostali prostor naše mladé naděje a s utkáním se popasovaly dobře,“ chválil Lukáš Procházka.

Po první třetině rozjely brankostroj Vítkovice, které sice v první třetině prohrávaly, nakonec ale zvítězily v Jičíně poměrem 18:3. Za zmínku stojí poslední třetina, ve které nadělily soupeři deset branek a přiblížily se vlastnímu extraligovému rekordu z minulé sezony. „První třetina byla z našeho pohledu neutřepaná, Viděli jsme dost nepřesností. Druhá i třetí třetina už vypadaly líp,“ zhodnotil Richard Urban.

Výsledky 13. kola Extraligy žen

FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA – FBS Olomouc 7:3
branky: 11. Paulína Hudáková, 17. Barbora Sedláčková, 25. Pavla Kajfoszová, 38. Markéta Režnarová, 47. Nela Kapcová, 51. Denisa Kotzurová, 59. Andrea Pastušková – 22. Petra Mandátová, 30. Lucie Cholinská, 36. Jitka Oháňková; rozhodčí: Patrik Mik – Petr Szilvási; vyloučení: 2:1; využití: 1:0; diváků: 75; zásahy brankářů: Veronika Tomšová 13 – Markéta Doubková 14; po třetinách: 2:0, 2:3, 3:0;

Panthers Praha – Ivanti TIGERS FK Jižní Město 2:5
branky: 11. Barbara Jelínková, 49. Petra Šusterová – 4. Lucie Pilíková, 9. Iveta Hyršlová, 19. Iveta Hyršlová, 57. Dagmar Surá, 60. Dominika Kubišová; rozhodčí:Barbora Beranová – Lucie Hejnová; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 120; zásahy brankářů: Kristýna Horňáková 33 – Karolína Červová 18; po třetinách: 1:3, 0:0, 1:2;

KM automatik FBK Jičín – 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:18
branky: 6. Andrea Landgraf, 8. Šárka Chlumská, 18. Tereza Mrázková – 6. Denisa Ferenčíková, 13. Veronika Enenkelová, 15. Denisa Ferenčíková, 21. Denisa Ferenčíková, 23. Markéta Kolářová, 28. Markéta Kolářová, 33. Zuzana Halfarová, 38. Lucie Theimerová, 42. Veronika Enenkelová, 42. Eliška Planková, 45. Michaela Šponiarová, 47. Natálie Martináková, 48. Denisa Ferenčíková, 48. Barbora Husková, 51. Barbora Husková, 54. Eliška Planková, 58. Markéta Kolářová, 60. Eliška Planková; rozhodčí: Michal Taufmann – Nguyen Duc Trung; vyloučení: 3:0; využití: 0:2; diváků:105; zásahy brankářů: Adéla Kociánová ? – Nikola Příleská ?; po třetinách: 3:3, 0:5, 0:10;

TJ Sokol Královské Vinohrady – Crazy girls FBC Liberec 3:8
branky: 40. Radka Kylarová, 48. Kristýna Vejvodová, 50. Alena Žižková – 1. Michaela Mlejnková, 16. Adéla Dlouhá, 21. Michaela Mlejnková, 30. Oxana Šamanina, 31. Michaela Mlejnková, 38. Lucie Veidlová, 46. Oxana Šamanina, 50. Lucie Veidlová; rozhodčí: David Hejzlar – Lukáš Weissgráb; vyloučení: 0 + Lenka Kalistová 5:4 + Klára Leierová 10; využití: 0:0; diváků: 60; zásahy brankářů: Eliška Kuchyňková 24, Jana Vyrobíková 4 – Marcela Štěpánová 15; po třetinách: 0:2, 1:4, 2:2;

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – K1 Florbal Židenice 9:1
branky: 1. Martina Řepková, 16. Eva Preisslerová, 20. Magdaléna Plášková, 21. Johana Vrbová, 26. Tereza Pilíková, 35. Martina Řepková, 37. Martina Řepková, 44. Nikola Kuchařová, 55. Tereza Urbánková – 44. Aneta Federselová; rozhodčí: Tomáš Kostinek – Martin Reichelt; vyloučení: 0 + Tereza Urbánková 5:3; využití: 0:1; diváků:55; zásahy brankářů: Hana Ranochová 12 – Lenka Remešová 11; po třetinách: 3:0, 4:0, 2:1;

FbŠ Bohemians – Únětická 12° Tatran Střešovice 5:3
branky: 3. Jessica Zlámalová, 6. Andrea Kadidlová, 27. Hana Poláková, 35. Eliška Reischlová, 57. Andrea Kadidlová – 16. Liana Matěvosova, 20. Lucie Chaloupková, 29. Daniela Reindlová; rozhodčí: Jiří Jelínek – Josef Libecajt; vyloučení: 1:1 + Lenka Faltusová 5; využití: 1:1; diváků: 107; zásahy brankářů: Jitka Omelková 16 – Tereza Humlová 27; po třetinách: 2:2, 2:1, 1:0;