Dominik Jansa slaví! Česká Lípa má další body. Foto: FBC Česká Lípa Dominik Jansa slaví! Česká Lípa má další body. Foto: FBC Česká Lípa
17. 12. 2017 Superliga (11) KOMENTÁŘŮ

Vzpoura nováčků! Vyhrála Lípa i Znojmo, Ústí trápilo Vítkovice
Nováčci vlétli do letošní sezony s velkým odhodláním a hned v prvních kolech se zaskvěli ziskem několika bodů. Jenže pak už to tak slavné nebylo. Až do dneška. Derby v Liberci ovládla Česká Lípa, tři body z Otrokovic veze Znojmo a poslední Ústí vedlo nad Vítkovicemi 4:2, byť nakonec výhru ztratilo! Na čele superligy žádná změna. Vede Boleslav před druhým Chodovem, který má zápas k dobru.

Florbal Ústí – 1. SC Vítkovice 4:5 (1:1, 2:1, 1:3)

Branky: 13. Kolstrunk (Fuchsig), 24. Kolstrunk (Krbec), 32. Josef Novák (Stummer), 46. Krbec (Kühnel) – 15. Gál (Besta), 21. Firda (Jan Šebesta), 48. Rýpar (Besta), 50. Tokoš (Sladký), 58. Sladký (Nehera). Rozhodčí: Pangerl, Šedivý. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 275.

Ústí si proti favoritovi z Vítkovic vedlo velmi dobře. Ve 13. minutě ho dostal do vedení Kolstrunk, stejný hráč pak ve druhé třetině srovnával na 2:2.

Pak se nováček odhodlal k velkému obratu a branky Josefa Nováka a Mikuláše Krbce znamenaly překvapivý dvougólový náskok. Jenže Vítkovice zabraly a během deseti minut si vzaly vedení zpět, prosadili se i Tokoš se Sladkým.

Vítkovice tak zvládly těžký duel a v tabulce zůstávají na třetím místě, o skóre za druhým Chodovem.

FBC Liberec – FBC Česká Lípa 5:6 (3:1, 1:3, 1:2)

Branky: 5. Ferdan (Valeš), 7. Ferdan (Valeš), 16. Salát (Bitman), 40. Valeš, 55. Ferdan (Valeš) – 17. Ekl (Jirsa), 21. Štěrba, 25. Ekl (Dzierža), 33. Hřebřina (Jansa), 49. Kadlec (Slaný), 54. Dzierža (Štěrba). Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 352.

Velmi cenné tři body vybojovala v severočeském derby Česká Lípa. Přitom po první třetině by si na výběr Štěpána Slaného vsadil málokdo. Liberec vedl po 20 minutých 3:1, přičemž se dvakrát prosadil Ferdan a pokaždé mu nahrával Valeš.

Jenže Českolipští se nevzdali, ve druhé části skóre srovnali a po trefách Kadlece a Dzierži šli poprvé v duelu do vedení. Domácí už stihli pouze snížit, když Ferdan zkompletoval hattrick.

Česká Lípa vyhrála v liberecké Home Credit aréně 6:5 a jakožto nováček už získala v superlize 18 bodů. Tedy stejný počet jako devátý Liberec a desátá Ostrava a dokonce o tři body více než jedenácté Brno.

Sokol Pardubice – Florbal Chodov 2:11 (0:2, 0:4, 2:5)

Branky: 45. Dlesk (Kourek), 57. Formánek (Kourek) – 7. M. Vávra (Ondrušek), 13. Ondrušek (Podhráský), 23. Pražan (Mikeš), 34. M. Vávra (Ondrušek), 35. Matejčík (Podhráský), 39. Matejčík (Strachota), 45. Řezáč (Plíhal), 51. M. Vávra (Ondrušek), 59. Plíhal (Řezáč), 59. Mikeš, 60. Sýkora (M. Vávra). Rozhodčí: K. Sojka, T. Sojka. Vyloučení: 5:1. Využití: 0:2. Diváci: 672.

V Pardubicích se přišlo na letošního mistra podívat necelých sedm stovek diváků. A Chodov demonstroval svou sílu. Po dvou třetinách vedl bezpečně 6:0.

Pražané sice ve třetím dějství dvakrát inkasovali, sami ale ještě pětkrát rozvlnili pardubickou síťku a nakonec duel na východě Čech ovládli vysoko 11:2. Čtyřmi body k tomu přispělo duo Marek Vávra – Tom Ondrušek.

FBC Ostrava – Bulldogs Brno 5:4 (1:2, 3:2, 0:0 – 1:0) po prodl.

Branky: 13. Hrabal (Moravčík), 29. Eichner (Čonka-Skyba), 32. Mendrek (Eichner), 33. Klimscha (Čonka-Skyba), 64. Eichner (Mendrek) – 12. Černoch (Coufal), 19. Koláčný (Lorenc), 30. Mráz (Koláčný), 38. Bauer (Ondráček). Rozhodčí: Kačer, Vašíček. Vyloučení: 2:5, navíc Eichner (Ostrava) 5 min. Využití: 3:1. Diváci: 115.

Duel dvou trápících se celků dospěl za vyrovnaného stavu až do prodloužení. V něm se podruhé během střetnutí prosadil Eichner a vystřelil Ostravanům bonusový bod.

Ostrava se bodově dotáhla na devátý Liberec, naopak Bulldogs jsou o tři body za těmito týmy a už mají pouze teoretickou šanci na průnik mezi elitní osmičku.

HU-FA Panthers Otrokovice – TJ Znojmo 5:9 (2:2, 0:3, 3:4)

Branky: 4. Pešat (Kittel), 12. Kittel (Jurčík), 44. Jurčík (Kittel), 47. Ťopek (Petřík), 52. Kittel (Jurčík) – 4. Šindelář (Kucharič), 17. Kucharič (Salava), 21. Pánek, 27. Kucharič (Salava), 33. Horák (Číhal), 41. Kucharič (Salava), 50. Šindelář (Salava), 51. Šindelář (Salava), 59. Salava. Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:0. Diváci: 322.

Třetí tříbodové vítězství slaví Znojmo! Ve střetu dvou moravských týmů porazilo Otrokovice 9:5 a to zejména díky vydařené prostřední části zápasu.

Hosté se už sice museli obejít bez Milana Fridricha, ale zastoupili ho jiní. Výborně hrající Jiří Salava nasbíral pět gólových přihrávek a hattrickem se přidali Kucharič se Šindelářem.

Tatran Střešovice – Florbal Mladá Boleslav 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)

Branky: 7. Langer (Slavík), 44. Langer – 14. Tom. Chroust (Tomašík), 21. Novotný (Natov), 29. Tomašík (Krzyžanek), 44. Krajcigr (Řehoř), 60. Curney (Natov). Rozhodčí: Müller, Novosad. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Diváci: 180.

Šlágrem 18. kola byl duel Tatranu s Mladou Boleslaví. Za domácí se hned dvakrát prosadil postaršený dorostenec Filip Langer, ovšem bohužel pro domácí to byly jediné dva góly Tatranu.

Boleslav po pomalejším rozjezdu nasměrovala k výhře úspěšná druhá třetina a Středočeši proto vezou ze Střešovic tři body za vítězství 5:2. Boleslav vyhrála už třetí zápas v tomto týdnu, a Vánoce tak prožije na vedoucí příčce superligy.


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

 • Honza D. napsal:

  Tak nevím, v tabulce má Lípa 18 bodů, tj. o 3 víc než Buldoci. A Znojmo vyhrálo 9:5 jak je v titulku nebo 8:5 jak je v textu? Díky…

 • Gustíku Gustíku napsal:

  Jedna taková technická, Gusto: Chodov čeká dohrávka osmnáctého kola s Tatranem ještě před Vánocemi. Druhý Chodov ztrácí na vedoucí Bolku bod, Střešovičtí nemají vůbec formu. Je více než jasné, kdo kde stráví Vánoce. Jsi novinář, opírej se více o fakty a hlavně si vše ověř, než to vypustíš ven.

  • Gustav Ondrejčík napsal:

   Tak vám nevím. Já myslel, že Chodov hrál 18. kolo dnes s Pardubicemi. Jestli myslíte zápas s Tatranem, který je součástí 19. kola, tak ten se bude hrát podle rozpisu až 6. ledna. Každopádně děkuji za radu, zkuste se o fakta opírat i vy.

   • PetroF napsal:

    … Moudrý novinář zareaguje na neoprávněnou kritiku konstruktivně a bez sarkasmu. Nikdo není dokonalý, ani ten novinář, co neuvede 275 diváků na zápase Ústí s Vítkovicemi, … co píše – „prosadili se i opory“ … co neumí oddělovat stupňovací, odporovací nebo důsledková souvětí čárkami. Krásné a pohodové vánoce …

    • Gustav Ondrejčík napsal:

     Dobrý den, údaje o divácích v Ústí nebyly ještě včera večer k dispozici. Také přeji pěkné Vánoce 🙂

   • PetroF napsal:

    … a ohledně těch vánoc. Zápas Chodov – Tatran se bude hrát v termínu pravoslavných Vánoc (6.-7.1.2018), takže „na každém šprochu je pravdy trochu“…

  • Kerim napsal:

   Technická – fakta z rádia Jerevan:
   – Chodov opravdu čeká dohrávka
   – je to dohrávka 5.kola, nikoliv 18.
   – s FBC Ostrava, nikoliv s Tatranem
   – 23.1., nikoliv před Vánocemi (r.2017)
   – Vánoce na 1.místě prožije MB

   Gustík sice často seká chyby, ale v tomto má pravdu 🙂

   • JV napsal:

    Aby se nám ještě neměnila tabulka poté, co se budou kontumovat zápasy Tatranu za neoprávněný start hráče. Zatím jsou to tři zápasy. Pravděpodobnost je sice malá, ale pokud ORK řekne, že výjimky pro Langra neplatí, tak hrál neoprávněně. A v takovém případě je kontumace jedna z možností. Bude to zajímavé 🙂

 • florbalznojmo napsal:

  Jedna menší oprava. Znojmo slavilo už třetí výhru za 3 body, nikoliv druhou, jak píšete v článku. Děkujeme!!!

Napsat komentář

*