Florbalistky Vítkovic vyhrály první čtvrtfinále poměrem 8:0. Foto: Pavel Růžička - CzechOpen.cz
17. 12. 2017 Extraliga žen (1) KOMENTÁŘŮ

Vítkovice vynulovaly Chodov, Ostrava zlobila Tigers a Olomouc přehrála Panthers

Podle očekávání nabídlo nedělní extraligové kolo několik bitev. Ta hlavní se nakonec odehrála mezi florbalistkami Ivanti Tigers a Ostravy. Hostující ostravské hráčky byly blízko senzace, nakonec si ale z Prahy odváží porážku 8:10. Jejich ostravské rivalky z Vítkovic vynulovaly poměrem 4:0 Chodov a rázně se přihlásily do bojů o celkovou první příčku. Cenné výhry zaznamenaly také celky Jičína a Olomouce.

Jednoznačným šlágrem tohoto kola měl být duel Vítkovic s Chodovem a je pravdou, že utkání na ostravské Dubině parametry splnilo. Domácí hráčky dlouho vedly zásluhou Enenkelové, na další branky si stovka diváků musela počkat až do poslední třetiny.

V poslední dvacetiminutovce se dvakrát prosadila Ferenčíková a branku dala také Krzywak. Vítkovice tak zvítězily 4:0, což při jejich pražské prohře 3:7 znamená, že dorovnaly skóre vzájemných utkání. V těch jsou nyní navíc lepší, protože disponují třemi venkovními góly. „Dnešní zápas byl z našeho pohledu výborný. Všechny dřely na 120 procent, plnily pokyny a šly si pro vítězství od první minuty,“ radoval se Richard Urban, pro kterého to bylo první vítězství nad pražským elitním celkem od nástupu na vítkovickou lavičku.

Možná až nečekaná bitva se strhla na pražském Jižním Městě. Ostrava zde přijela vyzvat Ivanti Tigers a zápas splnil veškeré extraligové parametry. Hráčky Tigers sice dvakrát (3:1 a 5:3) vedly o dvě branky, v závěru druhé třetiny to ale bylo 5:5.

Pravá přestřelka ale začala v poslední třetině. Ostrava poprvé vedla 6:5 zásluhou Jurečkové, dvě a půl minuty poté už ale prohrávala, aby za dalších pět minut opět vedla 8:7. Favoritky utkání ale třemi brankami Košturiakové, Adély Polívkové a Čapkové nakonec zvrátily utkání na svou stranu poměrem 10:8. „Škoda, že takových zápasů není víc!,“ měla jasno Karolína Šatalíková. „Na osm gólů s Tigers nevyhrát, tomu říkám umění, nechali jsme tady dnes vánoční dárek,“ bědoval kouč FBC Jakub Robenek.

Dobrou herní formu potvrdily také florbalistky Olomouce, které sice po výhře nad Panthers zůstaly poslední, ale opět ukázaly, že pokud se aktuálně střetnou s hratelným soupeřem, tak dokáží sbírat body. V utkání s Pražankami prohrávaly pouze necelou minutu a byť nedokázaly v závěru řádné hrací doby využít přesilovou hru, tak na začátku čtvrté minuty prodloužení rozhodla o jejich výhře alespoň za dva body Barbora Lichnová. „Kalendářní rok jsme zakončili zaslouženým vítězstvím, za které si zaslouží všechny hráčky poklonu. Mrzet nás mohou nezvládnuté úvody druhé a třetí části, které soupeře dostaly do hry a zapříčinily, že dnes bereme jen dva body,“ hodnotil utkání Petr Dadej.

Zaváhání Panthers využili oba pronásledovatelé, tedy Jičín a Tatran. Jičín porazil v Brně Židenice, které se tak po relativně povedeném začátku soutěže propadly až na deváté místo, tedy mimo play off. FBK začal zápas velmi dobře a již na začátku šesté minuty vedl 2:0. Deset minut před koncem sice svítil na ukazateli skóre výsledek 2:2, poté ale zabrala především autorka hattricku Lucie Kloutvorová, která prakticky rozhodla utkání poměrem 4:3 pro Jičín. „Z našeho pohledu se nám zápas v jistých fázích povedl. Ve 2. třetině byl z naší strany menší výpadek a nestíhali jsme rozehrávku soupeře. Konec zápasu byl hlavně o bojovnosti,“ zhodnotila utkání Gabriela Žůrková.

Ve Střešovicích diváci viděli vyrovnané utkání, které skončilo výhrou Tatranu 7:5. Tatran prakticky neustále vedl, od stavu 1:0 nedopustil vyrovnání, na druhou stranu se do pohodlného náskoku dostal až brankou Matěvosove na 7:4 v čase 58:40. Matěvosova tak dokončila hattrick a radost ji nezkazil ani druhý zásah v utkání Lingové, která pouze korigovala na konečných 7:5. „Vybojované důležité 3 body do tabulky a do roku 2018 jdeme zlepšit naše silné stránky a ty slabé eliminovat. Soupeř byl svou hrou velmi nepříjemný a dělal nám dnes problémy s rozehrávkou,“ ocenil výkon soupeře trenér Tatranu Miroslav Vybíral.

Až překvapivě snadno došly v Liberci ke třem bodům florbalistky Bohemians. Sice bezprostředně po začátku zápasu prohrávaly 0:1, jenže ještě v první třetině dokázaly zápas otočit a v následném průběhu zcela dominovat. Výsledkem je jejich výhra poměrem 8:1, na které se hned šesti body za zápis 5+1 podílela Eliška Reischlová. „Po první třetině, která nebyla ideální jsme začali proměňovat šance a zaslouženě vyhráli rozdílem třídy,“ řekl asistent Pavla Krbce Tomáš Grigar.

Výsledky 14. kola Extraligy žen

Crazy girls FBC Liberec – FbŠ Bohemians 1:8
branky: 5. Michaela Mlejnková – 9. Andrea Kadidlová, 15. Michaela Heráková, 22. Eliška Nová, 25. Eliška Reischlová, 32. Eliška Reischlová, 43. Veronika Loudová, 58. Eliška Reischlová, 60. Eliška Reischlová; rozhodčí: Jiří Kropáček – Tomáš Novák; vyloučení: 3:1; využití: 0:1; diváků: 73; zásahy brankářů: Marcela Štěpánová 22 – Daniela Kreisingerová 17; po třetinách: 1:2, 0:3, 0:3;

Únětická 12° Tatran Střešovice – TJ Sokol Královské Vinohrady 7:5
branky: 16. Liana Matěvosova, 22. Lucie Chaloupková, 28. Liana Matěvosova, 49. Adéla Kramperová, 55. Lucie Chaloupková, 57. Lenka Faltusová, 59. Liana Matěvosova – 24. Anežka Dobisiková, 34. Nikola Bursová, 51. Michaela Lingová, 55. Kristýna Vejvodová, 60. Michaela Lingová; rozhodčí: Barbora Beranová – Lucie Hejnová; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 73; zásahy brankářů: Tereza Humlová 21 – Jana Vyrobíková 24; po třetinách: 1:0, 2:2, 4:3;

Ivanti TIGERS FK Jižní Město – FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA 10:8
branky: 1. Martina Kleinová, 5. Adéla Polívková, 13. Lucia Košturiaková, 24. Martina Čapková, 30. Martina Čapková, 42. Lucie Pilíková, 43. Tereza Hanzlíková, 54. Lucia Košturiaková, 58. Adéla Polívková, 60. Martina Čapková – 3. Kristína Hudáková, 19. Martina Kleinová, 21. Vendula Beránková, 33. Veronika Rybičková, 37. Kristína Hudáková, 41. Eliška Jurečková, 46. Kristína Hudáková, 48. Andrea Pastušková; rozhodčí: Přemysl Bališ – Peter Varga; vyloučení: 0:2; využití: 0:0; diváků: 74; zásahy brankářů: Jana Christianová 27 – Veronika Tomšová 44; po třetinách: 3:2, 2:3, 5:3;

1. SC TEMPISH Vítkovice – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 4:0
branky: 4. Veronika Enenkelová, 51. Denisa Ferenčíková, 56. Justyna Krzywak, 57. Denisa Ferenčíková; rozhodčí: Radim Sýkora – Miroslav Tkáč; vyloučení: 2:1; využití:1:0; diváků: 110; zásahy brankářů: Lenka Kubíčková 14 – Hana Ranochová 15; po třetinách: 1:0, 0:0, 3:0;

FBS Olomouc – Panthers Praha 4:3p
branky: 13. Tereza Reimerová, 28. Kateřina Peterková, 39. Barbora Lichnová, 64. Barbora Lichnová – 27. Tereza Pitterlingová, 27. Anežka Slaná, 51. Veronika Zittová; rozhodčí: Pavel Hála – Vladimír Hála; vyloučení: 0:2; využití: 0:0; diváků: 93; zásahy brankářů: Martina Franková 13 – Marie Topolová 24; po třetinách: 1:0, 2:2, 0:1, 1:0;

K1 Florbal Židenice – KM automatik FBK Jičín 3:4
branky: 15. Linda Hyksová, 50. Petra Grufíková, 52. Martina Valehrachová – 5. Lucie Kloutvorová, 6. Lucie Florianová, 50. Lucie Kloutvorová, 54. Lucie Kloutvorová; rozhodčí: Patrik Mik – Petr Szilvási; vyloučení: 4:3; využití: 1:0; diváků: 102; zásahy brankářů: Karolína Krištofová 19 – Eliška Kučová 25; po třetinách: 1:2, 0:0, 2:2;