19. 12. 2017 Švýcarsko (1) KOMENTÁŘŮ

Dóža zpátky na střelecké listině, dvěma góly pomohl k výhře i Veltšmíd

Po týdenní pauze se vrátila zpět švýcarská liga a její 15. kolo. V něm vyhrály všechny tři první celky, na výhry se ale natrápil Wiler a Tigers. K výhře Könizu přispěl dvěma brankami český útočník Patrik Dóža, stejný počet gólů zaznamenal také Lukáš Veltšmíd. V zápase Usteru si připsal asistenci Mikuláš Komárek, jeho tým ale na Langnau těsně nestačil.

Tygři z Langnau zavítali na hřiště Usteru a po první třetině směřovali k hladkému vítězství. Ačkoliv se Uster poté dostal na dostřel jediné branky, Langnau si dokázalo vzít zpět tříbrankové vedení.

Poslední část patřila hráčům Usteru, ztráta na Tigers však pro ně byla příliš veliká. Během dvaceti minut zvládli dát pouze dvě branky, favorit utkání tak ztrátu nedopustil.

Skvělý zápas za sebou má Lukáš Veltšmíd. Poprvé na sebe výrazně upozornil ve 30. minutě, kdy poslal svůj tým do vedení.

Druhý zásah přišel ve 48. minutě, tentokrát už zvyšoval na pohodlných 7:2. Aligátoři nakonec přidali ještě dvě branky, Lukáš Veltšmíd byl po zápase vyhlášen jako nejlepší hráč utkání svého týmu.

Naposledy se Patrik Dóža trefil v 10. kole proti Zugu United, rovnou dvakrát ale skóroval v neděli proti St. Gallenu. Köniz přitom nezačal zápas vůbec dobře, ve 13. minutě prohrával už 0:4.

Vyrovnání však přišlo velmi rychle, ve 27. minutě srovnával třetí neproduktivnější hráč ligy Jan Zaugg na 4:4. Jednou brankou přispěl i Dóža.

Posledních dvacet minut již patřilo jednoznačně Könizu. Domácí nastříleli šest branek, podruhé v zápase skóroval Patrik Dóža.

Švýcarská liga znovu pokračuje po Novém roce, šestnácté kolo se odehraje 6. ledna.

VÝSLEDKY 15. KOLA:

Uster – Tigers Langnau 4:5 (0:3, 2:2, 2:0)
Branky: 23. Hummer, 28. Henriksson, 44. Bolliger, 57. Steiger (KOMÁREK) – 19. a 29. Steiner, 4. Beer, 15. J. Samuelsson, 37. Gfeller. Diváci: 238.

Alligator Malans – Kloten-Bülach Jets 9:2 (1:2, 3:0, 5:0)
Branky: 8. a 27. Nurmela, 30. a 48. VELTŠMÍD, 55. a 60. Bärtschi 37. Fehr, 45. Bebi, 46. Braillard – 11. Zolliker, 12. Immonen. Diváci: 310.

Rychenberg – Chur 9:5 (3:2, 2:2, 4:1)
Branky: 19., 46. a 60. Koskelainen, 7. Holtz, 19. Wöcke, 24. Hautaniemi, 32. Studer, 52. Gutknecht, 55. Conrad – 14., 38. a 52. Riedi, 19. Mayer, 36. Hirschi. Diváci: 450.

GC Curych – Zug United 9:3 (2:1, 3:1, 4:1)
Branky: 27., 28., 43. a 55. Rüegger, 1. Steiger, 19. Stocker, 32. Honold, 53. Staub, 60. Zürcher – 20. B. Nilsson, 40. Grüter. Diváci: 478.

Köniz – St. Gallen 11:5 (1:4, 4:1, 6:0)
15. Johansson, 21. a 59. Maurer, 26. a 46. DÓŽA, 27. Zaugg, 30. a 59. Dargren, 41. Hutzli, 58. vl. gól Jud, 58. Michel – 1. a 13. Mittelholzer, 12. Mutter, 13. Eschbach, 36. Büsser. Diváci: 706.

Thun – Wiler-Ersigen 5:6 (0:2, 2:2, 3:2)
Branky: 28. Thomas, 35. Sigrist, 43. Götti, 50. Kropf, 51. Witschi – 7., 34. a 56. Känzig, 17. Louis, 33. a 41. Mutter. Diváci: 241.