Jakub Burian a Martin Zozulák. Foto: Sokol Pardubice Jakub Burian a Martin Zozulák. Foto: Sokol Pardubice
5. 1. 2018 Superliga (4) KOMENTÁŘŮ

Pardubice ohlásily velké návraty! Do týmu se vrací Burian se Zozulákem
Pardubice mají na dosah velký úspěch. Vůbec poprvé ve své historii se mohou dostat do vyřazovacích bojů nejvyšší soutěže. Teď jim k tomu mohou pomoci ještě dvě velké posily. Do kádru A týmu se totiž vrací útočníci Jakub Burian a Martin Zozulák.

Zozulák v uplynulých měsících bojoval se zraněním, které si přivodil na přípravném turnaji Bohemia Trophy. „Na konci června jsem si přetrhl přední křížový vaz a oba menisky, takže ta první diagnóza nebyla moc dobrá. Nicméně jsem měl snad i trochu štěstí a vaz se podařilo odoperovat pomocí nové metody, tzv. vnitřní ortézy, kde je rekonvalescence o něco rychlejší než u klasické plastiky vazu. Samozřejmě jsem musel velmi poctivě rehabilitovat a cvičit. Nyní mám za sebou několik měsíců posilování, běhání a dalších sportovních aktivit,“ popisuje své trable.

„Věřím, že jsem se dostal do poslední fáze mého návratu, tedy samotných tréninků florbalu. Zatím jsem hodně opatrný a musím nejprve odstranit strach ze soubojů, změn směrů a získat zpět pohybové automatismy, které jsem na hřišti měl. Netuším, jak dlouho mi to bude ještě trvat. Do zápasu určitě půjdu až ve chvíli, kdy si budu stoprocentně jistý, že je vše pořádku a že budu pro tým přínosem,“ dodává pardubická legenda.

Druhou výraznou posilou je Jakub Burian, který dokonce právě se Zozulákem utvářel úderný útok. „S florbalem jsem se po loňské sezóně úplně nerozloučil, ale cítil jsem, že po dvou větších zraněních během jednoho roku si potřebuji dát trochu pauzu. Teď uvidíme, jestli to byl dobrý nápad, nebo špatný nápad, nebo jaký to byl vlastně nápad,“ popsal svou situaci vždy žoviální útočník, který se v klubu stará také o PR.

„V klubu jsem odmala a i letos jsem byl s klukama samozřejmě neustále v kontaktu, takže doufám, že to týmový chod nijak nenaruší. Letošní doposud povedená sezóna nebyla tou hlavní motivací, chtěl bych se vrátit, i kdybychom byli poslední a bez bodu. Pokud se nám ale po mém a Martinově návratu přestane dařit, aspoň to budou mít fanoušci na koho svést a já jsem připravený na pověstný pranýř,“ říká s úsměvem.

Návrat hráčů samozřejmě hlavního trenéra Pardubic Milana Koubka těší. „Jedná se o zkušené hráče a dlouhodobé lídry našeho týmu na hřišti i v kabině. Proto mě pod stromečkem potěšilo, že u obou probíhá rekonvalescence úspěšně a že je opět uvidím v tréninkovém procesu. Načasování jejich zapojení jsme řešili společně s týmem, protože pro kluky nebude jednoduché naskočit do rozjeté sezony. Jsem rád, že všichni jejich návrat uvítali a jsem přesvědčený, že naše herní kvalita do závěrečné části ještě vzroste,“ věří pardubický kouč.


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

 • Jeronym napsal:

  skvela zprava pro Pardubice. podle me lepsi posileni nez Tyl v Chodove

 • znalec napsal:

  tak to jsem zvědavej, play off už by snad nemělo uniknout

 • Luděk Mádl napsal:

  Dočkáme se i návratu Buriho backcheckingu ?

 • Flrbl napsal:

  Nevim, mozna to muze byt paradoxne ke skode, hlavne pokud je budou za kazdou cenu cpát do prví lajny. Nemeli by moc zasahovat do neceho co funguje. S temahle dvema to dosud nefungovalo, tak to asi zas takova super posila nebude, ale treba s nimi budou jeste lepsi, tezko rict, byl bych ale opatrny.

Napsat komentář

*