Andrea Satýnková. Foto: Ladislav Káňa - fbcostrava.cz
5. 1. 2018 Extraliga žen (3) KOMENTÁŘŮ

Satýnková končí v Jičíně a míří do Bohemians, Židenice registrovaly Léblovou
Boj o play off v nejvyšší ženské soutěži přináší také změny v hráčských kádrech. Přestupní termín je letos prodloužen až do poloviny ledna, takže o zajímavé změny není nouze ani po přelomu roku. Posily hlásí Bohemians, kteří získali z Jičína překvapivě Andreu Satýnkovou, z Tigers si zase stáhli Anu-Marii Divišovou. Překvapivé jméno ulovily také Židenice: v pátek zaregistrovaly dlouholetou florbalistku Vítkovic Moniku Léblovou.

Bohemians jsou zatím v tabulce na pátém místě, tedy přímo za elitní čtveřicí, ale jejich výkony nejsou optimální. Proto by mohl přijít překvapivý návrat Satýnkové vhod. „Z pracovních důvodů jsem nestíhala dojíždět na tréninky,“ říká Satýnková, která v minulých letech stála za vzestupem Jičína, ale trvale žije v Praze.

V zelenobílém dresu nebude jedinou staronovou tváří, hostování v Ivanti Tigers totiž předčasně končí Anna-Marie Divišová a po dlouhém zranění se pomalu zapojuje také Karla Kalecká.

Monika Léblová Foto: Vlaďka Zoubková – florbalvitkovice.cz

Bohemians ale nejsou jediným týmem, který získal zajímavou posilu. Členkou Židenic se totiž v pátek stala útočnice Monika Léblová. Zkušená florbalistka, která má ve sbírce úspěchů stříbrnou medaili z Champions Cupu s Vítkovicemi, by měla pomoci Židenice vyvést z výsledkové mizérie.

Brňanky prožily poměrně úspěšné první zápasy, jenže následně zabředly do vleklé krize, o čemž nejlépe svědčí fakt, že bodovat se jim naposledy povedlo v říjnu. Proto došlo na posílení. „S možností angažovat Moniku Léblovou přišla Gabriela Úlehlová koncem kalendářního roku, kdy ji také kontaktovala. Od ledna se Monika zapojila do tréninku. V jejím případě je rozhodující chuť a motivace, protože s tím, co ve florbale dokázala, by mohla dát klidně nohy na stůj a všechno jen s úsměvem glosovat,“ řekla Florbal.cz hlavní trenérka Petra Prouzová.

Léblová by měla v Židenicích plnit také roli vzoru a mentora. „Jedná se o mimořádně zkušenou hráčku, platnou v koncovce, což je momentálně naše největší bolest. Ještě zásadnější však může být její přínos, pokud jde o celkový přístup ke sportu. Ví, co florbal na špičkové domácí úrovni obnáší, a v tomto směru může být inspirací a hnacím motorem nejen pro spoluhráčky, ale pro celý náš realizační tým, protože každý takový hráč vás nutí na sobě neustále pracovat a odvádět maximum,“ uvedla Prouzová na konto Moniky Léblové.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*