Havířovští o víkendu odehráli dvě utkání a i po nich zůstávají na první příčce 1. ligy. Havířovští o víkendu odehráli dvě utkání a i po nich zůstávají na první příčce 1. ligy.
8. 1. 2018 1. liga (2) KOMENTÁŘŮ

Havířov uspěl na Vinohradech a drží se na čele

Zápasy 1. ligy v novém roce nabídly celkem osm zápasů, sedm bylo z 18. kola, utkání mezi Black Angels a Havířovem znamenalo dohrávku z kola patnáctého. Vedoucí celek Torpedo Havířov z výjezdových utkání bral tři body za porážku a výhru. Kunratice přetlačily Brno devítibrankovým rozdílem, Svitavy přišly k bodům v Litvínově. Karlovy Vary vzešly vítězně v souboji s Pelhřimovem a prodloužení na Kladně znamenalo bod navíc pro Ostravu.

Svitavy si dokráčely pro plný bodový zisk v Litvínově, první třetinu ovládli 4:0 z jejich pohledu, po zbytek utkání nepustili soupeře do vedení. Hattrickem se podílel O. Pakosta a pěti body za dva góly a tři příhry Savický.

Tahákem pro diváky bylo utkání mezi vedoucím Torpedem Havířov a domácími Black Angels, kteří pořádali zápas netradičně v hale na Podvinném mlýně. Hosté nabyli dvoubrankového vedení. O výsledku ale rozhodla až závěrečná třetina, ve které domácí nastříleli pět gólů a uzmuli tři body na svoji stranu.

Oba celky pak sehrály ještě nedělní zápasy. Havířov se přesunul na Vinohrady, kde uspěl. Ani trefy odchovanců bratří Záňů neodvrátily porážku 3:4. Black Angels zamířili do Kadaně na utkání s Chomutovem. V divoké přestřelce rozhodl o výsledku v čase 58:11 Linc ve prospěch Chomutova.

Na demolici Brna se úspěšně podílelo osm rozdílných střelců Startu, stěžejní pro vývoj zápasu byla závěrečná třetina, již ovládly Kunratice ve svůj prospěch 8:2 a zaslouženě vyhrály.

Při vítězném tažení Varů v Pelhřimově se podařilo Šnajdrovi připsat hattrick a výrazně se tak podílel na výhře svého týmu. Hosté po vyrovnaném úvodním dějství, získali vedení na svou stranu, v druhé třetině si vytvořili těsný, ale dostačující náskok pro dotažení výsledku do vítězného konce.

Vyrovnaný byl i duel mezi domácím Kladnem a Ostravou. Základní hrací doba o vítězi nerozhodla, na řadu přišlo prodloužení, ve kterém druhou trefou v utkání přisoudil Vítovec bod navrch pro Ostravany.

Výhru Petrovic 5:6 okořenila rozmíška v samotném závěru mezi Šmídou a Řezáčem. Domácímu Slovanu nepomohla ani statistika střel, která vyzněla v jejich prospěch 36:26 a ani dva zásahy Smetáka.

Dohrávka 15. kola:

Black Angels – Florbal Havířov 9:6 (2:3, 2:3, 5:0)
23. a 46. Ludvík, 8. Kopecký, 10. Votruba, 23. J. Boček, 44. Renčín, 47. Nekola, 51. Král, 60. Melíšek – 11. a 40. Mžyk, 8. Krečmer, 19. Beneš, 24.  Kozlík, 35. Holeš. Diváci: 205.

Výsledky 18. kola:

TJ Sokol Královské Vinohrady – Florbal Havířov 3:4
Branky: 36. a 53. D. Záň, 13. J. Záň – 11. Kozlík, 19. Mžyk, 35. Peřka, 39. Šimík. Diváci: 182.

SK Bivoj Litvínov – FbK TJ Svitavy 4:9 (0:4, 3:1, 1:4)
21. Sattler, 32. Hulič, 36. Pitek, 53. Skuhrovec – 8., 16. a 53. O. Pakosta, 11. a 44. Savický, 15. Musil, 27. Zach, 42. Říha, 48. Richter. Diáci: 44.

Florbal Chomutov – Black Angels 10:9 (3:3, 4:1, 3:5)
13., 24. a 59. Linc, 17., 37. a 39. Pastor, 24. a 54. Jäschke, 6. Fiala, 56. Šarša – 10. a 25. Renčín, 12. a 55. Melíšek, 14. a 47. J. Boček, 45. Moravec, 46. Velechovský, 50. Nekola. Diváci: 95.

Start98 Praha-Kunratice – FBŠ Hattrick Brno 12:3 (2:1, 2:0, 8:2)
2. a 54. Jan Zavadil, 24. a 50. Stejskal, 41. a 60. Rossi, 44. a 58. Volf, 14. Boubelík, 30. Pražák, 43. Koubek, 51. Chudina – 14. Fuchs, 48. Malich, 52. Mati. Diváci: 63.

Spartak Pelhřimov – FB Hurrican Karlovy Vary 6:7 (3:3, 2:4, 1:0)
 16. a 18. Lisa, 36. a 52. Vlach, 8. Charouzek, 25. Blažek – 18., 30. a 36. Šnajdr, 17. a 28. Novotný, 18. Klápa, 35. Oliverius. Diváci: 194.

Kanonýři Kladno – 1. MVIL Ostrava 5:6 (2:1, 1:1, 2:3 – 0:1) po prodl.
14. Štechmüller, 16. Blažek, 32.  Richtr, 48. Teslík, 49. Mayer – 25. a 63. Vítovec, 9. Robenek, 41. Tesárek, 41. Dombrovský, 55. Kotzur. Diváci: 112.

TJ Slovan Havířov – Z.F.K. Petrovice 5:6 (2:2, 0:2, 3:2)
Branky: 8. a 20. Smeták, 43. a 48. Daniš, 51. Chalupa – 22. a 35. David, 17. Ivan, 19. Hurajt, 42. Michalík, 49. Oborák. Diváci: 83.