Robert Košir (22) slaví se spoluhráči gól. Foto: ACEMA Sparta Praha Robert Košir (22) slaví se spoluhráči gól. Foto: ACEMA Sparta Praha
8. 1. 2018 Superliga (5) KOMENTÁŘŮ

Košir podruhé za sebou vystřelil Spartě výhru
Podruhé v řadě bere Sparta dva body za výhru v prodloužení a podruhé jí k tomu dopomohl slovinský střelec Robert Košir. Sparťané tak díky jeho rozhodující trefě porazili Otrokovice v televizním utkání 7:6.

Slovinského útočníka si Pražané cení. V sobotu rozhodl přestřelku s Ostravou a dnes ukončil duel proti Otrokovicím. I díky jeho přesným zásahům tak Sparta vydolovala z posledních dvou utkání čtyři body.

Nutno však dodat, že mohla mít i víc. V sobotu vedla už 5:2 a 7:4, přesto nechala Ostravany dotáhnout a nakonec z toho bylo prodloužení. Sparťané promrhali náskok i dnes. Ve Zlíně vedli v polovině utkání nad domácími 6:3.

V první třetině ale museli dotahovat. To se jim následně podařilo a pak se dvakrát zaskvěl Luka Časar, navrátilec po zranění. Ani třígólový náskok ovšem domácí nezlomil. Panteři zabrali a ve třetí třetině ztrátu smazali.

Sparta na začátku prodloužení získala míček a odvolala brankáře. Následnou převahu zužitkovala a Košir po 100 vteřinách rozhodl. Pražané po výhře zůstali na čtvrtém místě superligové tabulky, pátí Panthers na ně ztrácí dva body.

Panthers Otrokovice – Sparta Praha 6:7 (2:3, 1:3, 3:0 – 0:1) po prodl.

Branky: 7. Szweda (Pešat), 15. Zapletal (Sovják), 27. Uhrinovský (Ťopek), 42. Kostka (Kittel), 51. Zapletal (Petřík), 58. Ťopek (Petřík) – 10. Košir (Marvánek), 16. Pruner (Ujhelyi), 19. Kareš (Garčar), 21. Časar (Zeman), 28. Časar (Krejča), 30. Kareš (Ježek), 62. Košir (Garčar). Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:1. Diváci: 385.


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

 • Bohemka napsal:

  Velice zajímavá situace u neuznané branky. Toto se top rozhodčím nemůže stát. Co rozhodčí Gavlas dělal? Spal a ani zásah míčem ho neprobudil? Branku uzná a teprve pak ho musí tahat z bryndy kolega ? Ještě bych pochopil, že branku neuzná p.Gavlas. Ale toto mi u mezinárodního rozhodčího vadí

 • Fanoušek napsal:

  Gavlas – Mikula… další pár co to tu kurví, bez progresu, bez lidskosti, bez přehledu… ven! Přirovnal bych to asi k chodcům na přechodu kteří nemají řidičák.

 • MAO napsal:

  hmmm…. vidim, ze porad vam neni nikdo dost dobry… Co takhle nechat naklonovat pany Cerneho s Janouskem?

 • Včelka napsal:

  Kdyby ses „Bohemko“ lépe díval na video záznam, tak bys viděl,že Gavlas dostal míčkem do velmi citlivých míst,takže leknutim došlo k polknutí píšťalky.
  Než si vytáhl z trenek nahradní, zaskočil s píšťalkou jeho parťák Mikula. 😜

 • Marek napsal:

  Každý má právo na chybu a i rozhodčí je pouze člověk. Dokud se jedná o bezděčné rozhodnutí, dá se to pochopit, v opačném případě dotyčného dříve či později dostihne karma 😉

Napsat komentář

*