Robert Košir (22) slaví se spoluhráči gól. Foto: ACEMA Sparta Praha Robert Košir (22) slaví se spoluhráči gól. Foto: ACEMA Sparta Praha
8. 1. 2018 Superliga (5) KOMENTÁŘŮ

Košir podruhé za sebou vystřelil Spartě výhru

Podruhé v řadě bere Sparta dva body za výhru v prodloužení a podruhé jí k tomu dopomohl slovinský střelec Robert Košir. Sparťané tak díky jeho rozhodující trefě porazili Otrokovice v televizním utkání 7:6.

Slovinského útočníka si Pražané cení. V sobotu rozhodl přestřelku s Ostravou a dnes ukončil duel proti Otrokovicím. I díky jeho přesným zásahům tak Sparta vydolovala z posledních dvou utkání čtyři body.

Nutno však dodat, že mohla mít i víc. V sobotu vedla už 5:2 a 7:4, přesto nechala Ostravany dotáhnout a nakonec z toho bylo prodloužení. Sparťané promrhali náskok i dnes. Ve Zlíně vedli v polovině utkání nad domácími 6:3.

V první třetině ale museli dotahovat. To se jim následně podařilo a pak se dvakrát zaskvěl Luka Časar, navrátilec po zranění. Ani třígólový náskok ovšem domácí nezlomil. Panteři zabrali a ve třetí třetině ztrátu smazali.

Sparta na začátku prodloužení získala míček a odvolala brankáře. Následnou převahu zužitkovala a Košir po 100 vteřinách rozhodl. Pražané po výhře zůstali na čtvrtém místě superligové tabulky, pátí Panthers na ně ztrácí dva body.

Panthers Otrokovice – Sparta Praha 6:7 (2:3, 1:3, 3:0 – 0:1) po prodl.

Branky: 7. Szweda (Pešat), 15. Zapletal (Sovják), 27. Uhrinovský (Ťopek), 42. Kostka (Kittel), 51. Zapletal (Petřík), 58. Ťopek (Petřík) – 10. Košir (Marvánek), 16. Pruner (Ujhelyi), 19. Kareš (Garčar), 21. Časar (Zeman), 28. Časar (Krejča), 30. Kareš (Ježek), 62. Košir (Garčar). Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:1. Diváci: 385.