Matěj Jendrišák, Linköping. Foto: Per Wiklund Matěj Jendrišák. FOTO: Per Wiklund
13. 1. 2018 Švédsko (0) KOMENTÁŘŮ

Storvreta promarnila možnost stáhnout náskok Falunu, Matěj Jendrišák dvoubodový

Storvreta měla další možnost stáhnout náskok Falunu na prvním místě, ale stejně jako Falun ztratila jeden bod. Matěj Jendrišák si připsal dva body za gól a asistenci, ale Linköping stejně prohrál s Jönköpings 5:7. O body přišlo i třetí Pixbo, které doma prohrálo s Mullsjö.

Helsingborg na sedmém místě tabulky potřebuje co nejvíc bodovat, aby za sebou udržel dotírající Dalen. V utkání s devátými Höllvikens, které bylo po celou dobu velmi vyrovnané (na střely 25:25) vstřelil vítěznou branku až ve 48. minutě von Reis. Höllvikens se pak podařilo v závěru utkání ještě stáhnout náskok soupeře, ale vítězství Helsingborgu pečetil v poslední minutě utkání Azelius.

Falun ve druhém utkání plně nebodoval. Po prohře v minulém kolem v zápase proti Siriusu tentokrát až v prodloužení pokořil poslední Thorengruppen. Falun před třetí třetinou prohrával 2:3, ale v závěrečné části nejprve srovnal Hallén, a pak z trestného střílení poslal Falun do vedení Holmgren. Thorengruppen se ale přeci jen podařilo ještě srovnat 48 sekund před koncem třetí třetiny. O vítězství Falunu rozhodl po 34 sekundách prodloužení Omar Aldeeb.

Dalen, který se pohybuje na hraně postupové osmičky, zvládl zápas proti Siriusu, který okupuje 11. místo tabulky. Po bezbrankové třetině se jediným střelcem ve třetině druhé stal Rokka, v poslední části pak přidal hattrick Svahn a pátou branku Dalenu Degeryd. Jedinou branku Siriusu vstřelil v 53. minutě Söderling.

Pixbo doma přivítalo šesté Mullsjö. Už od první třetiny pouze dotahovalo soupeřův náskok, navíc se prosadilo pouze dvakrát ve druhé třetině a ve zbytku zápasu vyšlo naprázdno. Mullsjö naopak v každé třetině minimálně jednu branku vstřelilo a nakonec vyhrálo 6:2.

Gólem a asistencí přispěl v zápase Linköpingu s Jönköpings Matěj Jendrišák svému týmu, nicméně na vítězství to nestačilo. Jönköpings o své výhře rozhodli ve druhé třetině, kterou ovládli 4:1, kdy jediným střelcem Linköpingu v této části byl právě Jendrišák. Třetí třetinu sice ozdobil hattrick Lanvera, ale ani hráči Jönköpings nezůstali pozadu a nabytý náskok si pohlídali až do konce utkání.

Storvreta měla při lehkém zaváhání Falunu možnost opět ukrojit jeden bod ze ztráty na první místo v tabulce, ale v zápase s Örebro rovněž vyhrála až v prodloužení. Navíc, na rozdíl od Falunu, to byla právě Storvreta, která musela v poslední minutě vyrovnávat na 6:6. O vítězství svého celku rozhodl v první minutě prodloužení Niklas Winroth a Storvreta zůstala na druhé pozici o dva body za Falunem.

Výsledky 23. kola Švédské superligy:

FC Helsingborg – Höllvikens IBF 7:5 (1:1, 2:1, 4:3)
Branky: 14. Lidholm, 24. Nordgren, 31. Hakonen, 43. Nilsson, 47. Lindholm, 48. von Reis, 60. Azelius – 18. a 29. Wilhelmsson, 51. Karlson Martell, 58. a 60. Andersson. Střely: 25:25 (4:7, 11:8, 10:10). Diváci: 651.

IBF Falun – Team Thorengruppen SK 5:4 po prodloužení (2:1, 0:2, 2:1 – 1:0)
Branky: 9. Johansson, 20. Enström, 52. Hallén, 57. Holmgren, 61. Aldeeb – 10. Bergfors, 23. Sundström, 39. Reinholdt, 60. Johansson. Střely: 28:18 (11:4, 7:8, 9:6 – 1:0).

IBK Dalen – IK Sirius IBK 5:1 (0:0, 1:0, 4:1)
Branky: 30. Rokka, 42., 58. a 59. Svahn, 58. Degeryd – 53. Söderling. Střely: 28:26 (6:11, 12:6, 10:9). Diváci: 895.

Pixbo Wallenstam IBK – Mullsjö AIS 2:6 (0:1, 2:3, 0:2)
Branky: 22. Borgström, 27. Hörberg – 14. Vestlund, 23. Van Keppel, 27. a 60. Svensson, 40. Eriksson, 54. Hedlund. Střely: 21:24 (7:9, 7:7, 7:8).

Jönköpings IK – Linköping IBK 7:5 (0:1, 4:1, 3:3)
Branky: 21. Nilsen, 22. Ekström , 38. Glimberg, 40. a 48. Karlsson, 48. Åkerblom, 57. Östergren – 14. Nordh, 40. JENDRIŠÁK, 47., 52. a 59. Lanver (na třetí JENDRIŠÁK). Střely: 19:22 (4:7, 6:6, 9:9). Diváci: 358.

Storvreta IBK – IBF Örebro 7:6 po prodloužení (2:0, 3:2, 1:4 – 1:0)
Branky: 5. a 39. Pettersson, 12. a 60. Ahlroth, 32. a 61. Winroth, 38. Samuelsson – 35. a 39. Jirebeck, 46. Palmén, 49. Eldholm, 50. Lindgjerdet, 59. Hellqvist. Střely: 34:24 (17:9, 11:7, 5:8 – 1:0). Diváci: 1 017. Sestřih z utkání: