16. 1. 2018 Český pohár (20) KOMENTÁŘŮ

ROZHODLY NÁJEZDY: Jastřembský s Hájkem získali pohár pro Vítkovice

Finálové utkání Poháru České pojišťovny nabídlo skvělou bitvu mezi Vítkovicemi a Mladou Boleslaví. Šťastnější odjíždějí z Mostu florbalisté Vítkovic, kteří zásluhou Jastřembského s Hájkem vyhráli 2:1 po nájezdech. Utkání sledovala solidní návštěva přes 800 diváků.

Úvodní dvacetiminutovka byla velmi divoká, nebyla nouze o vyloučení, zajímavé šance a skvělé zásahy obou nastoupivších brankářů – Lukášů Součka a Bauera. O něco více ze hry měly Vítkovice, které působily kompaktnějším dojmem.

Od začátku bylo také zřejmé, že si oba týmy nedarují ani jeden míček zadarmo, vždyť rozhodčí jen v průběhu první třetiny vyloučili čtyři florbalisty, Kološe se Sladkým pak po vzájemné rozmíšce.

A právě při tomto současném vyloučení došlo k dalšímu nedovolenému zákroku Řehoře. Boleslavský obránce rovněž dostal trest a v čase 17:21 využil přesilovou hru rychlým švihem Josef Rýpar. Vítkovice tak po první části vedly 1:0.

Ve druhé třetině byla aktivnější a živější Mladá Boleslav, která se posléze zásluhou Tomáše Chrousta dočkala ve 28. minutě vyrovnání. Jinak se jednalo především o souboj Lukáše Součka se střelci Boleslavi, především v pasáži okolo poloviny utkání.

Poslední část základní hrací doby nabídla otevřenou partii, která se divákům v Mostě musela líbit. Šance střídala šanci a v hlavní roli byli opět brankáři Souček s Bauerem.

Do poslední desetiminutovky vstoupila s míčkem na čepelích Boleslav, byl to ale vítkovický Hájek, kdo měl první vyloženou šanci v tomto úseku hry. Po dvou minutách se k míčku dostaly Vítkovice, ale do vyložené brankové příležitosti se rovněž nedostaly, Novotného brejk pak zastavil bránící Jastřembský.

Čtyři minuty před koncem měl šanci Hubálek, ale na Bauera si z úhlu nepřišel. Následně ani dvakrát neuspěl Tokoš a vítkovickou sérii uťal skvělý zákrok Bauera proti Rýparovi. Neprosadila se ani Boleslav – především Natov prováhal ideální okamžik ke střele 40 sekund před koncem – takže utkání muselo do prodloužení.

V šesté minutě nastaveného času předvedla Boleslav sérii střel, po které dokonce jednou zvonila tyčka, ale ani tehdy rozhodující branka nepadla, stejně jako v dalším průběhu prodloužení. Rozhodnout tak musely nájezdy.

Za Vítkovice uspěli Jan Jastřembský s Lukášem Hájkem, čtyři střelci Boleslavi byli neúspěšní.

Muži Vítkovic tak navázali na úspěch žen, které ve finále porazily Chodov.

MLADÁ BOLESLAV : 1. SC VÍTKOVICE 1:2 (0:1, 1:0, 0:0, 0:0) PO NÁJ.

Branky: 28. Chroust To. (Tomašík M.) – 18. Rýpar J. (Delong A.), rozh. náj. Jastřembský J. Rozhodčí: Furmánek a Šolc. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 812.

• trenér napsal:

nedá se nic dělat, bolka prostě nemá vítěznou mentalitu…přes všechny hvězdy a posily jim to stále moc nejde a při těch nájezdech se v přímém přenosu podělali a nebudu daleko od pravdy, že už to nejenom mě připadá divné jak jsou psychicky svázáni tím „musem“ – vyhrajeme pohár, vyhrajeme superfinále, porazíme všechny protože jsme bolka…dokud to nedostanou z hlavy pryč a nebudou muset za každou cenu plnit očekávání a více budou chtít,tak do té doby je čekají další trpké prohry

• florbalfanda napsal:

Souhlas po utkání se většina boleslavských hráčů tvářila jako by šlo o život (v čele s trenérem )

• Petr napsal:

Pokud bude Pazdera stále míchat se sestavou a něco vymýšlet, pokud si to budou stále jen přihrávat a hrát stále tak složitě a neefektivně, budou v zápasech vyhrávat, v těch rozhodujících však nikoliv. Tým plný individualit, který nedokáže vytěžit ze střeleckých pokusů dostatek branek. A nájezdy – tragédie.

• Včelka napsal:

Stručná zpráva z tisku:
    Ve večerním ostravském derby byly nakonec šťastnější Vítkovice. Nudné utkání o dvou gólech okořenil pouze vítkovický hrác Sladký, který se v přímém přenosu podělil s diváky o svém „klíči k vítězství“ resp. o své 4 denní cestě na Niagarské vodopády.
    (pro všechny co TV utkání neviděli – měl střevní potíže).

• Boule napsal:

Boule na to nemá koule.

• napsal:

Hlavně namyšlenost trenéra Pazdery v rozhovoru v polovině zápasu, že teď už jsou v tlaku, který Vítkovice nepřežijou …. pokora a mlčeti zlato ….

• trener napsal:

taky mě tento okamžik poněkud zarazil a nešlo tak nějak ani o obsah tohoto sdělení, ale formu jakou to přednesl. určitá, nezdravá dávka nadutosti v tom byla cítit. v tu chvíli jsem si říkal, že to nedají a taky že jo. nadělali si v závěru do kalhot takřka ostudně, dlouho jsem neviděl tak zprasené nájezdy od tolika hráčů najednou.

• ronyk napsal:

Nájezd dáš-nedáš, je to trochu loterie, ale co jsem viděl včera od repre hráčů to bylo něco!

• tomášjedno napsal:

Florbalová Bolka = fotbalová Sparta
    Doufám, že Pazdera bude na lávce ještě dost dlouho, protože to je záruka, že nic nevyhrajou.

Takhle nudný zápas jsem už dlouho neviděl. To i u televizních zápasu týmů ze spodku tabulky jsem se bavil víc než u té včerejší frašky. A ty nájezdy tomu dali jenom třešničku.

• Mr. Clutch napsal:

Boleslavi chybí tzv. „clutch“ plejeři. Mají sice kvalitou neskutečně nabitý kádr, ale chybí jim historie velkých titulů, o které by se mohli opřít. Hráči, kteří by měli být rozdílový i na takto vysoké úrovni, jednoduše nedokázali prodat to, co se od nich čeká…a bohužel to není poprvé. Bohužel, nevidím ani perspektivu zlepšení a spíše se domnívám, že depka Bolky z prohraných velkých zápasů je bude stále více srážet k zemi.

Je to stylem hry, který jim ordinuje trenér. Ten navíc v kritických momentech proti těžkým soupeřům není schopen reagovat změnou stylu na vývoj hry (viz superfinále proti Chodovu). Jsou pro soupeře příliš čitelní. Styl hry, který hrají, nedává vyniknout individualitám a vytrácí se jejich potenciál být rozdílovými hráči. Jen tam velké množství zkušených a šikovných hráčů, v kritickém momentu mají ale problém dát branku, proti vyrovnaným soupeřům je slabá efektivita. Navíc je to tým se zřejmě nejprofesionálnějšími podmínkami v republice, který si dává vždy vysoké cíle a vytváří na sebe v konečném efektu destrukční tlak (viz ty nájezdy).

• Tomáš napsal:

No co se tady ještě nedozvíme. Tak kvalita SL je chabá kvůli amatérismu, a když klub vytvoří profi podmínky, tak je to tlak na hráče.
        Jsou to kopyta, není možné, aby ze 4 nájezdů ani jednou nevystřelili na branku (tyčka se oficiálně nepočítá jako střela).
        Je to celé tím, že mančaft Made in Bolka je celý přespolní a nikdo si neřekne „vyhraju titul svému rodnému městu, nebo v týmu, který je mi blízký (kde jsem měl jako malý sen hrát)“…Pro všechny je to jenom čárka do CV, která však nepřišla.

• FOR FUN napsal:

Je to ,,jen,, sport chlapi… myslím, že by jste se tím vším měli hlavně bavit! Pokud Vam to nepřináší radost a plivete všude kolem sebe kritiku, tak raději investujte čas někde jinde…

ztráta času to je ale především pro Tebe a dost dobře nechápu co Tě tak silně pudí k tomu, aby se vyjádřil…tvůj názor respektuji, tvůj postoj nechápu, tvůj expresivní popis vidění situace není na místě. nikdo tady na nikoho neplive, radost nám to nebere, jenom se každý z nás chtěl k „něčemu“ vyjádřit, tak si z toho nelam hlavu, jestli nad tím strávíme minutu…

„Tak kvalita SL je chabá kvůli amatérismu, a když klub vytvoří profi podmínky, tak je to tlak na hráče.“ – Nevím, kde jste tento myšlenkový vývod z mého textu dovodil. Tlak si na sebe vytvářejí hned při stanovování cílů před sezónou. Důvod, proč jsou stále druzí, není v tom, že jsou přespolní, ale protože nemají zažitu vítěznou mentalitu. To, co má Tatran a Vítkovice, kdy jim nedělá problém zvládnout prodloužení nebo nájezdy, prostě Boleslav nemá. Trenér Pazdera vždy hledal složitá a překombinovaná řešení, byl tím známý, neuměl často vhodně reagovat na vývoj zápasů. To se bohužel přelilo do hry Boleslavi a výsledkem jsou nezvládnuté koncovky po promarněných příležitostech rozhodnout už v běžné hrací době.

• Míra napsal:

Petře zajímalo by mě, co Vám Pazdič tak strašného udělal. Nenechal hrát Vás, nebo Vaše dítě? Vy tady totiž pravidelně již několik let na něj plivete.

Rád Vám odpovím. Proč z kritiky hned vyvozujete závěry na úrovni osobní nenávisti? Nic takového, naopak. Osobně mám J. Pazderu rád a rád si s ním popovídám, kdykoliv mám možnost ho potkat. Že bych na něj dlouhodobě plival, o tom nic nevím, pod jménem Petr tu píše více diskutujících. A to, že je to náročný trenér, se ví a to ho ctí. Stejně tak je pravda i to, co jsem psal výše. Taktika na soupeře vymyšlená dopředu, ale běda, pokud soupeř hraje jinak. Před pár měsíci sám uvedl, že po více než sezóně stále nenalezl optimální kombinaci složení pětek, to není zrovna povzbudivý výsledek. K jeho stylu prostě patří hledání, vymýšlení, což je prostě někdy na škodu.