Bohemians se podařil parádní obrat. Foto: Šimon JIRÁČEK
21. 1. 2018 Superliga (7) KOMENTÁŘŮ

Tatran se po výhře v Brně přiblížil k jisté účasti v play off, Bohemians dohnali Otrokovice

Nedělní zápasy 21. kola Superligy ovládly pražské týmy, byť až v prodloužení či v samostatných nájezdech. Tatran porazil Brno 4:3 a na devátou Ostravu má devítibodový náskok. Bohemians brali dva body proti Otrokovicím a potvrzení play off už by pro „klokany“ měla být formalita.

Bulldogs Brno – Tatran Střešovice 3:4 (1:1, 2:1, 0:1 – 0:1) po prodl.

Branky: 14. Voltner (Koláčný), 36. Žižka (Pešák), 40. Černoch – 16. Slavík (Ja. Kolísko), 34. Marek Beneš (Svačinka), 50. Slavík (Mühlfait), 62. Slavík (Beneš). Rozhodčí: Both, Černín. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 412.

Favorit zápasu byl jasný, přesto dokázali zlepšující se buldoci zkomplikovat Tatranu život. A šli také jako první do vedení. Ve 14. minutě se prosadil Voltner a potěšil čtyři stovky brněnských diváků.

Tatran pak dokázal skóre díky brankám Slavíka a Beneše otočit, ale Brno i nadále kousalo a po trefách Žižky a Černocha se opět propracovalo k jednogólovému náskoku.

Jenže Střešovice disponovaly střelcem Jakubem Slavíkem, který v utkání prokázal skvělou formu. V 50. minutě srovnal po výborně sehrané standardní situaci na 3:3 a v prodloužení celý duel rozhodl.

FbŠ Bohemians – Panthers Otrokovice 6:5 (2:0, 2:4, 1:1 – 0:0) po sam. náj.

Branky: 9. Krebner (Zezulka), 10. D. Šimek (Dobisík), 21. Krebner, 33. Růžek (Krbec), 57. Krebner (Šimek), rozh. náj. D. Šimek – 26. Švajný (Pešat), 30. Švajný (Zapletal), 35. Sovják (Švajný), 39. Pešat (Švajný), 43. Petřík (Zapletal). Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 193.

Bohemians vydolovali z utkání proti Otrokovicím dva body, po slibném úvodu však pomýšleli na tři. Už v desáté minutě totiž zvyšoval David Šimek na 2:0 a v úvodu druhé části ještě rozšířil náskok domácích svou druhou trefou Krebner.

Jenže Otrokovičtí se v prostředním dějství dokázali prosadit hned čtyřikrát, vrátili se do zápasu a po čtyřiceti minutách tak na ukazateli svítilo vyrovnané skóre 4:4.

Byli to nakonec domácí „klokani“, kteří museli ve třetí části dotahovat. Ve 43. minutě se v brankovišti dobře zorientoval Petřík a poprvé poslal Panthers do vedení. Bohemians pak museli navíc přežít pětiminutové oslabení, které způsobil zákrok Cabejška.

To se zelenobílým podařilo a tři minuty před koncem srovnal Krebner. V nájezdech Bohemka dominovala, prosadili se všichni tři exekutoři a naopak Otrokovičtí překonali Kotoučka pouze jednou. Bohemians mají na devátou Ostravu pohodlný 13bodový náskok.