Ostrava slaví nečekaný skalp. Foto: Český florbal
23. 1. 2018 Superliga (15) KOMENTÁŘŮ

Zaváhání Chodova! V Králově Dvoře nečekaně ztratil s Ostravou

Ve dlouho odkládané dohrávce 5. kola se zrodilo veliké překvapení. Úřadující mistr odmítl šanci odskočit na čele tabulky a po prohře 5:6 s Ostravou má na prvním místě stejně bodů jako druhé Vítkovice. Ostrava naopak zůstává ve hře o play off, na které ztrácí šest bodů.

FLORBAL CHODOV – FBC OSTRAVA 5:6 (1:3, 1:2, 3:1)

Branky: 19. Strachota (Plíhal), 37. Strachota (Matejčík), 50. Podhráský (Strachota), 51. Mikeš (Vávra), 56. Vávra (Sýkora) – 1. Mendrek (Sládek), 18. Hrabal (Daniš), 19. Daniš (Šindler), 31. Sládek (Mendrek), 40. Klimscha (Kuczera), 55. Šindler (Hrabal). Rozhodčí: Nábělek a Štengl. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Diváci: 224.

Pražský tým mohl před publikem v Králově Dvoře prodloužit sérii jedenácti zápasů bez porážky. Hned v první minutě se ale prosadili hosté, konkrétně Jakub Mendrek už po 21 vteřinách. Krátce před koncem první třetiny navíc Ostrava navýšila náskok na 3:1 a domácí měli co zlepšovat.

Vývoj utkání se pro ně nelepšil ani v další části, Chodov nemohl najít recept na hostujícího Laju. Ostravě se tak podařilo znovu navýšit vedení a podruhé do šaten směřovala za příznivého stavu 5:2. Trestné střílení a šanci na druhý gól navíc ve 38. minutě nevyužil Jakub Mendrek.

Chodov poté vrhl všechny síly do útoku a okolo 50. minuty se mu podařilo po úspěšných zakončeních Michala Podhráského a Ondřeje Mikeše snížit na 4:5. Ostravští florbalisté ale znovu zvýšili náskok, vítězným a důležitým gólem se ukázala trefa Šindlera. V posledních minutách se z tlaku zvládl trefit již pouze Marek Vávra.

Ostrava si po výhře připisuje důležité tři body, které je stále drží ve hře o play off. Chodov naopak ztratil šanci na vybudování tříbodového náskoku na první pozici.