Jan Natov slaví gól s Janem Jelínkem a Petrem Kološem. Foto: Florbal MB Jan Natov slaví gól s Janem Jelínkem a Petrem Kološem. Foto: Florbal MB
27. 1. 2018 Superliga (2) KOMENTÁŘŮ

Boleslav nadělila Spartě 14 branek, Lípa přetlačila Ostravu

Mladá Boleslav se po porážce od Vítkovic vzpamatovala a uštědřila pražské Spartě 14gólový debakl. Čtyřmi góly a dvěma asistencemi se na něm podílel Milan Tomašík. Z posledních pěti celků Superligy pak bodovaly v sobotu hned čtyři.

Boleslav se ale zejména v první části se Spartou trápila. Pražané v průběhu úvodního dějství vedli 1:0 a 3:2. Až od druhé dvacetiminutovky se převaha domácích projevila i na skóre. Kromě Tomašíka v utkání bodoval také Jiří Curney, který posbíral hattrick a jednu nahrávku.

V prodloužení zvítězil na znojemské půdě Liberec a uchoval si ještě alespoň teoretickou naději na postup do play off. Výhru Severočechů vystřelil hned v první minutě prodloužení Prokop Ferdan, jenž tak zkompletoval hattrick.

Televizní utkání nabídlo divákům nájezdy. Po 65 minutách totiž zápas skončil nerozhodně 2:2. Soutěž v nájezdech rozsoudil Matěj Kostka, který byl jediným úspěšným exekutorem večera.

Už sedmou výhru v sezoně zaznamenala Česká Lípa. Na domácím hřišti dokázala o gól přetlačit ostravské FBC. Vítěznou trefu zaznamenal dvě a půl minuty před koncem Tomáš Kadlec.

Sobotní výsledky 22. kola:

Florbal Ústí – Panthers Otrokovice 2:3 (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0) po sam. náj.

Branky: 9. Kolstrunk (Krbec), 39. Krbec (Kühnel) – 3. Pešat (Švajný), 39. Petřík (Vykopal), rozh. náj. Kostka. Rozhodčí: Baloun, Šuvada. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 312.

TJ Znojmo – FBC Liberec 5:6 (1:3, 2:2, 2:0 – 0:1) po prodl.

Branky: 6. Sláma (Krejčíř), 29. Pánek (Šindelář), 30. Sláma (Číhal), 41. Kucharič (Pánek), 44. Kucharič (Šindelář) – 11. Strobach (Ferdan), 16. Böhm (Hrůza), 18. Hůza (Veselý), 21. Ferdan (Strobach), 27. Ferdan (Salát), 61. Ferdan (Valeš). Rozhodčí: J. Filipčík, O. Filipčík. Vyloučení: 2:1, navíc Balatka (Liberec) 5 min. Využití: 1:1. Diváci: 340.

Florbal Mladá Boleslav – Sparta Praha 14:6 (3:3, 5:1, 6:2)

Branky: 11. Tomáš Chroust (Curney), 15. Tadeáš Chroust (Tomašík), 19. Natov, 22. Curney (Tomašík), 23. Jelínek, 25. Pluhař (Gruber), 29. Tomašík (Tadeáš Chroust), 30. Curney (Natov), 46. Tomašík (Krzyžanek), 46. Bína (Gruber), 50. Curney (Řehoř), 55. Tomašík (Novotný), 56. Tomašík (Pluhař), 59. Tomašík (Jelínek) – 9. Krejča (Zeman), 15. Kareš (Garčar), 16. Zeman (Krejča), 36. Marvánek (Zouzal), 59. Garčar (Kareš), 60. Garčar (TS). Rozhodčí: Valenta, Žďárský. Vyloučení: 2:4. Využití: 3:0. Diváci: 420.

FBC Česká Lípa – FBC Ostrava 6:5 (2:0, 1:3, 3:2)

Branky: 12. Ekl (Jirsa), 17. Ekl (Jirsa), 36. Břiška (Hřebřina), 43. Hřebřina (Jansa), 47. Vnuk (Kněžour), 58. Kadlec (Jansa) – 33. Hrabal (Daniš), 33. Křiva (Mendrek), 34. Kuczera (Křiva), 51. Jurdzin (Daniš), 56. Moravčík (Kuczera). Rozhodčí: Furmánek, Šolc. Vyloučení: 2:0. Bez využití. Diváci: 403.