Tatran slaví důležitou výhru. Foto: Český florbal
28. 1. 2018 Superliga (2) KOMENTÁŘŮ

Pardubice nezvládly souboj o sedmé místo, Vítkovice dokonaly obrat dvě minuty před koncem

Zbývající zápasy 22. kola Tipsport Superligy byly na branky velmi bohaté, dva týmy vstřelily dvouciferný počet gólů. Chodov ovládl utkání s předposledním Brnem a zvítězil 11:2. Tatran odskočil Pardubicím po vysoké výhře 10:3. Nejvíce se na výhru natrápily Vítkovice, které proti Bohemians otáčely nepříznivý stav ke konci utkání. Svěřenci Pavla Bruse vyhráli 8:7 po vítězné trefě Tomáše Sladkého.

1. SC VÍTKOVICE – FBŠ BOHEMIANS 8:7 (2:2, 4:2, 2:3)

Branky: 10. Bräuer (Besta), 19. Rýpar (Jan Šebesta), 25. Firda (Rýpar), 34. Hájek (Firda), 35. Hájek (Rýpar), 37. Bräuer (Tokoš), 54. Hubálek (Firda), 59. Sladký (Tokoš) – 2. Cabejšek (Šebek), 14. Palatínus (Šimek), 21. Šimek (Čihák), 23. Krbec (Šimek), 45. Kindl (Šimek), 47. Cabejšek (Krbec), 47. Šárka (Čihák). Rozhodčí: Svrček a Waliczko. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. Diváci: 252.

Vítkovický tým si v minulém zápase poradil s Mladou Boleslaví, překvapivě větší drama přišlo doma s pražskými Bohemians. Přes dvě stě diváků sledovalo atraktivní začátek, všechny tři první branky padly po rychlém protiútoku. Po trefě Rýpara v 19. minutě se šlo poprvé do šaten za nerozhodného stavu 2:2.

Po návratu se do náskoku dostali hosté díky zásahům Šimka a Krbce. Aktuální vítěz poháru ale zabral a vzápětí otočil po čtyřech brankách v řadě. Velký charakter ukázali domácí i v poslední třetině, kdy opět stahovali ztrátu.

V 54. minutě nejdříve vyrovnal trestuhodně nikým nehlídaný Hubálek, o necelých pět minut později definitivně otočil stav kapitán Sladký po gólu z dorážky.

Vítkovice zůstávají na špičce s Chodovem, se kterým mají shodný počet bodů.

Bohemians potrápili favorita. Foto: Český florbal

TATRAN STŘEŠOVICE – SOKOL PARDUBICE 10:3 (2:2, 2:0, 6:1)

Branky: 4. Slavík (Marek Beneš), 15. Marek Beneš (O. Němeček), 24. Marek Beneš (TS), 32. Brautferger, 41. Marek Beneš (Ullmann), 45. Meliš (Sládeček), 48. Ullmann (O. Němeček), 51. Meliš (Komárek), 54. Slavík (Marek Beneš), 56. Jiř. Kolísko (Svoboda) – 11. Ďopan (P. Pakosta), 17. Zozulák (Ďopan), 50. P. Pakosta. Rozhodčí: Dolanský a Sýkora. Vyloučení: 4 + Petr Brautferger 5:1. Využití: 1:2. Diváci: 160.

Pardubicím se po povedeném startu v druhé části sezóny nedaří, s dnešní prohrou z posledních sedmi utkání vyhrály pouze jednou v prodloužení. Na sedmé místo, které drží právě střešovický Tatran, ztrácí tři body.

Tatranu se podařilo přestát obtížnou první dvacetiminutovku, ze které hrál dlouhých třináct minut v oslabení. Domácím se navíc jednou podařilo zásluhou Němečka skórovat právě v početním oslabení a průběžný stav tak byl 2:2. Další třetinu již ovládli Pražané, nejprve se z trestného střílení trefil Beneš, na 4:2 poté zvyšoval Brautferger.

Konec se hostům vůbec nepodařil, Levínský v závěru šestkrát inkasoval. Hráčem utkání byl Marek Beneš, který si připsal 5 bodů (3+2). Střešovice ještě mohou zabojovat o lepší výchozí pozici do play off, na čtvrté místo ztrácí pouze pět bodů.

FLORBAL CHODOV – BULLDOGS BRNO 11:2 (4:0, 3:1, 4:1)

Branky: 9. Mikeš (Ondrušek), 13. Plíhal, 13. Ondrušek (Vávra), 20. Kašovský (Bouša), 29. Matejčík, 30. Strachota, 31. Vávra (Mikeš), 44. Ondrušek (Sýkora), 49. Mikeš (Matejčík), 50. Strachota (Vávra), 55. Kotlas (Strachota) – 31. Ondráček, 48. Černoch. Rozhodčí: Pangerl a Šedivý. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Diváci: 117.

Brnu se nepodařilo bodovat ve třetím duelu v řadě a po vysoké prohře zůstává na předposlední pozici. Domácí florbalisté byli od začátku lepší a aktivnější. Brno se v první třetině dostalo pouze k pěti střelám a zaslouženě tak prohrávalo 0:4.

I ve zbytku utkání hráči Chodova ovládali hru a navyšovali skóre. Alespoň částečně zmírnili ztrátu Ondráček s Černochem, zápas i přesto skončil vysokou výhrou Chodova 11:2. Třemi body se na výhře podíleli hned čtyři hráči.