Brno v souboji s Petrovicemi bodovalo naplno. Zdroj: fb Hattrick Brno.
5. 2. 2018 1. liga (1) KOMENTÁŘŮ

Brno získalo čtyři body, Start98 opět zvítězil

Boje o místa v nejlepší osmičce vrcholí a rozdíly v tabulce jsou minimální. V pátek dospělo utkání mezi Brnem a Black Angels do nájezdů, ve kterých rozhodl Hněvkovský. Pražané zamířili do Havířova, po přestřelce v prodloužení přisoudil Skácel dva body domácímu Slovanu. Kunratice pokračují v pohodové formě, tentokrát jejich výkon proti Torpedu znamenal zisk tří bodů.

V předehrávce 24. kola mezi Hatrrickem a Black Angels došlo na samostatné nájezdy, v nich si počínali úspěšněji hosté, jelikož se Brňanům nepodařilo ani jednou vyzrát na Körbera, a tak Andělé získali body dva. Následně v sobotu sehrály obě mužstva zápasy 22. kola, Black Angels proti Slovanu, Brno přivítalo Petrovice.

Začátek se vyvedl lépe Slovanu, přesně se trefili Chalupa a v přesilovce Daniš. Zmar hostů pokračoval. Renčín dokázal překonat Gurkovského, jenže domácí vždy zareagovali brankou a drželi si od soupeře odstup. Povedená pasáž dostala Anděly zpět do zápasu, načež se dočkali i vyrovnání v hektickém závěru, kdy trefil se Pícha. Prodloužení trvalo krátce, s odvolaným brankářem využil výhodu hráče v poli navíc Skácel a završil hattrick.

Poměrně dlouho vyrovnané střetnutí co do počtu branek se odehrálo mezi Brnem a Petrovicemi. Rozhodla závěrečná třetina, v níž se v zakončení dařilo více domácím, kteří následně dovedli utkání do vítězného konce v podobě výsledku 9:4.

Vedoucí Havířov se ocitl v úzkých při zápase v Kunraticích. Tón utkání udala trefa Křivance, kterého následoval Chudina, hosté zvládli v druhé třetině srovnat, jenže domácí opět odskočili a Torpedo neodpovědělo ani na jednu ze čtyř následujících branek, a tudíž Start zvítězil 6:2.

Na spodních pozicích je nouze o každý bod, přesvědčily se o tom týmy Svitav a domácího Pelhřimovu. Kanonýr Lisa byl opět při chuti, míček dopravil do branky soupeře hned třikrát. Samotný průběh byl v režii domácích, které za třemi body hnala početná divácká kulisa. V 53. minutě upravil Lisa na 6:1. Náskok se ukázal jako dostatečný i přes dva zásahy Svitavanů.

Kladenským Kanonýrům vůbec nevyšel vstup do zápasu s Vinohrady. Jenže Sokol vedení 0:3 pustil z rukou a domácím se podařilo srovnat krok. Trefy Hanáka a Linharta opět navrátily žlutočerným vedení. Kladno bojovalo, až na 5:5 dal minutu a půl před koncem Dušan Přívara. Z prodloužení uplynulo pouhých sedmnáct vteřin, když o druhém bodu rozhodl Ondřej Stuchlík.

Ani Tesárkův hattrick neznamenal vítězství pro Ostravu, která přicestovala do Karlových Varů. Hurrican si až do konce druhé třetiny držel vedení, když vyrovnal na 4:4 Cabiš. V následující třetině padlo po jedné brance na obou koncích a zápas dospěl do prodloužení. V něm rozhodující branka nepadla. Sérii nájezdů ukončil trefou Novotný.

Dramatické derby z Podkrušnohoří mezi Chomutovem a Litvínovem vyznělo lépe pro Bivoj. Přetahovanou o vedení rozsekl až ve třetí třetině Skalitz na 6:7, Litvínov navýšil vedení trefami Skuhrovce a Hocelíka. Kosmetickou úpravou byla na finálním výsledku branka Štorka.

Předehrávka 24. kola

FBŠ Hummel Hattrick Brno – BLACK ANGELS 4:5pn (1:1, 1:2, 2:1, 0:0)
Branky: 5. a 46. Nagy, 40. Marek, 41. Hauser – 10. a 44. Kopecký, 25. a 37. Renčín, rozh. naj. J. Hněvkovský. Diváci: 80.

Výsledky 22. kola

TJ Slovan Havířov – BLACK ANGELS 10:9p (2:0, 5:5, 2:4, 1:0)
Branky: 11. Chalupa, 18.Daniš, 23. Chládek, 27., 40. a 61. Skácel, 28. Posselt, 33. Smeták, 52. Prorok, 52. Gregor – 26. Renčín, 31. Boček, 35. Havránek, 37., 50. a 60. Jan Pícha, 38. Vaculík, 42. J. Hněvkovský, , 55. Moravec. Diváci: 47.

Start98 Praha-Kunratice – Florbal PEGRES Havířov 6:2 (2:0, 1:2, 3:0)
Branky: 3. Křivanec, 17. Chudina, 40. a 47. Zavadil, 42. Stejskal, 56. Koubek – 30. Krečmer, 32. Šochman. Diváci: 65.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – Z.F.K. AQM Petrovice 9:4 (2:0, 2:2, 5:2)
Branky: 5. a 48. Nagy, 18. Hauser, 23. Vojtíšek, 39. Brom, 43. Gregor, 49. Gregor, 59. Hronek, 60. Máček – 23., 33. a 48. Oborák, 47. Kašpar.

Spartak Pelhřimov – FbK TJ Svitavy 6:4 (2:1, 2:0, 2:3)
Branky: 4. Knězů, 16. Vlach, 39., 40. a 53. Lisa, 45. Zrzavý- 19. Pakosta, 55. a 58. Říha, 59. Štarman. Diváci: 161.

Kanonýři Kladno – TJ Sokol Královské Vinohrady 5:6p (0:2, 3:1, 2:2, 0:1)
Branky: 37., 59. Přívara, 38. a 40. Mayer, 56. Holčák – 5. Lanc, 19. Hanák, 25. Hartman, 48. Hanák, 56. Linhart, 61. O. Stuchlík. Diváci: 80.

FB Hurrican Karlovy Vary – 1. MVIL Ostrava WOOW 6:5pn (4:2, 0:2, 1:1, 0:0)
Branky: 1. Novotný, 4. Jaroš, 8. Krejča, 19. Klápa, 49. Zouzal, rozh. naj. Novotný – 3., 9. a 30 Tesárek, 34. Cabiš, 56. Dombovský. Diváci: 142.

Florbal Chomutov – SK BIVOJ LITVÍNOV 7:9 (2:2, 2:2, 3:5)
Branky: 5. Smetana, 14. Linc, 27., 42. a 52. Pastor, 31. Šafařovský, 60. Semerád – 6. a 26. Mandelbaum, 11. Fokt, . , 38. a 41. Procházka, 45. Hulič, 55. Skalitz, 56. Skuhrovec, 58. Hocelík.