Jakub Šárka letos opět táhne Bohemku svými góly vpřed. Foto: FbŠ Bohemians Jakub Šárka letos opět táhne Bohemku svými góly vpřed. Foto: FbŠ Bohemians
5. 2. 2018 Superliga (16) KOMENTÁŘŮ

Dvě televizní branky Šárky přinesly Bohemians tři body a jistotu play off
Tabulkově nesmírně zajímavé utkání nabídla pondělní předehrávka 23. kola Tipsport Superligy mezi Pardubicemi a Bohemians. Domácí florbalisté mohli navýšit pětibodový náskok na aktuálně devátou Ostravu, Pražané naopak přijeli potvrdit pozici v elitní osmičce. Spokojenější nakonec byli hosté, kteří si výhrou 6:3 zajistili účast v play off.

Do prvních náznaků šancí se dostali hostující florbalisté, nicméně jako první se radovali hráči Pardubic, když se pohotovou dorážkou prosadil Kourek. Bohemians ale nečekali na vyrovnání ani čtyři minuty, na 1:1 srovnal Poláček.

Kdo by ale čekal gólové hody, ten by byl zklamán. Oba týmy si byly vědomy důležitosti utkání, a tak se primárně soustředily na obranu. Do konce první části už tak branka nepadla a ani gólových šancí příliš k vidění nebylo.

Hodně takticky svázaná byla také prostřední část, před polovinou základní hrací doby dostali hosté možnost přesilové hry, kterou ale nevyužili, což později lakonicky komentoval jejich trenér Michal Jedlička.

Jeho slova se svým způsobem mírou vrchovatou potvrdila v závěru druhé třetiny. Bohemians totiž nevyužili Janečkovo vyloučení, pardubický florbalista navíc při návratu utekl obraně, a byť samostatný únik nezakončil, tak našel alespoň Dleska, který z otočky skóroval.

Dleskova branka přispěla k hektickým posledním sekundám, ve kterých nejprve spálil velkou šanci Teichman, následně vyrovnal Šárka, aby vzápětí stejný hráč trefil tyč.

Pardubice ale mohly rychle odpovědět, Ďopan však po Kindlově vysoké holi nevyužil trestné střílení, naopak v oslabení skóroval David Šimek. Za čtyři minuty bylo opět srovnáno: po sérii ne zcela přesných přihrávek se míček dostal k Zozulákovi, který neváhal.

Vyrovnaný stav ale znovu dlouho nevydržel, ve 46. minutě se nejlépe orientoval Dobisík a Bohemians vedli 4:3. Pardubice následně dokázaly vytvořit tlak, ale například střele Pakosty ve 49. minutě chyběla přesnost.

Pět minut před koncem navíc přišla pro domácí velká rána v podobě branky Šárky na 5:3, když tísněný útočník Boihemians backhandem prostřelil Levínského. Domácí ještě zkusili hru v šesti, avšak konečnou podobu dal výsledku Patrik Kieler.

Bohemians tak po televizním utkání mají náskok třinácti bodů na Ostravu, která současně ztrácí šest bodů na Pardubice. Ostravu čeká o víkendu duel na hřišti Otrokovic, o týden později pak Pardubice přivítá na vlastní palubovce.

Sokol Pardubice – FbŠ Bohemians 3:6 (1:1, 1:1, 1:4)

Branky: 5. Kourek (Dlesk), 39. Dlesk (Janeček), 45. Zozulák (P. Pakosta) – 8. Poláček, 40. Šárka (Čihák), 42. D. Šimek (Krbec), 46. Dobisík (Kieler), 55. Šárka (Kindl), 58. Kieler. Rozhodčí: Kačer, Vašíček. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 731.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Labuťák napsal:

  Dvě třetiny nic moc podívaná. Tak trochu o ničem. Vrcholem byl obdržený gól v přesilové hře. Až v poslední třetině se hra hezky rozjela. Ale to už bylo jasné, že Pardubice dnes zase bohužel prohrajou.

 • odborník napsal:

  Není divu že nic moc, když vlastně o nic nejde. V rozšířené soutěži se zachrání téměř každý, kdo umí „aspoň trochu držet hůl“.

 • trenér napsal:

  jenom čekám, kdy, konečně, dostane Bedla rozum a přestane kecat do práce rozhodčím a to způsobem jakým to dělá ještě z dob, kdy aktivně hrál… posadit jej za ty jeho manýry na tribunu stejně stačit nebude, rozhodčí ani unie si s tím evidentně neví rady a přitom řešení je jednoduché. I pro Bedlu platí základy slušného chování, navíc jsem zatím nezaznamenal výbuch emocí při tom, kdy situace je opačná – tedy, že bylo rozhodnuto ve prospěch bohemky, to se už křivda pravděpodobně nestala

 • Bohemka napsal:

  Bohužel když Bedla kecá do práce rozhodčím, tak má z 90% pravdu. A je pouze chyba rozhodčích, že si ho neumí nebo nechtějí zkrotit. Jediní, kteří na to mají koule, umí ho vyřvat a po chybě se omluvit, jsou Janoušek a Černý. Možná právě proto je Bedla respektuje. Je to pouze o rozhodčích a ne o svazu nebo delegátech!

  • trenér napsal:

   to, že má nebo může mít v některých případech pravdu, jej nestaví do role dobytka utrženého ze řetězu…rozhodčí jsou stejně omylní jako Bedla a to že si na ně otvírá nevymáchanou hubu není dobře z mnoha důvodů,ale to by bylo nadlouho.rozhodně si nemyslím, že by se mu to mělo tolerovat, protože se to vrátí jinde a jindy jako bumerang.respekt, tolerance, slušnost, smysl pro fair play – to jsou atributy které mu chybí a podle mého by je trenér neměl postrádat,protože tím svým hulvátstvím““ ovlivňuje dost velkou skupinu lidí – hráče, obecenstvo, mladé i staré. je veřejnou osobou, která by měla být příkladem a vzorem pro ostatní. že neovládá svoje emoce a chování není jenom jeho problém.

  • jasný napsal:

   To by mě zajímalo, kdy se Černý s Janouškem po nějaké chybě omluvili…

 • Ventilační prachová částice napsal:

  Bedla je svůj a už ho asi těžko předěláš, ačkoli je jeho chování mnohdy za hranicí vhodnosti, ten problém je komplexní, není to o Bedlovi, je to o tom, jaká je úroveň, počet, kvalifikace a charakter rozhodčích v ČR. Dle mého názoru je práce Unie v tomto krajně nesystémová nebo spíše žádná.. Argument, že to nikdo nechce dělat, je na stole pořád a je bohužel pravdivý, na druhou stranu, Unie je ta, která za rozhodčí odpovídá a měla by zajistit, aby jejich kvalita byla dostatečná a na druhou stranu, aby za ni byli spravedlivě ohodnoceni.

  Ten problém je ale právě hrozně široký a nemá jednoduché řešení.. Mladí rozhodčí nejsou pod dohledem, nemají úplně možnost racionálního feedbacku ze strany delegáta, který by jim řekl, tohle dobrý, tohle špatný, na tomhle zapracujte a i proto se z nich postupem času stávají arogantní blbci, kteří si myslí, že tím, že pískají už nějaký pátek, tak jsou bezchybní. Určitě máme v republice páry, které si drží vysokou kvalitu, je jich ale bohužel málo a nemám úplně pocit, že by se to mělo s novou nastupující generací nějak výrazně zlepšovat..

  • Alfred napsal:

   Pan Maly jako sef KRD chtel nektere veci zmenit. Ale narazil, neprosadil, tak rezignoval a odstoupil z VV.

 • Honza napsal:

  Mě by docela zajímalo, kdy konečně přestanete řešit Bedlu a jeho chování / netvrdím, že vždy vhodné / a začnete řešit rozhodčí a jejich občas tragický výkon..Každý by trestal jen Bedlu a ostatní jsou asi nedotknutelní.

  • trenér napsal:

   rozdíl je v tom, že rozhodčí přitom jak páchají chyby neřvou jako smyslu zbavení, nejsou vulgární a nikoho nenapadají verbálně, nejsou na pokraji kolapsu tak jako Bedla. prostě si myslím, že je nejvyšší čas to řešit, rozhodčí na to mají svoji komisi, Bedla je panák, který by měl mnohem větší kredit bez afektovaného chování zastydlého puberťáka zvláště vezmeme-li do úvahy, že jako trenér osvědčil jisté kvality. navíc jej podezřívám z toho, že někdy takto jedná s tím, že se u toho dobře „baví“ a sleduje se zájmem, jak to rozloží protivníka…

 • Bohemka napsal:

  Souhlasím, že Bedla se řeší stále a rozhodčí vůbec. Btw rozhodčí žádnou komisi nemají. Nějaký pán z Pelhřimova je pouze určený papírovým vedením vůči VV. To jak se chovají hráči a trenéři během zápasu je hlavně v kompetenci rozhodčích. A jestli takové chování umožňují je jen a jen jejich chyba

Napsat komentář

*