Jakub Šárka letos opět táhne Bohemku svými góly vpřed. Foto: FbŠ Bohemians Jakub Šárka letos opět táhne Bohemku svými góly vpřed. Foto: FbŠ Bohemians
5. 2. 2018 Superliga (16) KOMENTÁŘŮ

Dvě televizní branky Šárky přinesly Bohemians tři body a jistotu play off

Tabulkově nesmírně zajímavé utkání nabídla pondělní předehrávka 23. kola Tipsport Superligy mezi Pardubicemi a Bohemians. Domácí florbalisté mohli navýšit pětibodový náskok na aktuálně devátou Ostravu, Pražané naopak přijeli potvrdit pozici v elitní osmičce. Spokojenější nakonec byli hosté, kteří si výhrou 6:3 zajistili účast v play off.

Do prvních náznaků šancí se dostali hostující florbalisté, nicméně jako první se radovali hráči Pardubic, když se pohotovou dorážkou prosadil Kourek. Bohemians ale nečekali na vyrovnání ani čtyři minuty, na 1:1 srovnal Poláček.

Kdo by ale čekal gólové hody, ten by byl zklamán. Oba týmy si byly vědomy důležitosti utkání, a tak se primárně soustředily na obranu. Do konce první části už tak branka nepadla a ani gólových šancí příliš k vidění nebylo.

Hodně takticky svázaná byla také prostřední část, před polovinou základní hrací doby dostali hosté možnost přesilové hry, kterou ale nevyužili, což později lakonicky komentoval jejich trenér Michal Jedlička.

Jeho slova se svým způsobem mírou vrchovatou potvrdila v závěru druhé třetiny. Bohemians totiž nevyužili Janečkovo vyloučení, pardubický florbalista navíc při návratu utekl obraně, a byť samostatný únik nezakončil, tak našel alespoň Dleska, který z otočky skóroval.

Dleskova branka přispěla k hektickým posledním sekundám, ve kterých nejprve spálil velkou šanci Teichman, následně vyrovnal Šárka, aby vzápětí stejný hráč trefil tyč.

Pardubice ale mohly rychle odpovědět, Ďopan však po Kindlově vysoké holi nevyužil trestné střílení, naopak v oslabení skóroval David Šimek. Za čtyři minuty bylo opět srovnáno: po sérii ne zcela přesných přihrávek se míček dostal k Zozulákovi, který neváhal.

Vyrovnaný stav ale znovu dlouho nevydržel, ve 46. minutě se nejlépe orientoval Dobisík a Bohemians vedli 4:3. Pardubice následně dokázaly vytvořit tlak, ale například střele Pakosty ve 49. minutě chyběla přesnost.

Pět minut před koncem navíc přišla pro domácí velká rána v podobě branky Šárky na 5:3, když tísněný útočník Boihemians backhandem prostřelil Levínského. Domácí ještě zkusili hru v šesti, avšak konečnou podobu dal výsledku Patrik Kieler.

Bohemians tak po televizním utkání mají náskok třinácti bodů na Ostravu, která současně ztrácí šest bodů na Pardubice. Ostravu čeká o víkendu duel na hřišti Otrokovic, o týden později pak Pardubice přivítá na vlastní palubovce.

Sokol Pardubice – FbŠ Bohemians 3:6 (1:1, 1:1, 1:4)

Branky: 5. Kourek (Dlesk), 39. Dlesk (Janeček), 45. Zozulák (P. Pakosta) – 8. Poláček, 40. Šárka (Čihák), 42. D. Šimek (Krbec), 46. Dobisík (Kieler), 55. Šárka (Kindl), 58. Kieler. Rozhodčí: Kačer, Vašíček. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 731.